HSM yazılım, bir ağ üzerindeki dosyaları yönetmek için kullandığınızda, çevrimdışı çalışırken, Windows XP tabanlı bir bilgisayarda oluşturulan ve ağda paylaşılan bir dosyayı açamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 936071 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Sıradüzensel depolama yönetimi (HSM) yazılımı, bir dosya sunucusunda seyrek kullanılan dosyaları yönetmek için kullanın. Bu durumda, kullanıcı arşivlenmiş dosyaları eriştiğinde HSM Depolama Yöneticisi bileşeninde arşivlenmiş dosyayı çevrimiçi duruma getirir. Ayrıca, arşivlenmiş dosya Depolama Yöneticisi için belirttiğiniz ilkelerine göre ucuz havuzuna transfer edilir.
  • Windows XP tabanlı bir istemci bilgisayarda, dosya sunucusundaki paylaşılan bir klasör oluşturun. Paylaşılan klasör çevrimdışı.
  • Paylaşılan klasöre yeniden ayrıştırma noktası özniteliği olan dosyaları içerir.

    Not Dosyalar çevrimdışı depolama birimine geçirildiğinde, yeniden ayrıştırma noktası özniteliği dosyalar üzerinde kalır.
  • Paylaşılan klasöre dosya sunucusu ile eşitlenir ve arşivlenmiş dosyaları, istemci bilgisayarların ağ üzerindeki çevrimdışı önbelleğe yüklenmiş.
  • Ağ üzerinde bir Windows XP tabanlı bir istemci bilgisayarda, çevrimdışı çalışırken, bir Microsoft Office uygulaması kullanılarak ağ paylaşımındaki bir belgeyi açmaya çalışın.
Bu senaryoda beklendiği gibi belgeyi açamıyor. Ayrıca, bir hata iletisi alabilirsiniz. Örneğin, Microsoft Word'de, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Dosya açma bir hata oluştu.
Microsoft Excel'de, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
file_name için erişim için açılamıyor

Neden

Fırsatçı kilitleme özel bir dosya üzerinde kullanılabilir olduğunda Mrxsmb bileşeni belirli istekleri gibi okuma istekleri, yazma istekleri, lock istekleri ve açık istekleri önbelleğe alır. Bu önbelleğe alma davranışını istekleri iç yapar. Bu nedenle, bu istekleri ağ üzerinden gönderilmez.

Mrxsmb bileşeni bir kilitleme isteği aldığında, Mrxsmb bileşeni, bir kilit çakışması yerel olarak varolup olmadığını doğrular. Örneğin, Mrxsmb bileşen durumu arabelleğinin kilidi ne olursa olsun, diğer uygulamalar tarafından dosya açılır olup olmadığını doğrular.

Windows XP'de, seyrek dosyaları yalnızca istekleri Mrxsmb bileşeni işlemleri'ni okuyun. Tüm istekleri, dosya sunucusuna gönderilir. Lock istekleri (buna dahildir.) Bu nedenle, istemci çevrimdışıysa, dosyayı açamıyor.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış başka düzeltmelerin yerini almaz.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu düzeltmeyi kullanmak için kayıt defterinde değişiklik yapmak sahip değilsiniz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP SP2'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
MRXSMB.SYS5.1.2600.3235454,78416 Eki 200712: 44X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 936071 - Last Review: 31 Ekim 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseadvanced kbfix kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver KB936071 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:936071

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com