Informace o sledování sítě 3

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 933741 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Tento článek obsahuje informace o Microsoft Network Monitor 3. Program Sledování sítě 3 je analyzátor protokolu. Umožňuje zachytit, zobrazení a analýzu dat v síti. Jej můžete použít k řešení potíží s aplikacemi v síti.

Tento článek obsahuje stažení a informace o odborné pomoci, poznámky k instalaci a používání obecné informace o 3 programu Sledování sítě. Program Sledování sítě 3.4 je nejnovější verze.

Další informace

3 Programu Sledování sítě je kompletní renovací starší 2 programu Sledování sítě.X verze. Některé klíčové funkce 3 programu Sledování sítě patří:
 • Analyzátor skriptem model s častá aktualizace
 • Živých snímků souběžných relací
 • Podpora pro Windows 7
 • Podpora platformy 32bitové a 64bitové platformy
 • Podpora sítě konverzace a sledování procesů
 • Rozhraní API přístup sběru a analýze motoru
 • Digitalizace bezdrátový režim sledování

Stažení a informace o odborné pomoci

Stáhnout nejnovější verzi programu Sledování sítě 3.4 programu Sledování sítě, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=103158&clcid=0x409
Informace o odborné pomoci pro 3.4 program Sledování sítě je umístěn na následujícím webu Microsoft TechNet fóra:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=151800

Poznámky k instalaci

Program Sledování sítě 3.4 software mohou koexistovat s 2.x programu Sledování sítě. 3.4 Program Sledování sítě je ve výchozím nastavení nainstalován ve složce % Program Sledování sítě Files%\Microsoft 3". Proto konfliktům nedochází, pokud je v jiné složce v počítači nainstalována starší verze. Při instalaci 3.4 program Sledování sítě odinstalována předchozí verzi 3 programu Sledování sítě.

Program Sledování sítě 3.4 zahrnuje nový ovladač pro systém Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows 7. Tento nový ovladač podporuje nové funkce ovladače ovladač rozhraní specifikace NDIS (Network) 6.0. Pokud používáte nástroje, které spoléhají na 2 programu Sledování sítě.X NPPTools, nástroje přestanou fungovat. Zachytávání dat v síti v systému Windows Vista, musíte použít 3.4 programu Sledování sítě. 2 Programu Sledování sítě.X není sběr síťových dat v systému Windows Vista správně.

Navrhované hardware spustit 3.4 program Sledování sítě je uveden takto:
 • 1 GHz nebo rychlejší procesor
 • 1 GB nebo více paměti
 • 60 MB volného místa na pevném disku a více místa na disku pro ukládání souborů zachytávání
3.4 Program Sledování sítě je podporován v následujících operačních systémech:
 • Windows 7
 • Windows 2008 Server
 • Systém Windows Vista
 • Systém Windows XP
 • Windows Server 2003
Výstrahy a upozornění

V současné době nedoporučujeme spustit 3 programu Sledování sítě v systémech produkce kde by navíc zatížení účinkem výkon. V případech, kde je zatížení něco zvážit sběr síťových dat pomocí příkazového řádku verze 3 programu Sledování sítě. Příkazového řádku verze je Nmcap.exe. Další informace o Nmcap.exe naleznete v části "Nástroj příkazového řádku Nmcap.exe".

Program Sledování sítě 3 mohou spotřebovat velké množství systémových prostředků. Následující kroky jsou uvedeny v následujícím seznamu.
 • Místo na disku

  Při spuštění relace pro digitalizaci ukládá 3 programu Sledování sítě rámce v posloupnosti sběrné soubory, které jsou umístěny ve složce \Temp. Výchozí velikost každý sběrný soubor je 20 MB. Standardně ukončit relace pro digitalizaci 3 programu Sledování sítě nadále ukládat sběrné soubory ve složce \Temp až volného místa na disku v počítači je menší než 2 %. Network Monitor 3 ukončí relace pro digitalizaci.

  Můžete nakonfigurovat velikost souboru pro sběr dat, umístění, kde jsou uloženy soubory zachytávání, limit místa na pevném disku a dalších možností sběru. Provedete na Nástroje příkaz Možnostia klepněte Sběr dat na kartě.
 • Využití paměti

  Kromě sběru dat, Network Monitor 3 přiřadí vlastnosti rámce a potom pomocí vlastnosti Seskupit rámečky do konverzace. 3 Monitoru zobrazí konverzace a přidružené rámečky ve stromové struktuře v síti Síťové konverzace podokno.

  Funkce konverzace 3 programu Sledování sítě významně zvyšuje využití paměti. To může způsobit počítač přestane odpovídat. Ve výchozím nastavení je funkce konverzace zapnuta. Některé filtry vyšší úrovně protokolu vyžadují vlastnosti konverzace. Chcete-li vypnout funkci konverzace, přejděte na příkaz Možnosti v Nástroje nabídky, klepněte Sběr dat Karta a zrušte Povolit konverzace Zaškrtávací políčko.
 • Využití procesoru

  Funkci konverzace 3 programu Sledování sítě může výrazně zvýšit využití procesoru při zpracování mnoho rámců. Standardně je vypnuta funkce konverzace, uvedené v oddílu "Použití paměti".

Obecné použití

Informace o síti Monitor 3 obecné použití uveden.
 • Sběr síťových dat

  Jak bylo uvedeno výše, 3 programu Sledování sítě může spotřebovat velké množství systémových prostředků. Proto pokud chcete minimalizovat vliv na systémové prostředky, které mohou nastat při použití 3 programu Sledování sítě při sběru dat, pomocí nástroje příkazového řádku Nmcap.exe sběr dat.

  Program Sledování sítě 3 umožňuje shromažďovat data v síti a zobrazit síťových dat v reálném čase, jako jsou data zachycena. Spuštění relace pro digitalizaci 3 programu Sledování sítě, klepněte Úvodní stránka karta, klepněte na tlačítko Vytvořit novou kartu digitalizacea poté klepněte buď Spustí sběr. tlačítko nebo stiskněte klávesu F10.
 • Filtry

  3 Program Sledování sítě používá jednoduchou syntaxi, která je založen výraz filtru rámečků. Uživateli se zobrazí všechny snímky, které odpovídají výrazu. Další informace o filtrech proveďte následující akce:
  • Zobrazte témata v části "Pomocí filtrů" v síti Monitor 3 uživatelské příručce. Provedete na Nápověda nabídky, klepněte na tlačítko Obsah a SDKa potom poklepejte na Použití filtrů.
  • V Nápověda příkaz Jak lzea klepněte na tlačítko Použít filtry.
  • Použít Sběrný filtr kartu nebo Filtr zobrazení Karta zobrazení standardních filtrů.
 • Konverzace

  Ve výchozím nastavení je funkce konverzace nyní zapnuta. Funkce konverzace může spotřebovat velké množství paměti, zvláště v situacích při sběru dat pro dlouhou dobu. Chcete-li vypnout funkci konverzace, klepněte na tlačítko Možnosti v Nástroje nabídky a potom zrušte zaškrtnutí políčka Povolit konverzace políčko Sběr dat na kartě.

  Při zapnuté funkci konverzace jsou snímky seskupené a zobrazena v Síťové konverzace podokno ve stromové struktuře podle konverzace, ke kterým patří, a informace o procesu. Například data TCP, používající stejný zdrojový port Cílový port stejné uspořádána do skupiny. Když klepnete na uzel v Síťové konverzace snímky automaticky použito podokno odpovídající filtr konverzace Souhrnný snímek podokno. Jsou zobrazeny pouze rámce, které patří zejména konverzace.
 • Nástroj příkazového řádku Nmcap.exe

  Nástroj příkazového řádku Nmcap.exe umožňuje konfigurovat, pokud chcete spustit digitalizaci relace nebo ukončení relace pro digitalizaci. Můžete také použít nástroj příkazového řádku Nmcap.exe vytvořte zřetězené otisků. Zřetězené sběr dat umožňují vytvářet více sběrné soubory. Však zůstává malá velikost sběrné soubory. NMCap v současné době nelze uložit informace o procesu.
 • Síťového analyzátoru jazyka (NPL)

  Analyzátory 3 programu Sledování sítě jsou napsány v jazyce, aby bylo možné zjednodušuje vývoj analyzátor. Poskytuje také úroveň ochrany proti využívání potenciálu nebezpečný kód, který může nastat, pokud analyzátory, které byly vytvořeny jako soubory DLL. Analyzátory NPL poskytuje přístup. Můžete zobrazit nebo změnit analyzátory, které jsou součástí 3 programu Sledování sítě.

Běžné problémy

Mezi běžné problémy patří:
 • Protokoly nemusí správně analyzovat. K tomuto problému může dojít, pokud platí některá z následujících podmínek:
  • Funkce konverzace vypnuta.

   Některé protokoly, závisí na vlastnosti konverzace ukládat hodnoty stavů, které mohou být potřebné v novějších snímcích. Například TCP potřebuje konverzace ukládat informace o opakovaném odesílání rámce. Filtr pro protokol TCP zopakuje přenos nebude pracovat, pokud je povolena funkce konverzace.

   Podobně blok zprávy serveru (SMB) protokolu nelze přeložit odpověď příkazu Transact, protože odpověď neobsahuje původní příkaz. Informace je uložena ve vlastnostech konverzace.
  • Úplné analyzátory není zapnuta. Ve výchozím nastavení Povolit jsme podmnožinu úplné analyzátory důvodů výkonu. Povolit úplnou sadu, postupujte takto:
   1. V Nástroje nabídky, klepněte na tlačítko Možnosti.
   2. Klepněte Analyzátor na kartě.
   3. Vyberte Systém Windows řádek a potom klepněte Objekty stub tlačítko, dokud Nastavit Zobrazí sloupce Úplné.
 • Při spuštění v počítači se systémem Windows Vista 3 program Sledování sítě zobrazí jedna z následujících chybových zpráv:
  Žádné síťové adaptéry jsou vázány na ovladač sledování sítě
  Tento síťový adaptér není nakonfigurován pro zachytávání programu Sledování sítě
  Tento problém nastane, pokud platí některá z následujících podmínek:
  • 3 Programu Sledování sítě nejsou spuštěny jako správce.
  • Nejste členem skupiny uživatelů programu Netmon.
  Při první instalaci 3 programu Sledování sítě v systému Windows Vista nebo novější verze, přidáme instalátory účet do skupiny Uživatelé programu Netmon. Ale to neprojeví dokud odhlásíte a znovu protokolu v. Potřebujete okamžitě sběr dat, můžete spustit jako správce 3 programu Sledování sítě.

  Další informace naleznete v části že poznámky k vydání 3 programu Sledování sítě nebo v tématu "Pracující v systému Windows Vista" v nápovědě 3 programu Sledování sítě.

Odkazy

Podpora informace o 3 programu Sledování sítě naleznete na následujících webech společnosti Microsoft:
Fórum TechNet programu Sledování sítě
Network Monitor blogu a úvodní stránka
Network Monitor otevřít zdroj analyzátory
Nástroje pro sledování sítě odborné analýzy

Vlastnosti

ID článku: 933741 - Poslední aktualizace: 18. srpna 2012 - Revize: 14.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Windows 7 Beta
Klíčová slova: 
kbhowto kbinfo kbexpertiseinter kbmt KB933741 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 933741

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com