Ağ İzleyicisi 3 hakkında bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 933741 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GİRİŞ

Bu makalede, Microsoft Ağ İzleyicisi 3 hakkında bilgi içerir. Ağ İzleyicisi'ni 3 iletişim kuralı Çözümleyicisi ' dir. Yakalamak için görüntülemek ve ağ verileri çözümlemek için sağlar. Ağ uygulamaları ile ilgili sorunları gidermek için kullanabilirsiniz.

Bu makale karşıdan yükleme ve destek bilgileri, yükleme notları ve Ağ İzleyicisi'ni 3 hakkında genel kullanım bilgileri içerir. Ağ İzleyicisi 3.4 en son sürümüdür.

Daha fazla bilgi

Ağ İzleyicisi'ni 3 tam bir overhaul önceki Ağ İzleyicisi 2 ' dir.x sürüm. Ağ İzleyicisi'ni 3 önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:
 • Komut dosyası tabanlı çözümleyici modeli ile sık sık güncelleştirme
 • Canlı yakalama eş zamanlı oturumlar
 • Windows 7 desteği
 • 64-Bit platformlar ve 32-bit platformlar için destek
 • Ağ iletişimi ve işlem izleme desteği
 • Yakalama ve motoru ayrıştırma erişmek için API
 • Kablosuz Monitör modu yakalama

Karşıdan yükleme ve destek bilgileri

Ağ İzleyicisi, Ağ İzleyicisi 3.4, en son sürümünü karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=103158&clcid=0x409
Destek bilgileri için Ağ İzleyicisi'ni 3.4 aşağıdaki Microsoft TechNet forumunu bulunur:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=151800

Yükleme notları

Ağ İzleyicisi 3.4 Ağ İzleyicisi ile birlikte bulunmasını 2.x. Varsayılan olarak, Ağ İzleyicisi 3.4 yüklü "% Program Files%\Microsoft Ağ İzleyicisi 3" klasörü. Bu nedenle, önceki bir sürümü bilgisayarda farklı bir klasörde yüklüyse, çakışmaları gerçekleşmez. Ağ İzleyicisi 3.4 yüklediğinizde, Ağ İzleyicisi'ni 3 herhangi bir önceki sürümü kaldırılır.

Ağ İzleyicisi 3.4 Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows 7 için yeni bir sürücü içerir. Bu yeni sürücü, ağ sürücüsü arabirim belirtimi (NDIS) 6.0 sürücüsü yeni özellikleri destekler. Ağ İzleyicisi 2 kullanan Araçlar kullanıyorsanız.x NPPTools, Araçlar artık çalışmaz. Windows Vista'da Ağ verilerini yakalamak için Ağ İzleyicisi'ni 3.4 kullanmanız gerekir. Ağ İzleyicisi 2.x doğru Windows Vista'da Ağ verilerini yakalamak değil.

Ağ İzleyicisi 3.4 çalıştırmak için önerilen donanım aşağıdaki gibi listelenir:
 • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
 • 1 GB veya daha fazla bellek
 • 60 MB kullanılabilir sabit disk alanı ve yakalama dosyalarını depolamak için ek sabit disk alanı
Ağ İzleyicisi 3.4 aşağıdaki işletim sistemlerinde desteklenir:
 • Windows 7
 • Windows 2008 Server
 • Windows Vista
 • Windows XP
 • Windows Server 2003
Uyarılar ve uyarılar

Şu anda, burada ek yük performansı efekt üretim sistemleri üzerinde Ağ İzleyicisi 3 çalışan önermiyoruz. Yük dikkate alınacak olduğu senaryolarda, Ağ verilerini yakalamak için Ağ İzleyicisi'ni 3 komut satırı sürümünü kullanın. Nmcap.exe komut satırı sürümüdür. Nmcap.exe hakkında daha fazla bilgi için "Nmcap.exe komut satırı aracı" bölümüne bakın.

Ağ İzleyicisi'ni 3 çok fazla sistem kaynaklarını tüketebilir. Göz önüne almanız gereken bazı noktalar aşağıda listelenmiştir.
 • Disk alanı

  Yakalama oturumu başlattığınızda, Ağ İzleyicisi 3 çerçeve bir dizi \Temp klasörü içinde bulunan yakalama dosyalarını depolar. Varsayılan olarak, her Yakalama dosyasının boyutu 20 MB'tır. Yakalama oturumu durdurmazsanız varsayılan olarak, Ağ İzleyicisi'ni 3 \Temp klasörü içinde yakalama dosyaları bilgisayardaki kullanılabilir sabit disk alanı yüzde 2'den az oluncaya kadar saklamaya devam eder. Daha sonra Ağ İzleyicisi'ni 3 yakalama oturumunu sona erdirir.

  Yakalama dosya boyutu, yakalama dosyalarının depolandığı konumu, kullanılabilir sabit disk alanı sınırı ve diğer yakalama seçeneklerini yapılandırabilirsiniz. Bunu yapmak için Araçlar menüsünü tıklatıp Seçeneklerve sonra tıklatın Yakalama sekmesini tıklatın.
 • Bellek kullanımı

  Veri yakalama, yanı sıra Ağ İzleyicisi 3 özellikleri çerçeveleri atar ve sonra çerçeve görüşmeler gruplandırmak için özelliklerini kullanır. Ağ İzleyicisi 3 görüntüler görüşmeler ve ilişkili karelerde bir ağaç yapısı içinde Ağ iletişimi bölme.

  Ağ İzleyicisi 3 konuşmalar özelliği, bellek kullanımını önemli ölçüde artırır. Bu bilgisayarın yanıt vermemesine neden olabilir. Varsayılan olarak, konuşma özelliği açıktır. Bazı üst düzey iletişim kuralı filtreler konuşma özellikleri gerektirir. Konuşma özelliğini devre dışı bırakmak için işaretleyin Seçenekler üzerinde Araçlar menüsünde'ı tıklatın Yakalama sekmesini ve sonra Görüşmeleri onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 • İşlemci kullanımı

  Çok sayıda çerçeve işlendiğinde görüşmeleri özelliği, Ağ İzleyicisi'ni 3 işlemci kullanımı önemli ölçüde artırabilir. Varsayılan olarak, konuşma özelliği "Bellek kullanımı" bölümünde belirtildiği gibi devre dışı bırakılır.

Genel kullanım

Genel kullanım bilgileri için Ağ İzleyicisi'ni 3 aşağıdaki gibi listelenir.
 • Ağ verilerini yakalama

  Daha önce belirtildiği gibi Ağ İzleyicisi'ni 3 çok fazla sistem kaynaklarını tüketebilir. Bu nedenle, veri yakalamak için Ağ İzleyicisi'ni 3 kullandığınızda oluşabilecek sistem kaynaklarınız üzerindeki etkisini en aza indirmek istiyorsanız, veri yakalamak için Nmcap.exe komut satırı aracını kullanın.

  3 Ağ İzleyicisi, Ağ verilerini toplamak ve yakalanan verileri gibi gerçek zamanlı olarak Ağ verilerini görüntülemek için sağlar. Ağ İzleyicisi'ni 3'te yakalama oturumu başlatmak için tıklatın Başlangıç sayfası sekmesinde,'ı tıklatın Yeni bir yakalama sekme oluşturmave sonra aşağıdakilerden birini tıklatın Yakalamayı Başlat düğme ya da F10 tuşuna basın.
 • Filtreleri

  3 Ağ İzleyicisi çerçeveleri için ifade tabanlı basit bir sözdizimi kullanır. İfadenin eşleşen tüm çerçeveleri kullanıcıya görüntülenir. Filtreler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdakilerden birini yapın:
  • Ağ İzleyicisi'ni 3 Kullanıcı Kılavuzu'nun "Filtreleri kullanma" bölümünde konuları görüntüleyin. Bunu yapmak için Yardım menüsünde'ı tıklatın İçeriği ve SDKve sonra çift tıklatın Filtreleri kullanma.
  • Üzerinde Yardım menüsünü tıklatıp Nasıl yaparımve sonra tıklatın Filtreleri kullanmak.
  • Kullanım Yakalama filtresi sekme veya Görüntü filtresi Standart filtreleri görüntülemek için sekmesini tıklatın.
 • Konuşmalar

  Varsayılan olarak, konuşma özelliği şimdi açıktır. Konuşma özelliğini büyük miktarda bellek, özellikle uzun bir süre için veri yakalama yaptığınızda senaryolarda tüketebilir. Konuşma özelliği devre dışı bırakmak için tıklatın Seçenekler üzerinde Araçlar Menü ve temizlemek için tıklatın Görüşmeleri onay kutusu Yakalama sekmesini tıklatın.

  Konuşma özelliği açık olduğunda, kareleri gruplandırılmış ve görüntülenen Ağ iletişimi ağaç yapısı, işlem bilgileri ait oldukları Konuşmalara göre bölme. Örneğin, aynı kaynak bağlantı noktasını ve aynı hedef bağlantı noktasını kullanan TCP veri bir grup olarak düzenlenir. Bir düğüm tıklattığınızda Ağ iletişimi karşılık gelen konuşma filtre bölmesinde otomatik olarak çerçevelerde uygulanır Çerçeve özeti bölme. O belirli bir konuşma için ait tek kare görüntülenir.
 • Nmcap.exe komut satırı aracı

  Nmcap.exe komut satırı aracı, bir yakalama oturumu başlatmak veya yakalama oturumunu durdurmak için istediğiniz zaman yapılandırmanıza olanak verir. Zincirleme yakalamaları oluşturmak için Nmcap.exe komut satırı aracını da kullanabilirsiniz. Zincirleme yakalamaları birden çok yakalama dosyaları oluşturmanızı sağlar. Ancak, yakalama dosyalarının boyutunu küçük kalır. Şu anda, NMCap işlem bilgileri kaydedilemiyor.
 • Ağ dili (NPL) ayrıştırma

  Ağ İzleyicisi'ni 3 ayrıştırıcıları ayrıştırıcı geliştirme özellikle daha kolay yapmak için bir dilde yazılmıştır. Bu da kötü amaçlı koddan ayrıştırıcıları DLL dosyaları olarak oluşturulan oluşabilecek olası yararlanılmasına karşı koruma düzeyi sağlar. NPL ayrıştırıcıları için erişim sağlar. Görüntülemek veya Ağ İzleyicisi'ni 3'te bulunan ayrıştırıcılarını değiştirmek.

Sık karşılaşılan sorunlar

Sık karşılaşılan sorunlar şunlardır:
 • İletişim kurallarının doğru ayrıştıramaz. Bu sorun aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
  • Konuşma özelliği devre dışı bırakılır.

   Sonraki kare gereken durum değerlerini depolamak için konuşma özellikleri belirli iletişim kuralları bağlıdır. Örneğin, TCP görüşmeleri yeniden iletilen çerçeveler hakkında bilgi depolamak için gereklidir. Filtre için TCP edinceye görüşmeleri özelliği etkinleştirilmediği sürece çalışmaz.

   Benzer şekilde, yanıt özgün komut içermediği için sunucu ileti bloğu (SMB) protokolü komutuna yanıt olarak bir Transact, çeviremiyor. Konuşma özelliklerinde bilgiler kaydedilir.
  • Tam ayrıştırıcıları etkinleştirilmemiş olabilir. Varsayılan olarak, biz tam ayrıştırıcıları performansı artırmak için bir altkümesini sağlar. Tüm etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
   1. Üzerinde Araçlar menüsünde'ı tıklatın Seçenekler.
   2. ' I tıklatın Ayrıştırıcı sekmesini tıklatın.
   3. Seçin Windows satır ve tıklatın Yer tutucular kadar düğme Ayarlama sütunu görüntüler Tam.
 • Ağ İzleyicisi'ni 3 Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız:
  Ağ bağdaştırıcısı hiçbiri Netmon sürücüye bağlıdır
  Bu ağ bağdaştırıcısının Ağ İzleyicisi ile yakalamak için yapılandırılmamış
  Bu sorun aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşur:
  • Ağ İzleyicisi'ni 3 yönetici olarak çalıştırmanın değil.
  • Netmon kullanıcılar grubunun bir üyesi değildir.
  İlk Ağ İzleyicisi 3 Windows Vista veya sonraki sürümlerini yüklediğinizde, biz yükleyicileri hesabı Netmon Users grubuna ekleyin. Ancak bu oturumu kapatın ve sonra yeniden oturum kadar etkili olmaz. Bir yakalama hemen gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, Ağ İzleyicisi'ni 3 yönetici olarak çalıştırın.

  Daha fazla bilgi için bkz: Ağ İzleyicisi 3 notlar yayımlar veya 3 Ağ İzleyicisi Yardımı'nda "İşletim üzerinde Windows Vista" konusuna bakın.

Referanslar

Ağ İzleyicisi'ni 3 ilgili destek bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
Ağ İzleyicisi TechNet forumu
Ağ İzleyicisi Blog ve giriş sayfası
Ağ İzleyicisi'ni açık kaynak ayrıştırıcıları
Ağ İzleyicisi'ni Uzman çözümleme araçları

Özellikler

Makale numarası: 933741 - Last Review: 7 Haziran 2013 Cuma - Gözden geçirme: 11.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Windows 7 Beta
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbinfo kbexpertiseinter kbmt KB933741 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 933741

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com