.NET Framework 2.0 için geçici klasör konumu yapılandırmanıza olanak sağlayan bir güncelleştirme kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 934529 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Microsoft .NET Framework 2.0'da bir Web hizmetine WebReference bir nesne eklemeye çalıştığınızda, dosyalar tarafından Web hizmeti bulma oluşturulur. Web hizmeti bulma DiscoveryClientProtocol sınıfı tarafından işlenir. Web hizmeti istemcileri, Microsoft Visual Studio 2005 gibi Web hizmeti bulma işlemini kullanarak, XML Web Hizmetleri'nın var olduğunu öğrenin. Web hizmeti istemcileri de XML Web hizmetinin tanımını belge nerede öğrenin. Web hizmeti istemcileri bulunan belgeler için disk WriteAll yöntemini kullanarak kaydedin. Örneğin, bulunan belgeler, .xsd şema dosyaları veya hizmetin açıklamalarını olabilir. Işlemin sonunda, istemcinin dosyaları siler.

Güvenlik nedenleriyle veya diğer durumlarda, bu dosyaları temp klasöründe konumunu değiştirmek isteyebilirsiniz. .NET Framework 2.0 için bir güncelleştirme kullanılabilir. Bu güncelleştirme uygulama Machine.config dosyasını kullanarak, temp klasörünün konumunu yapılandırmanızı sağlar. Temp klasörünün konumunu, aşağıdakine benzer bir kod kullanarak yapılandırabilirsiniz.
<system.xml.serialization>
    <xmlSerializer tempFilesLocation="<Full path of the temp folder>"/>
  </system.xml.serialization>

Daha fazla bilgi

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows Vista hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935791En son Windows Vista hizmet paketi nasıl elde edilir

Güncelleştirme Bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma bilgileri

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu yazılım güncelleştirmesinin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
System.xml.dll2.0.50727.8212,027,52020 Mart 200710: 31X86

Durum

Bu sorun ilk olarak Windows Vista Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 934529 - Last Review: 13 Mayıs 2008 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbvistasp1fix kbhotfixserver kbqfe kbtshoot kbprb kbinfo KB934529 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:934529

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com