Yazdırma Biriktiricisi hizmeti Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda standart bağlantı noktası izleyicisi'ni kullanan bir yazıcıya yazdırma işleri gönderme Durdur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 934885 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Sorunun açıklaması

Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda yazdırma sırası, TCP/ıp'yi standart bağlantı noktası izleyicisi (SPM) kullanan bir yazıcı için çalışma vermeyebilir. Özellikle, biriktirici diğer yazıcılarına yazdırma işlerini göndermek devam ediyor olsa bile Yazdırma Biriktiricisi hizmeti bu yazıcıya yazdırma işleri gönderme vermeyebilir. Bu durumda, yazıcının kuyruğundaki yazdırma işi "Yazdırma" durumu gösterir. Aynı sorun ortaya çıkıyor, yazdırma işi sıradan kaldırıp sonra yeniden yazdırmayı deneyin.

ÇÖZÜM

Bu sorun, yazıcı sürücüsü işleminde oluşan bir erişim ihlali nedeniyle oluşur. Bu sorun oluştuğunda, biriktirici değil durdurur ve SPM bağlantı noktası değil sıfırlanır. Bu, yazdırma sırasını çökmesine neden olur.

Bize bu sorun, sorunu gidermek için "Fix it for me" bölümüne gidin. Yerine bu sorunu kendiniz düzeltmek, "Let me fix it myself" bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Otomatik olarak, bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Bu sorunu düzeltme bağlantıyı Ek Yardım düğmesini tıklatın. Sonra Dosya yükleme iletişim kutusunda, Çalıştır ' ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin.


Bu sorunu
Microsoft Fix it 50226


Not Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir; ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.

Not Çalıştığınız bilgisayarda bu sorun yaşanmıyorsa, otomatik düzeltmeyi bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedip daha sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.

Şimdi gidin "Did this fix the problem?" bölümü.

Kendim düzeltmek istiyorum


Bu düzeltme, yazıcı sürücüsü işleminde erişim ihlali oluştuğu tanılamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bu sorun oluştuğunda biriktirme işlemi için bir User.dmp dosyası oluşturulur. Bu bir User.dmp dosyası için yazıcı üreticisine göndermek ve ardından üreticiden güncelleştirilmiş sürücü sağlamasını isteyin.

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra biriktirici işlem için bir User.dmp dosyası oluşturmak sistem etkinleştirmek için bir kayıt defteri değeri oluşturun. Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Bu kayıt defteri değeri oluşturun ve sonra etkinleştirilebilmesi için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki alt anahtarı bulun ve bu alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. DWORD değerinin adı için ThrowDriverException yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. ThrowDriverException ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Değer verisi kutusuna 1 girin ve Tamam ' ı tıklatın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
ÖNKOŞULLAR
Bu düzeltmeyi uygulamadan önce bilgisayarda aşağıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştırıldığından emin olun:
 • Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) 32-bit bir sürümü
 • Windows Server 2003 SP2'in ıtanium tabanlı bir sürümü
 • SP2, Windows x 64 tabanlı sürümü
Yeniden başlatma gereksinimi
Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.
Düzeltme Değiştirme Bilgileri
Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2003'ün x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Localspl.dll5.2.3790.4046342,01623 Mart 200720: 24X86
Windows Server 2003'ün x64 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Localspl.dll5.2.3790.4046750,08023 Mart 200722: 15X64
Windows Server 2003'ün Itanium tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Localspl.dll5.2.3790.4046968,19223 Mart 200722: 16IA-64

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

Sorunun giderilip giderilmediğini denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu makaleyle işiniz bitti demektir. Sorun çözülmezse, contact support seçebilirsiniz.

Geçici Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Yazdırma Biriktiricisi hizmetini yeniden başlatın veya bilgisayarı yeniden başlatın. Yazdırma Biriktiricisi hizmetini yeniden başlatmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yazdırma Biriktiricisi hizmetini Hizmetleri konsolundan başlatın...

 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, services.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Yazdırma Biriktiricisi hizmetini sağ tıklatın ve sonra da <a2>Durdur</a2>'ı tıklatın.
 3. Yazdırma Biriktiricisi hizmetini sağ tıklatın ve sonra da <a2>Başlat</a2>'ı tıklatın.

Yazdırma Biriktiricisi hizmetini, komut isteminde başlatma

 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Komut istemine aşağıdaki komutları yazın:
  net stop biriktirici
  net start spooler
  Exit
  Not Komut satır sonlarında ENTER'tuşuna basın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Ek bilgi

Yazıcı üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez. Düzeltme paketlerinin adlandırılması hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Microsoft Windows'un x64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanımınız bir Microsoft Windows x64 sürümü önceden yüklenmiş olarak geldiyse, Windows x64 sürümüyle ilgili teknik destek ve yardımı donanım üreticisi sağlar. Bu durumda, donanımınızla birlikte bir Windows x64 sürümü geldiği için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows x64 sürümü yüklemesini benzersiz bileşenler kullanarak özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows x64 sürümünüz için teknik yardıma gereksinim duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir. Microsoft Windows Server 2003 x64 gibi bir Windows x64 sürümünü ayrı olarak satın aldıysanız, teknik destek için Microsoft'a başvurun.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
x64 tabalı Microsoft Windows Server 2003 sürümleri hakkında ürün bilgisi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx

Özellikler

Makale numarası: 934885 - Last Review: 15 Temmuz 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbmsifixme kbfixme kbautohotfix kbfix kbhotfixserver kbqfe kbexpertiseinter KB934885 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:934885

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com