Bir üçüncü taraf bağlayıcı adresine giderildiği bir e-posta iletisi göndermeye çalıştığınızda Exchange 2007 kullanıcıları bir teslim edilemedi raporu (NDR) iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 937861 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin.
  • Microsoft Exchange Server 2007 çalışan bir bilgisayarda, bir üçüncü taraf bağlayıcı kullanıyorsunuz. Veya bir üçüncü taraf bağlayıcı, Exchange 2000 veya Exchange 2007 sunucularına içeren bir Exchange kuruluşundaki Exchange 2003 sunucuya yüklenir.
  • Exchange 2007 sunucusunda bulunan bir posta kutusundan e-posta iletisine, üçüncü taraf bağlayıcı tarafından desteklenen bir adres türü göndermeye çalışırsanız.

    Not Faks bağlayıcı bir FAX adres türünü destekleyen bir üçüncü taraf bağlayıcı örnektir.
Bu senaryoda, aldığınız bir teslim edilemedi raporu (NDR) iletisi aşağıdakine benzer:
Ileti, alıcıların bazılarına veya tümüne ulaşmadı.
Konu: <subject>
Gönderilen: <date,time>
Aşağıdaki alıcıları değil erişilmesi: <name>(FAX)<date,time>
E-posta hesaplarınızdan hiçbiri bu alıcıya teslim edilemedi.

Neden

Bu senaryoda, Microsoft Exchange Bilgi Deposu hizmeti başlatıldığında, adres türleri listesi Exchange 2007 yükler. Sonra Exchange, bir diziye adres türleri sıralar. Ancak, yanlış dizin sıralama algoritmasını kullanır.

Bu davranış, bir dizi bozulmasına neden olur. Outlook, Outlook, ileti gönderdiğinde, desteklenen adres türleri listesi için sorar. Exchange, bu bozuk bir dizi döndürür. Listede olmayan bir adres türü posta göndermek Outlook varsa, Outlook, Exchange adres türü iletideki işleyemez sonunda görüntülenir. Bu nedenle, Outlook, hiçbir zaman işlenmeye Exchange iletiyi gönderir.

Bu davranış oluştuğunda, "Belirtiler" bölümünde e-posta iletisi göndermek için kullanılan e-posta istemcisi, bir NDR iletisi alır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Exchange Server 2007 için Güncelleştirme Toplaması 4'i yükleyin. Exchange Server 2007 için Güncelleştirme Toplaması 4 ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki Exchange Yardım konusuna bakın:
Description of Update Rollup 4 for Exchange Server 2007
Exchange en son hizmet paketini yüklemek veya güncelleştirme toplaması hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Exchange Yardım konusuna bakın:
How to Obtain the Latest Service Pack or Update Rollup for Exchange 2007

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
817903Exchange Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 937861 - Last Review: 19 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbexpertiseinter KB937861 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:937861

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com