Programy, które nie działają prawidłowo po uruchomieniu na komputerze z systemem Windows XP z dodatkiem Service Pack 1

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 935796 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

WPROWADZENIE

Dodatek Service Pack 1 dla systemu Windows Vista jest ważną aktualizacją systemu Windows Vista. Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla systemu Windows Vista zawiera wiele aktualizacji zabezpieczeń, niezawodności i funkcji. Po zainstalowaniu tego dodatku niektóre programy mogą przestać działać. Większość programów działa jednak po jego zainstalowaniu zgodnie z oczekiwaniami.

W tym artykule zamieszczono listę programów, które nie działają, jeżeli są zainstalowane na komputerze z systemem Windows Vista z dodatkiem SP1.

Uwagi
 • Tego artykułu nie należy traktować jako pełnej listy programów, które przestają działać, jeżeli są uruchamiane na komputerze z systemem Windows Vista z dodatkiem SP1.
 • Jeżeli używasz jednego z programów wymienionych w tym artykule, w celu uzyskania dalszych informacji możesz skontaktować się z dostawcą oprogramowania.

Więcej informacji

W poniższej tabeli wymieniono programy, które nie działają prawidłowo po uruchomieniu na komputerze z systemem Windows Vista z dodatkiem Service Pack 1.

Jeżeli po zainstalowaniu dodatku SP1 zmiana w działaniu dotyczy aplikacji, która nie została wymieniona w tym artykule, należy wykonać następujące czynności:
 • Uruchom ponownie komputer co najmniej raz po tym, gdy zauważysz nieprawidłowe działanie programu. Może to pomóc usługom lub oczekującym funkcjom w rozwiązaniu problemu.
 • Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania. Na przykład odwiedź obszar pomocy technicznej dotyczącej oprogramowania w witrynie sieci Web dostawcy. Możliwe, że są aktualizacje oprogramowania uwzględniające dodatek SP1 dla systemu Windows Vista lub nowsze wersje programu, wydane po udostępnieniu tego dodatku.
 • Zgłoś problem dostawcy oprogramowania. Na stronie witryny sieci Web dostawcy może być dostępne łącze kontaktowe, przy użyciu którego można raportować problemy i zażądać zaktualizowanej wersji aplikacji.

Programy, których uruchamianie jest zablokowane po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista

W poniższej tabeli wymieniono programy, których dotyczy problem zgodności z dodatkiem SP1 dla systemu Windows Vista. Firma Microsoft zablokowała uruchamianie tych programów po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista w celu zapewnienia niezawodności.

Uwaga: Uruchamianie tych programów zostało zablokowane za zgodą ich dostawców.
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa programuWersja programuDostawca oprogramowaniaWitryna sieci Web zawierająca więcej informacji lub aktualizację oprogramowaniaWięcej informacji
BitDefender AV lub Internet Security10BitDefenderhttp://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=4914Obsługiwana wersja (2008 lub nowsza) jest już dostępna.
Fujitsu Shock Sensor2.1.0.0Fujitsu Limitedhttp://www.fujitsu.com/Bieżące informacje dotyczące tego problemu zostały ogłoszone w witrynie sieci Web dostawcy.
Jiangmin KV Antivirus 10Jiangminhttp://dl.jiangmin.com/download/kv2008.htmObsługiwana wersja jest już dostępna.
Jiangmin KV Antivirus 2008Jiangminhttp://dl.jiangmin.com/download/kv2008.htmObsługiwana wersja jest już dostępna.
Zone Alarm Security Suite7.1.078Zone Alarmhttp://www.zonealarm.com/store/content/catalog/products/vista.jsp?dc=12bms&ctry=US&lang=enObsługiwana wersja (7.1.218.0 lub nowsza) jest już dostępna.

Programy, które nie działają po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista

W poniższej tabeli wymieniono programy, które nie działają po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista.

Podana tabela może zawierać sugestię rozwiązania problemu lub informacje o witrynie sieci Web, w której może być dostępne rozwiązanie problemu. Jeżeli aktualnie nie ma rozwiązania, skontaktuj się z dostawcą oprogramowania. Możesz również odwiedzić witrynę sieci Web dostawcy, aby uzyskać informacje o zalecanym rozwiązaniu.
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa programuWersja programuDostawca oprogramowaniaWitryna sieci Web zawierająca więcej informacji lub aktualizację oprogramowaniaWięcej informacji
Iron Speed Designer5.0.1Iron Speedhttp://www.ironspeed.com/products/VistaSP1.aspxObsługiwana wersja (5.0.2 lub nowsza) jest już dostępna.
Xheo Licensing3.1 Xheohttp://www.xheo.com/myaccountObsługiwana wersja (3.1 R17024 lub nowsza) jest już dostępna.
Free Allegiance2.1 Allegiancehttp://www.freeallegiance.org/FAW/index.php/How_do_I_fix_error:_%27Application_failed_to_initialize_properly._Error_0xc000007b%27Bieżące informacje dotyczące tego problemu zostały ogłoszone w witrynie sieci Web dostawcy.

Programy, które przestają działać po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista

Programy w poniższej tabeli przestają działać w mniejszym lub większym stopniu po zainstalowaniu dodatku SP1 dla systemu Windows Vista. Zalecamy skontaktowanie się z dostawcą oprogramowania. Można również odwiedzić witrynę sieci Web dostawcy, aby uzyskać informacje o zalecanym rozwiązaniu albo aktualizacji programu.
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa programuWersja programuDostawca oprogramowaniaProblem lub symptomWitryna sieci Web zawierająca więcej informacji lub aktualizację oprogramowaniaWięcej informacji
NYT Reader 1New York TimesProgram New York Times Reader przestaje działać po naciśnięciu prawego przycisku myszy.http://www.nytimes.com/timesreaderObsługiwana wersja jest już dostępna.
Rising Personal Firewall2007Rising Funkcja rozłączania programu Rising Personal Firewall nie działa w systemie Windows Vista z dodatkiem SP1.http://www.rising.com.cnObsługiwana wersja (2008) jest już dostępna.
Novell ZCM Agent10.01NovellNarzędzie ZCM 10.0x nie jest obsługiwane w systemie Windows Vista z dodatkiem SP1.http://www.novell.com/support/search.do?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=3044144&sliceId=SAL_Public&dialogID=57746435&stateId=0%200%2057750930Bieżące informacje dotyczące tego problemu zostały ogłoszone w witrynie sieci Web dostawcy.
Aby uzyskać informacje, w jaki sposób skontaktować się z dostawcą oprogramowania, kliknij odpowiedni numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
65416 Informacje o kontakcie z dostawcami sprzętu i oprogramowania, A— K

60781 Informacje o kontakcie z dostawcami sprzętu i oprogramowania, L— P

60782 Informacje o kontakcie z dostawcami sprzętu i oprogramowania, Q— Z
Firma Microsoft udostępnia informacje kontaktowe innych firm, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Informacje tego typu mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Firma Microsoft nie gwarantuje, że informacje dotyczące innych firm są precyzyjne.

Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 935796 - Ostatnia weryfikacja: 25 marca 2008 - Weryfikacja: 5.1
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows Vista Service Pack 1
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
Słowa kluczowe: 
kbtshoot kbprb kbpubtypekc kbinfo KB935796

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com