Yerel Network Configuration Operators grubunun üyesi olan bir kullanıcı hesabı kullanıyor olsanız bile Windows XP'de yeni bir ağ bağlantısı oluşturamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 936129 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP'de Denetim Masası'ndaki Ağ bağlantıları öğesinde yeni ağ bağlantısı oluşturmayı deneyin. Ancak, Yeni bağlantı oluştur seçeneğini Ağ görevler listesinde görünmez. Bu nedenle, yeni bir ağ bağlantısı oluşturamazsınız. Yerel Network Configuration Operators grubunun üyesi olan bir kullanıcı hesabı kullanıyor olsanız bile, bu davranış oluşur.

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur:
  • Bilgisayar bir Active Directory dizin hizmeti etki alanına katılmadı.
  • Oturum açmak için kullandığınız kullanıcı hesabı Administrators grubunun bir üyesi değil.

Neden

Bu sorun, bir etki alanına katılmamış bir bilgisayarda oluşan bir davranış nedeniyle oluşur. Sistem, sistem yeni bir bağlantı oluşturmadan önce kullanıcı hesabının yerel Network Configuration Operators grubunun bir üyesi olup olmadığını denetlemez. Bu nedenle, Administrators grubunun üyesi olmayan kullanıcıların yeni ağ bağlantıları oluşturamazsınız.

Çözüm

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra Windows XP kullanıcı yerel Network Configuration Operators grubunun bir üyesi olup olmadığını denetler. Daha sonra Windows XP kullanıcı yeni bir ağ bağlantısı oluşturup oluşturamayacağınızı belirler.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil demektir.

Ön koşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklayın:
322389 En son Windows XP hizmet paketini elde etme

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltme eki, başka düzeltmelerin yerini almaz.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP'nin x 86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatformSP gereksinimi
Ndisuio.sys5.1.2600.297714,59218 Ağu 200609:36x 86SP2
Netshell.dll5.1.2600.31391,705,47217 Mayıs 200706:05x 86SP2
Wzcdlg.dll5.1.2600.2977383,48818 Ağu 200612:37x 86SP2
Wzcsapi.dll5.1.2600.297752,73618 Ağu 200612:37x 86SP2
Wzcsvc.dll5.1.2600.2977476,16018 Ağu 200612:37x 86SP2
Xpsp3res.dll5.1.2600.3139248,83216 Mayıs 200711:32x 86SP2

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için şu adımları izleyin:
  1. Yönetici kimlik bilgilerini kullanarak bir bağlantı oluşturun.
  2. Yönetici aşağıdaki dizine ağ Yapılandırma İşletmenleri yerel grubu üyesi olan bir kullanıcı hesabı oluşturma hakları dosyayı el ile vermeniz gerekir:
    <drive></drive>: \\Documents ve Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Network Configuration Operators grubunun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
297938 Network Configuration Operators grubunun açıklaması
Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 936129 - Last Review: 20 Ağustos 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbwinxppresp3fix kbexpertiseinter kbexpertisebeginner kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbmt KB936129 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 936129

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com