Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda Eklenti Yöneticisi'ni kullanarak tüm kullanıcılar için bir Access 2003 eklentisi yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi:"Kayıt defterine eklenirken hata oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 938809 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Microsoft Office Access 2003 Eklentisi tüm kullanıcılar için Eklenti Yöneticisi'ni kullanarak Microsoft Office 2003 Service Pack 2 (SP2) çalıştıran ve Windows Vista tabanlı bir bilgisayara yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hatayı alırsınız:
Kayıt defterine eklerken hata oluştu.

Neden

Windows Vista'nın eski olan Windows işletim sistemleri yöneticiler bir Access 2003 Eklentisi tüm kullanıcılar için Windows kayıt defterindeki bir kayıt defteri anahtarı oluşturmak için Eklenti Yöneticisi'ni kullanarak yükleyebilirsiniz. Bu kayıt defteri anahtarı HKEY_LOCAL_MACHINE kayıt defteri yolu var. Ancak, kullanıcılara Windows Vista'da bu kayıt defteri yolu erişilemiyor. Bu nedenle, Access 2003 eklenti yüklemesini engelledi.

Pratik Çözüm

Office 2003 SP3'ü yükleme

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3) yükleyin. Eklenti Yöneticisi eklenti yüklemek için kullandığınız Office 2003 SP3'te, HKEY_CURRENT_USER kayıt defteri yolunu kayıt defteri anahtarı eklenir. Bu yol, yalnızca bir tek kullanıcı için ayrı ayrı kullanılabildiği için Office 2003 SP3'ü yükledikten sonra bir Access 2003 Eklentisi tüm kullanıcılar için yükleyemezsiniz. Her kullanıcı eklentiyi ayrı ayrı yüklemeniz gerekir. Yeni kayıt defteri anahtarının aşağıdaki yolda bulunur:
Add HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\VirtualStore\MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\11.0\Access\Menu - Ins\

Access 2003 Yükseltilmiş izinlerle çalıştırma

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Access 2003 SP2, Windows Vista'daki Yükseltilmiş izinlerle çalıştırmak ve sonra eklentiyi yükleyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat
  Bu resmi kapatBu resmi aç
   Start button
  ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Microsoft Office ve Microsoft Office Access 2003 farenin sağ düğmesiyle tıklayın.
 2. Yönetici olarak çalıştır ' ı tıklatın.
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  User Account Control permission
  Yönetici parolası girmeniz veya bir onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam ' ı tıklatın.
 3. Tüm kullanıcılar için eklentiyi yüklemek için Eklenti Yöneticisi'ni kullanın.

Daha fazla bilgi

En son Office 2003 hizmet paketini edinme konusunda daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Özellikler

Makale numarası: 938809 - Last Review: 18 Eylül 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 2003 Service Pack 3
 • Microsoft Office Access 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbaddin kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB938809 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:938809

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com