Windows XP'de bir ağ yapılandırma işletmenleri yerel grubunun üyesi olan bir kullanıcı hesabı kullanıyor olsanız bile yeni bir ağ bağlantısı oluşturamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 936129 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP'de, Denetim Masası'ndaki <a1>Ağ bağlantıları</a1> öğesinde yeni bir ağ bağlantısı oluşturmaya çalışın. Ancak, Yeni bağlantı oluştur</a0> seçeneği, Ağ görevleri</a0> listesinde görünmüyor. Bu nedenle, yeni bir ağ bağlantısı oluşturamıyor. Bu davranış, ağ yapılandırma işletmenleri yerel grubunun üyesi olan bir kullanıcı hesabı kullanıyor olsanız bile oluşur.

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur:
  • Bilgisayar bir Active Directory dizin hizmeti etki alanına katılmadı.
  • Oturum açmak için kullandığınız kullanıcı hesabı, Administrators grubunun bir üyesi değil.

Neden

Bu sorun, bir etki alanına katılmış bir bilgisayarda oluşan bir davranış nedeniyle oluşur. Sistem, sistem yeni bir bağlantı oluşturmadan önce kullanıcı hesabının ağ yapılandırma işletmenleri yerel grubunun bir üyesi olup olmadığını denetlemez. Bu nedenle <a0>Administrators</a0> grubunun üyesi olmayan kullanıcılar, yeni ağ bağlantıları oluşturulamıyor.

Çözüm

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra Windows XP kullanıcı ağ yapılandırma işletmenleri yerel grubunun bir üyesi olup olmadığını denetler. Sonra Windows XP, kullanıcının yeni bir ağ bağlantısı oluşturup olup olmadığını belirler.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Ndisuio.sys5.1.2600.297714,59218 Ağu 200609: 36X86SP2
Netshell.dll5.1.2600.31391,705,47217 Mayıs 200706: 05X86SP2
Wzcdlg.dll5.1.2600.2977383,48818 Ağu 200612: 37X86SP2
Wzcsapi.dll5.1.2600.297752,73618 Ağu 200612: 37X86SP2
Wzcsvc.dll5.1.2600.2977476,16018 Ağu 200612: 37X86SP2
Xpsp3res.dll5.1.2600.3139248,83216 May 200711: 32X86SP2

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Yönetici kimlik bilgilerini kullanarak bir bağlantı oluşturun.
  2. Yönetici, aşağıdaki dizin için ağ yapılandırma işletmenleri yerel grubunun üyesi olan bir kullanıcı hesabı oluşturma hakları dosyayı el ile de vermelisiniz:
    <drive>: \\Documents ve Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Network Configuration Operators grubunun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
297938Network Configuration Operators grubunun açıklamasını
Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 936129 - Last Review: 10 Ekim 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxppresp3fix kbexpertiseinter kbexpertisebeginner kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB936129 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:936129

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com