System Center Operations Manager 2007 raporlama yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "Operations Manager 2007 yüklenemeden sihirbaz kesildi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 936219 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

System Center Operations Manager 2007 Raporlama'i yüklemeye çalıştığınızda, yükleme başarısız olur ve geri alır. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Işlem yöneticisi 2007 yüklenemeden sihirbaz kesildi.

Neden

Yerel Sistem hesabının OpsMgr SDK hizmet hesabı olarak kullanmak için Operations Manager 2007 yapılandırırsanız, bu sorun oluşur. Bu yapılandırmada, yükleme için kök Yönetimi Sunucusu ile ilişkili bilgisayar hesabının Active Directory etki alanı Hizmetleri (AD DS) sorgular. AD DS sorgulanan verileri döndürür önce büyük bir Active Directory etki alanında, bu sorgu zaman aşımına uğrayabilir.

Çözüm

Bu soruna yönelik düzeltme aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi yer alır:
936481System Center Operations Manager 2007 raporlama özelliği, ayrık ad alanı bir ortamda yükleyemiyor

<a1>Düzeltme</a1> 936481 yükleme bu sorunu düzeltir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, OpsMgr SDK hizmeti bir etki alanı hesabı yerine yerel sistem hesabını kullanmak üzere yapılandırın. Işlem yöneticisi 2007 raporlama yükledikten sonra OpsMgr SDK hizmet yerel sistem hesabını kullanmak üzere yapılandırabilirsiniz. Aynı hesabı OpsMgr SDK hizmeti kullanmak için OpsMgr Yapılandırma hizmeti yapılandırmanız gerektiğini unutmayın.

Hizmet hesaplarını değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
936220Hizmetin OpsMgr SDK ve System Center Operations Manager 2007'de OpsMgr Yapılandırma hizmeti için kimlik bilgilerini değiştirme

Daha fazla bilgi

Sorgu zaman aşımına uğradı çünkü bu sorunun oluştuğunu doğrulamak için <a0></a0>, işlem yöneticisi 2007 raporlama Kur programının oluşturduğu Microsoft Windows ınstaller günlüğünü de inceleyebilirsiniz. Etkileşimli yükleme gerçekleştirdiğinizde, verbose MSI günlüklerini geçerli kullanıcının % temp % klasörüne yazılır. Bu günlük dosyaları MomReporting N .log ad deseni izleyin. Bu ad deseni N işlem yöneticisi 2007 raporlama Yükleyici dosyasını çalıştırdığınız her zaman artıran bir sayıdır. Günlük dosyasını incelemek için şu adımları izleyin:
 1. % Temp % klasörüne'nı açın ve sonra da MomReporting N .log dosyasını Not Defteri'nde açın.

  Not En büyük N sayısı en son dosya dosyasıdır.
 2. Aşağıdaki metni arayın:
  SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error
Hatayı içeren tam metni aşağıdaki örneklerinden birine benzer:

Örnek 1
SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The time limit for this request was exceeded.

MSI (s) (C0!94) [18:11:15:989]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerActionAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The time limit for this request was exceeded.
'.
MSI (s) (C0!94) [18:11:15:989]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerSDKAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The time limit for this request was exceeded.
'.
StackTrace:  at Microsoft.EnterpriseManagement.DataAbstractionLayer.SdkDataAbstractionLayer.HandleIndigoExceptions(Exception ex)
  at Microsoft.EnterpriseManagement.DataAbstractionLayer.AdministrationOperations.GetServiceAccount()
  at Microsoft.EnterpriseManagement.Administration.ManagementGroupAdministration.GetServiceAccount()
  at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.GetManagementServerSDKAccount(String momServerFQDN, String& sdkServiceDomainAndAccount)
  at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA(Session session)
Action ended 18:11:16: _SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA. Return value 3.
Action ended 18:11:16: INSTALL. Return value 3.
SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: System.DirectoryServices.ActiveDirectory.ActiveDirectoryObjectNotFoundException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.
MSI (s) (B4!84) [09:28:29:505]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerActionAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: System.DirectoryServices.ActiveDirectory.ActiveDirectoryObjectNotFoundException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.'.
MSI (s) (B4!84) [09:28:29:505]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerSDKAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: System.DirectoryServices.ActiveDirectory.ActiveDirectoryObjectNotFoundException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.'.
StackTrace:  at System.DirectoryServices.ActiveDirectory.Domain.GetDomain(DirectoryContext context)
  at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.GetSAMAccountName(String machine)
  at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.GetManagementServerSDKAccount(String momServerFQDN, String& sdkServiceDomainAndAccount)
  at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA(Session session)
Action ended 9:28:29: _SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA. Return value 3.
Action ended 9:28:29: INSTALL. Return value 3.
Örnek 3
SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.
MSI (s) (58!68) [12:10:53:565]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerActionAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.'.
MSI (s) (58!68) [12:10:53:565]: PROPERTY CHANGE: Adding UnableToGetUserNameFromManagementServerSDKAccount property. Its value is 'SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA error: Microsoft.EnterpriseManagement.Common.UnauthorizedAccessMonitoringException : The specified domain does not exist or cannot be contacted.'.
StackTrace: at Microsoft.EnterpriseManagement.DataAbstractionLayer.SdkDataAbstractionLayer.HandleIndigoExceptions(Exception ex)
at Microsoft.EnterpriseManagement.DataAbstractionLayer.AdministrationOperations.GetServiceAccount()
at Microsoft.EnterpriseManagement.Administration.ManagementGroupAdministration.GetServiceAccount()
at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.GetManagementServerSDKAccount(String momServerFQDN, String& sdkServiceDomainAndAccount)
at Microsoft.Reporting.Setup.ReportingManagedCAs.SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA(Session session)
Action ended 12:10:53: _SetPropertiesToManagementServerActionAndSDKAccountCA. Return value 3.
Action ended 12:10:53: INSTALL. Return value 3.

Özellikler

Makale numarası: 936219 - Last Review: 6 Kasım 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft System Center Operations Manager 2007
 • Microsoft System Center Essentials 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB936219 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:936219

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com