Düzeltme: Windows Media Player 11, Windows XP'DEKI Windows Media Player kullanırken belirli flash bellek aygıtları takarsanız çökebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 933547 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Media Player, Microsoft Windows XP'de Microsoft Windows Media Player 11 kullanırken belirli flash bellek aygıtları takarsanız, çökebilir.

Neden

Bu sorun, belirli flash bellek aygıtları uyumlu olmayan bir tanımlama düzenleri olması nedeniyle oluşur. WMDM (Windows Media Aygıt Yöneticisi), üretici adı bellek aygıtından okumaya çalıştığında, bir <a0>bellek</a0> erişim ihlali oluşur. Bellek erişim ihlali WMDM Windows Media Player'ın bir parçası olarak çalıştığından, Windows Media Player için kilitlenmesine neden olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Karşıdan yükleme bilgileri

Windows XP x 86 tabanlı bilgisayarlarda (tüm diller)
Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:


Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia11-KB933547-x86-INTL.exe package now.

Not Bu düzeltme, Windows XP 64-bit sürümü yok. Bu düzeltme paketi, 32-bit sürümü bu düzeltmenin Windows XP 64-bit sürümünü uygular.
Windows XP x 64 tabanlı bilgisayarlar (tüm diller)
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia11-KB933547-x64-INTL.exe package now.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin Genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Mspmsp.dll11.0.5721.5215175,61623 Ã ub 200723: 50X86

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bellek aygıtları oluşturan üreticileri Windows Sürücü Paketi'nin belgelerine STORAGE_DEVICE_DESCRIPTOR veri yapısı uymanızı emin olmalısınız. Ioctl_storage_query_property isteği'ni kullanarak döndürülen bir bellek bloğu içine bir bayt uzaklık olacak şekilde VendorIdOffset üye ProductIdOffset üye, ProductRevisionOffset üye ve SerialNumberOffset üye değerleri beklenen. Madde yoksa aşağıdaki üç üyelere 0 değeridir:
  • VendorIdOffset
  • ProductIdOffset
  • ProductRevisionOffset
Ancak, SerialNumberOffset üyesi için değer -1 ' dir.

Özellikler

Makale numarası: 933547 - Last Review: 15 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Media Player 11
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbfix KB933547 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:933547

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com