Chybové hlásenie alebo vysoké procesora pri spustení rozhranie Windows Presentation Foundation WPF aplikačné

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 937135 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Priznaky

Po spustení rozhranie Windows Presentation Foundation WPF aplikačné v rámci Microsoft .net 3.0, môže sa zobraziť FileFormatException chyba alebo chyba ArgumentOutofRangeException. Chyba sa vyskytuje, keď WPF-založené aplikácia sa spustí na spracovanie textu. Môže sa napríklad zobrazí chybové hlásenie FileFormatException, podobná nasledovnej:
file:///FilePath/názov_súboru súbor nevyhovuje špecifikácia formátu očakávané súboru.
V tomto chybovom hlásení názov_súboru zvyčajne je názov súboru písma. Okrem toho uplatňovanie spotrebuje až do 100% času Procesora.


Pri pohľade v Správcovi úloh alebo iné nástroje, PresentationFontCache.exe spotrebuje 50% alebo viac času k dispozícii procesora.

Pricina

Tento problém sa vyskytuje, ak ovládače videa prepísať údaje vo vyrovnávacej pamäti písmo, ktoré je uložené v pamäti.

Riesenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, postupujte nasledovne:
 1. Ukončite všetky WPF aplikácií spustených na počítači.
 2. Zastavte službu Windows prezentácie nadácie písmo Cache 3.0.0.0. Deaktivácia služby Windows prezentácie nadácie písmo Cache 3.0.0.0, použite jednu z nasledujúcich metód.

  Metóda 1: Použitie konzoly Microsoft Management Console
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu Services.msc, a potom kliknite na tlačidlo ok.
  2. Kliknite pravým tlačidlom myši Windows prezentácie nadácie písmo Cache 3.0.0.0, a potom kliknite na tlačidlo zastaviť.
  Metóda 2: Pomocou príkazového riadka
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu cmd, a potom kliknite na tlačidlo ok.
  2. Do príkazového riadka, zadajte net stop "Windows prezentácie nadácie písmo Cache 3.0.0.0", a potom stlačte kláves ENTER.
 3. Odstráňte starý súbor Fontcache3.0.0.0.dat.

  Poznámka Podľa predvoleného nastavenia súbor Fontcache3.0.0.0.dat sa nachádza v priečinku %windir%\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local v systéme Windows Vista. Podľa predvoleného nastavenia súbor Fontcache3.0.0.0.dat sa nachádza v %systemdrive%\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data priečinka v systéme Windows XP a v starších verziách systému Windows.
 4. Aktualizovať ovládače grafickej karty. Vykonáte to tak, použite jednu z nasledujúcich metód.

  Metóda 1: Použitie katalógu služby Windows Update

  Ak chcete aktualizovať ovládače grafickej karty, skontrolujte aktualizácií v katalógu služby Windows Update. Ďalšie informácie o preberaní ovládačov z katalógu služby Windows Update nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
  323166Ako sťahovať aktualizácií a ovládačov z katalógu služby Windows Update

  Metóda 2: Prevezmite a potom nainštalujte najnovšie ovládače grafickej karty

  Prevezmite a nainštalujte najnovšie ovládače grafickej karty, kontaktujte výrobcu video hardvéru alebo počítača.

  Informácie o výrobcu hardvéru, navštívte nasledovnú webovú lokalitu:
  http://support.Microsoft.com/GP/vendors/en-US

dalsie informacie

Ak ovládače grafickej karty prepísať údaje vo vyrovnávacej pamäti písma, ktorý je uložený v pamäti, poškodené údaje sa môžu uložiť na pevný disk ako súbor s údajmi. Preto môžu vyskytnúť problém, ktorý je popísaný v časti „príznaky", keď iný WPF-založené aplikácia pokúsi čítať súbor poškodené údaje.

Po aktualizácii ovládače grafickej karty a po odstránení súboru Fontcache3.0.0.0.dat, sa vytvorí nový súbor vyrovnávacej pamäte údaje písmo založené na nové konfigurácie počítača. Toto nové písma cache súbor údajov sa vytvorí po zastavení služby Windows prezentácie nadácie písmo Cache 3.0.0.0. Zvyčajne sa vytvorí nový súbor vyrovnávacej pamäte údaje písma pri vypnutí alebo reštartovaní počítača.

Vlastnosti

ID článku: 937135 - Posledná kontrola: 13. septembra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft .NET Framework 3.0
Kľúčové slová: 
kbbug kbtshoot kbprb kbmt KB937135 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 937135

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com