Jak potíží při aktivaci kódy chyb, které můžete obdržet při pokusu o aktivaci počítače se systémem Windows XP Home Edition Prepaid Computers nebo Windows XP Home Edition Subscription Computers

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 938351 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Úvod

Tento článek popisuje aktivaci problémy, které mohou nastat při pokusu o aktivaci počítače je systémem Microsoft Windows XP Home Edition for Prepaid Computers nebo Microsoft Windows XP Home Edition for Subscription Computers. Tento článek také uvádí kódy chyb aktivace a informace o řešení potíží pro kódy chyb.

Další informace

Pokud se počítač pokusí aktivovat kód product key systému Windows je zadaný v Průvodci aktivace, je kód product key nejprve odeslán k aktivaci produktu Windows (WPA). Kód product key je potom odeslány FlexGo zajišťování servery.

Po spuštění počítače je systémem Windows XP Home Edition for Prepaid Computers nebo Windows XP Home Edition for Subscription Computers poprvé pomocí programu Sysprep je načten uvítání. Uvítání provede připojení k Internetu nastavit operační systém zaregistrovat u společnosti Microsoft a vytvořte uživatelský účet. Po dokončení uvítání musíte aktivovat počítače v rámci času Určuje poskytovatele řešení. Výchozí doba je 10 hodin.

Poznámka: Uvítání je známá také jako mimo Box Experience (OOBE).

Uvítání pro zálohy nebo odběru výpočetní pouze požádá o kód product key systému Windows. Kód product key systému Windows musí být platný zálohou klíč nebo klíč odběru. Uvítání nezobrazí výzvu k provedení aktivace produktu systému Windows. Po pokusu aktivovat počítač pomocí Průvodce aktivací složené zálohy nebo Průvodce aktivací odběru je provést aktivaci produktů systému Windows.

Aktivace chybové kódy a informace o řešení potíží

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Kód chybyChybová zprávaPříčinaRozlišení
80060005
Na serveru došlo k chybě. Server může být příliš zaneprázdněn, dočasně offline nebo funkční nesprávně. Zavřete průvodce a opakujte akci později aktivace systému Windows. Pokud po několika pokusech jsou stále nelze aktivovat systém Windows, obraťte se na odbornou pomoc a referenční kód chyby # 80060005.
Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste aktivovat počítač znovu za několik minut. Pokud počítač nelze aktivovat po několika pokusech, obraťte se na fakturační podpory pro další řešení potíží.
80060006
Zadaný kód product key není platný nebo již byl použit. Ukončete průvodce a zkuste znovu aktivace systému Windows. Pokud po několika pokusech jsou stále nelze aktivovat systém Windows, obraťte se na odbornou pomoc a referenční kód chyby 80060006.
K tomuto problému může dojít, pokud uživatel zadal neplatný kód product key nebo product key je již existuje. Pokud kód product key již existuje, fakturační agent musí znovu zaregistrujte kód product key.Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte služby zákazníkům nebo fakturační agenta. Informovat zákazníka služby nebo fakturační agent, který se pokoušíte aktivovat počítač Windows složené zálohy, ale obdržel chybovou zprávu. Musíte také poskytnout klíče informace o produktu poskytované v certifikátu pravosti (COA). Můžete najít informace COA na straně počítače.
Při pokusu o připojení k serveru došlo k chybě. Ověřte, zda je počítač připojen k Internetu, ověřte správně nakonfigurována nastavení serveru proxy a připojení sítě a pomocí průvodce znovu.
Připojit ke vzdálenému serveru se nezdařilo.
Tento problém může nastat, pokud platí jedna z následujících podmínek:
  • Nastavení serveru proxy a připojení sítě jsou nesprávně nakonfigurovány.
  • Zajišťování servery nejsou k dispozici.
  • WPA neúspěšný.
Chcete-li tento problém vyřešit, nejprve ověřit, WPA byl úspěšný. Chcete-li to provést, zadejte do příkazového řádku následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
Pokud WPA hlásí, že proběhl úspěšně, zkontrolujte nastavení serveru proxy a připojení k síti nebo se obraťte fakturační podpory zjistit, zda existují nějaké problémy s server ustanovení. WPA neúspěšné, zkontrolujte, zda jste zadali platný kód product key pro Windows XP Home Edition for Prepaid Computers nebo Windows XP Home Edition for Subscription Computers v okně WPA. Ujistěte se také, systémové hodiny je přesné a nastavte správné časové pásmo nebo oblasti.

Odkazy

Další informace naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
938346Očekávané chování Windows XP Home Edition for Prepaid Computers a Windows XP Home Edition for Subscription Computers při aktivaci počítače
938347Jak konfigurovat nastavení serveru proxy pro počítače se systémem Windows XP Home Edition pro Prepaid Computers a Windows XP Home Edition for Subscription Computers
938355Po změně "A časových" nebo "Místní nastavení" v počítači se systémem Windows XP s aktualizací Service Pack 2 se zobrazí chybová zpráva: "Nepodařilo se připojit ke vzdálenému serveru"

Vlastnosti

ID článku: 938351 - Poslední aktualizace: 16. července 2007 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition for Prepaid Computers
  • Microsoft Windows XP Home Edition for Subscription Computers
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbexpertiseinter kbinfo KB938351 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:938351

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com