Při pokusu o přihlášení k webu, která vyžaduje ověřování Kerberos pomocí aplikace Internet Explorer 7 zobrazí chybová zpráva: "Přístup odepřen kvůli neplatná pověření"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 938305 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem obnovení registru v případě, že nastane problém. Další informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Používáte Windows Internet Explorer 7 . Pokuste se přihlásit k webu, který vyžaduje ověřování protokol Kerberos verze 5. Přestože zadáte správné informace o každém vyzváni k tomu zobrazí jsou však výzva třikrát pověření uživatele. Při pokusu o přihlášení na web pro třetí čas zobrazí následující chybová zpráva:
Chyba HTTP 401.1 – Neautorizováno: Přístup byl odepřen z důvodu neplatných pověření. Internetová informační služba (IIS)

Příčina

K tomuto problému dochází, pokud web používá záznam o prostředku CNAME Domain Name System (DNS) kontaktovat server zahájí ověřování Kerberos. Přístup k webu pomocí aplikace Internet Explorer 7, Internet Explorer 7 používá název hostitele serveru, namísto záznam o prostředku CNAME kontaktování serveru. Však pouze názvu služby (SPN) pro záznam o prostředku CNAME je registrována na účet, který server používá pro ověřování. Proces ověřování proto nefunguje.

Řešení

Upozornění Při nesprávných úpravách registru pomocí Editoru registru nebo jiným způsobem může dojít k vážným problémům. Tyto problémy mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nezaručuje, že tyto problémy bude možné vyřešit. Úpravy registru provádíte na vlastní nebezpečí.

Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte opravu hotfix uvedenou v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base 911149. Poté povolte 911149 oprava hotfix v počítači. Postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK.
 2. Vyhledejte následující podklíč registru a klepněte na něj:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
 3. V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a klepněte na příkaz klíč.
 4. Zadejte FeatureControl a stiskněte klávesu ENTER.
 5. Klepněte na položku registru FeatureControl vytvořené v kroku 4.
 6. V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a klepněte na příkaz klíč.
 7. Zadejte FEATURE_USE_CNAME_FOR_SPN_KB911149 a stiskněte klávesu ENTER.
 8. Klepněte na položku registru FEATURE_USE_CNAME_FOR_SPN_KB911149 vytvořené v kroku 7.
 9. V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a potom klepněte na příkaz Hodnota DWORD.
 10. Zadejte iexplore.exe a stiskněte klávesu ENTER.
 11. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku registru Iexplore.exe a potom klepněte na příkaz změnit.
 12. Do pole Hodnota zadejte 1 a potom klepněte na tlačítko OK.

  Poznámka: Chcete-li se vrátit k předchozí chování zpětné kompatibility, obnovit hodnotu položky registru Iexplore.exe 0x0.
 13. Ukončete program Editor registru.

Další informace

Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
911149Chybová zpráva v aplikaci Internet Explorer při pokusu o přístup k webu, která vyžaduje ověřování Kerberos v počítači se systémem Windows XP: "Chyba HTTP 401 - Neautorizováno: přístup byl odepřen kvůli neplatná pověření"

Vlastnosti

ID článku: 938305 - Poslední aktualizace: 27. října 2007 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Internet Explorer 7
Klíčová slova: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseadvanced kbprb KB938305 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:938305

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com