Düzeltme: SQL Server 2005'te bir salt okunur dosya kullanıcı tanımlı grubu içeren bir veritabanını geri yükledikten sonra DENETIMNOKTASı deyimi çalıştırdığınızda hata iletisi: "işletim sistemi hata 5(Access is denied.) döndürdü SQL Server'a"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 934713 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50001046 (SQL düzeltmesi)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005'te aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Bir veritabanını geri yüklemek.
 • Veritabanını, kullanıcı tanımlı bir dosya grubu vardır.
 • Kullanıcı tanımlı dosya grubu salt okunur olarak işaretlenmiş.
Bu senaryoda, veritabanında, DENETIMNOKTASı deyimi çalıştırdığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Msg 823, 24, State 3, <a1>Çizgi</a1> 1. düzey
Işletim sistemi hata 5(Access is denied.) 0x0000000000e000 dosyasında ' FilePath\FileName ' uzaklığındaki yazma sırasında SQL Server'a döndürdü. SQL Server hata günlüğü ve sistem olay günlüğünde ek iletiler, daha ayrıntılı sağlayabilir. Bu veritabanı bütünlüğü'nin önemli ölçüde azaltır ve hemen düzeltilmesi gereken önemli bir sistem düzeyi hata durumdur. Tam ilişkisel veritabanı tutarlılık denetimi (DBCC CHECKDB) tamamlayın. Bu hata, kaynaklanabilir birçok etkene; daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da bakın.
SQL Server hizmetini durdurup yeniden başlatın, veritabanı kurtarmaz. Ayrıca, veritabanı şüpheli durumuna girer. SQL Server 2005 Errorlog dosyasını incelediğinizde, aşağıdakine benzer hata iletileri bul:
Date Time SPID geri alınmış 0 hareketleri t'dir veritabanı ' (7). Bu bir bilgi yalnızca iletisidir. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez.
Date Time SPID Kurtarma bir denetim noktası veritabanında t'dir yazma ' (7). Bu bir bilgi yalnızca iletisidir. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez.
Date Time SPID Hata: 823, önem derecesi: 24, durum: 3.
Date Time SPID Işletim sistemi hata 5(Access is denied.) SQL Server'a 0x0000000000e000 uzaklığındaki yazma sırasında dosyasında 'c:\t.ro.1.ndf' döndürdü. SQL Server hata günlüğü ve sistem olay günlüğünde ek iletiler, daha ayrıntılı sağlayabilir. Bu veritabanı bütünlüğü'nin önemli ölçüde azaltır ve hemen düzeltilmesi gereken önemli bir sistem düzeyi hata durumdur. Tam ilişkisel veritabanı tutarlılık denetimi (DBCC CHECKDB) tamamlayın. Bu hata, kaynaklanabilir birçok etkene; daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da bakın.
Date Time SPID Hata: 3414, önem derecesi: 21, durum: 2.
Date Time SPID T'dir veritabanı önleme, kurtarma sırasında bir hata oluştu ' (KIMLIĞI 7 veritabanı) tarafından yeniden başlatılıyor. Kurtarma hataları tanılamak ve bunları gidermek veya iyi bilinen bir yedekten geri yükleyin. Hatalar düzeltildi ya da beklenen, Teknik Destek'e başvurun.
Date Time SPID Kurtarma tamamlanır. Bu bir bilgi yalnızca iletisidir. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez.

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 2 önce yayımlanmıştır. SQL Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
936305SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 2
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir SQL Server hizmet paketlerini oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 2 düzeltme, SQL Server 2005 Service Pack 2 yüklemeye uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Sorunu Yeniden Oluşturma Adımları

 1. Kullanıcı tanımlı bir dosya grubu olan bir veritabanı oluşturun.
 2. Toplu oturum kurtarma modeli kullanmak istediğiniz veritabanını belirleyin.
 3. Nesneleri toplu işlemleri, kullanıcı tanımlı dosya grubu gerçekleştirin.
 4. Kullanıcı tanımlı dosya grubu salt okunur olarak işaretleyin.
 5. Bir veritabanı için yedekleme.
 6. Özgün veritabanının üzerine yazmak için veritabanını geri yükleyin.
 7. DENETIMNOKTASı deyimi veritabanında çalıştırın.

Özellikler

Makale numarası: 934713 - Last Review: 26 Haziran 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsql2005as kbexpertiseadvanced kbfix kbpubtypekc kbqfe KB934713 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:934713

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com