Windows Vista Halo 2'için bilinen ekran sorunları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 936829 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Windows Vista için Microsoft Halo 2 çalmaya çalıştığınızda karşılaşabileceğiniz grafik-ilgili bilinen sorunlar anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Genel sorun giderme bilgileri

En son sürücüleri yükleyin

Grafik sorunlarla karşılaşıyorsunuz (boş) bir siyah ekran almak veya Halo 2, Windows Vista yavaş performans karşılaşıyorsunuz, karşıdan yükleyin ve sonra en son video kartı sürücüsünü yükleyin.

Grafik ekranda gördüğünüz ekran kartı sağlar. Bir bilgisayarda işletim sistemini (Microsoft donanım ile iletişim kurmak için Windows) sağlayan bir yazılım sürücüsüdür. Bir sürücü, donanım ve işletim sistemi arasındaki bir çevirmen görür. Video kartınız için en son sürücüyü oyunun performansını artırmak için video kartı özellikleri daha verimli kullanılmasını etkinleştirebilirsiniz. Genellikle, şirket sürücüleri için kuruluşunuzun sürekli değişen yazılım teknolojileriyle ulaşıyorsa tutulacağı kartları düzenli olarak bırakın.

En son sürücüleri yüklemek ve kurmak için bilgisayar veya video donanım üreticisine başvurun. Video donanımı veya bilgisayar üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Ad ve video bağdaştırıcısının üreticisini belirlemek için <a0></a0>, Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Tanı Aracı X doğrudan açın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Start button
  ' ı tıklatın, dxdiag ' ı <a2>Aramaya Başla</a2> kutusunu yazın ve Programlar listesinde dxdiag.exe</a1>'ı tıklatın.
 2. Görünüm sekmesini tıklatın.
 3. Adı ve üretici, aygıt altında arayın.
 4. Çıkış ' ı tıklatın.
Kullanılabilen sürücü güncelleştirmelerinin olup olmadığını öğrenmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Start button
  ' ı tıklatın, Windows Update yer <a1>Aramaya Başla</a1> kutusuna yazın ve ENTER tuşuna basın.
 2. Güncelleştirmeleri denetle ' yi tıklatın.
 3. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntüle'yi tıklatın.
 4. Yüklemek istediğiniz güncelleştirmeyi seçin ve sonra da <a2>Yükle</a2>'yi tıklatın.

Grafik donanım hata iletisi

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Hata iletisiÇÖZÜM
Oyun yüklemeye çalışmadan önce aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Bu bilgisayarda grafik sürücüsü güncel değildir. Halo 2, Windows Vista için çalıştırmadan önce bu bilgisayarda grafik sürücüsünü güncelleştirmeniz gerekir. Güncelleştirmeden devam etmeyi seçerseniz, Windows Vista için Halo 2 çalıştırırken sorun yaşayabilirsiniz.
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ileti kutusu içinde <a2>Web'de daha fazla bilgi için burayı tıklatın</a2> bağlantısını tıklatın. En son sürücüleri yüklemek için ekranda görüntülenen yönergeleri izleyin.

Alternatif olarak, bu sorunu gidermek için <a0></a0>, grafik donanımınız için sürücünün en son sürümünü yüklemek için grafik donanım üreticinize başvurun. Donanımınızın üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Genel grafik sorunları

Bazı grafik kartı'nı kullandığınızda, masaüstüne veya başka bir programa geçiş sonra oyunu yeniden açtığınızda, bir ışık strobe etkisi yaşayabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, dışına ve yeniden oyuna yeniden geçiş yapmak için ALT + ENTER tuşlarına basın.

OEM bilgisayarlarda

Dell, Hewlett-Packard veya ağ geçidi gibi bir OEM tarafından bilgisayarı satın aldığınız ve Windows Vista için Halo 2 çalmaya çalıştığınızda karşılaştığınız herhangi bir grafik anomalies, güncelleştirilmiş bir video sürücüsü için bilgisayar üreticisine çubuğundaki Web sitesi ziyaret edin. Grafik donanım ve sürücüleri sık özellikle OEM sistemleri için tasarlanmıştır.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Referanslar

Donanım üreticiniz tarafından teknik hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors/en-us

Özellikler

Makale numarası: 936829 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Halo 2 for Windows Vista
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbinfo kbgames kbhowto KB936829 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:936829

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com