Bir veritabanı, yedekleme aracı kullandıktan sonra SQL Server 2005'te SQL Server Management Studio'yu kullanarak geri yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "'<servername>' (Microsoft.SqlServer.smo) Server için geri yükleme başarısız oldu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 937683 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft SQL Server 2005'in yüklü olduğu bir bilgisayarda, SQL yazıcısı hizmetin çalışıyor. Bir veritabanını yedeklemek için SQL Server Management Studio kullanın. Ayrıca, veritabanı dosyaları yedeklemek için Yedekleme (NTBackup.exe) aracını kullanın. Sonra veritabanını SQL Server Management Studio'yu kullanarak yedekten geri yüklemek deneyin. Bu senaryoda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Geri yükleme başarısız oldu, sunucu için ' <ServerName>'. (Microsoft.SqlServer.smo)
Ek bilgi:
System.Data.SqlClient.SqlError: yedekleme aygıtı açılamıyor ' <GUID of the device>'. Işletim sistemi hata 2(The system cannot find the file specified.). (Microsoft.SqlServer.smo)
Başlangıç tarihi ve bitiş tarihini yedekleme incelerseniz, yedekleme aracı kullanılan tarihlerini tarihle güncelleştirilir bulun.

Neden

Bu sorun, yedekleme aracı, SQL Server 2005 veritabanlarını yedeklemek için SQL yazıcısı hizmetin kullanması nedeniyle oluşur. Yedekleme aracı, bir anlık görüntüsünü oluşturmak için SQL yazıcısı hizmetin tetikler. SQL yazıcısı hizmetin anlık görüntüsünü oluşturduktan sonra yedekleme aracı veritabanı dosyaları dışlama listesinde olup olmadığını belirler. Veritabanı dosyaları .ldf dosyalarını ve .mdf dosyaları içerir. Veritabanı dosyaları dışlama listesinde, yedekleme aracı, anlık görüntü ' veritabanı dosyalarını siler. Ancak yedekleme aracı <a0>msdb</a0> veritabanında <a1>backupset</a1> tablosundaki girdiler ekler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bilgisayarda Yedekleme aracı hem de SQL Server 2005 yedekleme işlevini kullanırsanız, Yedekleme aracını kullandığınızda SQL yazıcısı hizmetini durdurun. Veritabanı dosyaları yedeklemek için Yedekleme aracını kullanma. Bunun yerine, veritabanını yedeklemek için SQL Server 2005'te yerleşik işlevlerini kullanın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

SQL Server hata günlüğü dosyasını incelerseniz, aşağıdaki ileti sistem veritabanlarının ve kullanıcı veritabanı için benzer iletileri bul:
Date Time SPID G/Ç veritabanı modelinde dondurulur. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez. Ancak, g/Ç hemen sürdürülüyor, yedekleme iptal.

Date Time SPID G/Ç veritabanı modelinde devam ettirildi. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez.

Date Time SPID Yedekleme Veritabanı yedeklendi. : Veritabanı yöneticisi, oluşturma date(time): Date (Time) sayfaları döküldü: 1, ilk LSN: 300:248:52, son LSN: 301:120:1, dökümü aygıtı sayısı: 1, aygıt bilgi: (DOSYA = 1, TÜR VIRTUAL_DEVICE =: {' <GUID of the device>'}). Bu bir bilgi yalnızca iletisidir. Herhangi bir kullanıcı işlemi yapmanız gerekmez.

Özellikler

Makale numarası: 937683 - Last Review: 20 Kasım 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Ed
  • SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Ed
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbsql2005engine kbexpertiseadvanced kbprb KB937683 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:937683

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com