ISA Server 2004 çalıştıran Geliş yönündeki bir sunucu ya da ISA Server 2006 üzerinde düzeltme 927265 etkinleştirildikten sonra akış yönündeki bir sunucu üzerinden Web sitelerine erişmeye çalıştığınızda hata iletisi: "502 proxy hatası"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 938465 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Akış yönündeki bir sunucu için Microsoft ınternet Security ve Acceleration (ISA) Server 2004 veya Microsoft ınternet Security çalıştıran Geliş yönündeki bir sunucu ve Acceleration (ISA) Server 2006 zincirleme.
  • Bir istemci bilgisayar, akış yönündeki sunucu proxy sunucusu olarak kullanmak üzere yapılandırılır.
  • Geliş yönündeki sunucuda, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi etkinleştirmiş olmanız gerekir:
    927265Istemci bilgisayarları ile kimlik doğrulaması gerektiren bir aşağı akım ISA Server bilgisayarının aracılığıyla Geliş yönündeki bir ISA Server bilgisayarının kimliğini doğrulamak için ınternet Explorer 7'yi kullandığınızda, kimlik doğrulaması başarısız oluyor
Ancak, bir kullanıcının istemci bilgisayardaki aşağı akım sunucu üzerinden Web sitelerine erişmeye çalıştığında, kullanıcıya aşağıdaki hata iletisini alır:
Hata kodu: 502 proxy hatası. Oturum açma başarısızlığı: Bilinmeyen kullanıcı adı veya hatalı parola. (1326)

Neden

Bu sorun, proxy-proxy kimlik doğrulaması başarısız olduğundan oluşur. Aşağı akım sunucu, Geliş yönündeki sunucu Tümleşik Windows kimlik doğrulaması için bir desteklenen kimlik doğrulama düzeni olarak "Negotiate" dönmek için bekliyor. Ancak, düzeltme 927265 etkinleştirdikten sonra Geliş yönündeki sunucu Tümleşik Windows kimlik doğrulaması için bir kimlik doğrulama şeması olarak yalnızca "NTLM" dönmek için yapılandırıldı. Bu nedenle, akış yönündeki sunucu ve sunucu Geliş yönündeki birbirinin kimliğini doğrulayamıyor.

Çözüm

Bu sorunu çözümlemek için kullanılabilecek BIR düzeltme paketidir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
938466ınternet Security and Acceleration Server 2004 düzeltme paketi: 5 Haziran 2007'in açıklaması
954258En son Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2006 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Aşağı akım sunucu Geliş yönündeki sunucu arasındaki kimlik doğrulama işlemi özel bir URL isteği kullanır. <a1>Düzeltme</a1> 938466 yükledikten sonra özel bir ISA, ISA kimlik doğrulama URL isteği, Geliş yönündeki ISA Server bilgisayarının "Kerberos" ve "Negotiate" desteklenen kimlik doğrulama düzenleri döndürecektir.

Özellikler

Makale numarası: 938465 - Last Review: 24 Ekim 2008 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Standard Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Enterprise Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Standard Edition
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB938465 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:938465

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com