Izinleri devralmak için belge kitaplığı yapılandırdıktan sonra Windows SharePoint Services 3.0 site koleksiyonundaki bir siteye bağlanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "HTTP 500 - iç sunucu hatası"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 935958 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Site koleksiyonunu, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 birçok sitenin bulunduğu oluşturun. Izinleri devralmasını sitelerden birinde bir belge kitaplığının izinlerini yapılandırın. Bu işlem, başarılı ve beklendiği gibi belge kitaplığı izinlerini devralır.

Ancak, site koleksiyonundaki bir siteye bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
HTTP 500 - iç sunucu hatası
Site topluluğundaki tüm sitelerde erişilemez.

Örneğin, aşağıdaki koşullar doğruysa, bu belirtilerle karşılaşırsınız:
 • Site A'ya Site adlı bir site oluşturmak A izinleri üst Web sitesinden devralır. Sonra izinleri devretmeyi durdurmak için Site A yapılandırın.
 • Site B'ye adlı bir alt site A altında oluşturduğunuz B site izinleri üst Web sitesinden devralır. Sonra izinleri devretmeyi durdurmak için Site B yapılandırın.
 • <a1>Site</a1> izinleri üst düzey Web sitesinden devralmak IÇIN yapılandırın.
 • Site B bir belge kitaplığı oluşturmak ve site b izinleri devralmak için belge kitaplığı, yapılandırın
Bu senaryoda, Site B'ye belge kitaplığının izinlerini devralır Ancak, site koleksiyonundaki bir siteye erişmeye çalıştığınızda hata iletisi alırsınız.

Neden

Windows SharePoint Services 3.0 belirli izinlerinin devralınması hatalı biçimde işlerse, bu sorun oluşur. Bu durum, yanlış bilgi içeren bir içerik veritabanı neden olur.

Çözüm

Düzeltme nasıl elde edilir

Bu sorun, 15 Mayıs 2007 tarihli Windows SharePoint Services 3.0 düzeltme paketinde giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
936867Windows SharePoint Services 3.0 düzeltme paketi: 8 Mayıs 2007'in açıklaması
Notları
 • Bu düzeltme paketi, içerik veritabanını henüz sunucuda oluşturulmadı senaryoları için geçerli bir düzeltme içerir. Bu düzeltme, sorunu engellenmesine yardımcı olur. Erişilemeyen siteleri düzeltmez.
 • Bu düzeltme paketini erişilemeyen siteleri düzeltmek için içerik veritabanını temizler bir düzeltme içerir. Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için <a0></a0>, düzeltmeyi uyguladıktan sonra "SharePoint Ürün ve Teknolojilerini Yapılandırma Sihirbazı" çalıştırdığınızdan emin olun.
Bu düzeltme paketini sorunu giderir. Ancak, bu düzeltme, sorunu engellemez. Sorun yeniden oluşursa, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki komutu çalıştırarak Web sitesi olduğu içerik veritabanı için:
  Exec proc_DetectSecurityCorruption
 2. Adım 1'de komut çalıştırdığınızda, kayıt döndürülürse, döndürülen her KIMLIK için aşağıdaki komutu çalıştırın:
  exec proc_SecFixFoldersInSubWeb <ID_from_step 1>

  Not Bu komutta <ID_from_step 1> döndürülen KODU için bir yer tutucudur adım 1.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 935958 - Last Review: 21 Ağustos 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwss30postrtm kbexpertiseinter kbqfe kbbug kbfix kbpubtypekc KB935958 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:935958

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com