V počítači se systémem Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 R2 nebo Windows Server 2008 je v systémovém protokolu zaznamenáno ID události 7000 nebo 7026

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 933757
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

ID události 7000 nebo ID události 7026 je zaznamenáno v systémovém protokoluv počítači s jedním z následujících operačních systémů:
 • Windows 7
 • Windows Server 2008 R2
 • Windows Vista
 • Windows Server 2008 
K těmto potížím může dojít, pokud zařízení není připojeno k počítači, ale služba ovladače tohoto zařízení je povolena. Následující události jsou například zaznamenány v případě, že počítač není vybaven paralelním portem, jednotkou DVD nebo jednotkou CD.

V počítači se systémem Windows 7 nebo Windows Server 2008 R2

Zdroj: Správce řízení služeb
ID události: 7026
Popis:
Zavedení následujícího ovladače pro spouštění počítače nebo systému se nezdařilo:
cdrom


Zdroj: Správce řízení služeb
ID události: 7000
Popis:
Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.V počítači se systémem Windows Vista nebo Windows Server 2008

Zdroj: Service Control manager Eventlog Provider.
ID události: 7026
Popis:
Zavedení následujícího ovladače pro spouštění počítače nebo systému se nezdařilo:
cdrom

Zdroj: Service Control manager Eventlog Provider.
ID události: 7000
Popis:
Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

Jak potíže obejít

Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem obnovení registru v případě, že nastane problém. Další informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup zálohování a obnovení registru v systému Windows
Chcete-li vyřešit potíže popsané v příkladu v části Příznaky, zakažte v registru službu Cdrom nebo Parport. Chyby pak nebudou zaznamenávány.

Chcete-li, abychom službu Cdrom nebo Parport v registru zakázali za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická opravaChcete-li tyto potíže odstranit automaticky, klikněte na tlačítko nebo odkaz Opravit. V dialogovém okně Stažení souboru klikněte na položku Spustit a postupujte podle kroků v průvodci opravou.


Opravit tyto potíže
Microsoft Fix it 50656


Poznámky
 • Tento průvodce může být k dispozici pouze v angličtině. Tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.

Poté přejděte k části Byly potíže vyřešeny?.Manuální oprava

Chcete-li ji provést, změňte nastavení následujícího podklíče registru na hodnotu 3 (ručně) nebo 4 (zakázáno):
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\cdrom

  Název: Start
  Typ: REG_DWORD
  Data: 3 nebo 4
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\parport

  Název: Start
  Typ: REG_DWORD
  Data: 3 nebo 4
Poznámka: Je-li nastavení registru změněno na hodnotu 4 (zakázáno), příslušnou službu nebude možné použít, protože ovladač použitý tímto zařízením nebude načten. Proto má-li být zařízení v budoucnu používáno, je třeba nastavit hodnotu registru 3 (ručně).

Byly potíže vyřešeny?

 • Ověřte, zda jsou potíže vyřešeny. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace. Pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Chcete-li nám sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v blogu Fix it for me (Automatická oprava) nebo nám odešlete e-mail.

Odkazy

935497 Chybová zpráva počítači se systémem Windows Vista nebo Windows Server 2008, který není vybaven paralelním portem: Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 933757 - Poslední aktualizace: 21. prosince 2011 - Revize: 1.1
Klíčová slova: 
kbharmony kbstartup kbregistry kbbug kbexpertiseinter kbexpertisebeginner kbtshoot kbfixme kbmsifixme KB933757

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com