Visual Studio'nun birden çok sürümü veya SKU'su yüklü olan bir bilgisayarda bir sürüm veya SKU için önceden yüklenmiş bir güncelleştirmeyi kaldırdığınızda bir paylaşılan dosya geri alınıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 939043 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu inceleyin:
 • Microsoft Visual Studio'nun birden çok sürümü veya SKU'su yüklü olan bir bilgisayara bir güncelleştirme yüklersiniz.
 • Bu güncelleştirme, paylaşılan dosyaları güncelleştirir ve tüm SKU'lara uygulanır.
 • Daha sonra, sürümlerden veya SKU'lardan birine yönelik güncelleştirmeyi Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır öğesini kullanarak kaldırırsınız.
Bu senaryoda, güncelleştirme tek bir sürüm veya SKU için kaldırılır. Ancak paylaşılan dosyalar geri alınır. Bu işlem, bilgisayarı güvenlik açıklarına karşı savunmasız bırakır.

Neden

Bu sorun, güncelleştirme kaldırma sarmalayıcısındaki bir sorun nedeniyle oluşur.

Visual Studio'nun tüm sürümlerine yönelik güncelleştirmelerde akıllı bir güncelleştirme yükleme sarmalayıcısı bulunur. Birden fazla Visual Studio sürümüne veya SKU'suna uygulanabilen bir güncelleştirme yüklediğinizde, güncelleştirme sarmalayıcısı bilgisayarda aynı anda birden çok SKU yüklü olup olmadığını denetler. (Örneğin, güncelleştirme sarmalayıcısı Visual Studio 2005 Professional Edition ve Visual Studio 2005 Team Edition için SKU'ların bilgisayarda yüklü olup olmadığını denetler.) Bu durumda, güncelleştirme sarmalayıcısı güncelleştirmeyi tek bir kez yükler. Ancak güncelleştirme sarmalayıcısı, güncelleştirmenin her uygulanabilir SKU için ayrı ayrı yüklendiğini göstermek üzere Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır öğesindeki Şu anda yüklü programlar listesine meta verileri ekler. Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır öğesini kullanarak bu durumun geçerli olup olmadığını doğrulayabilirsiniz. Burada, güncelleştirmenin uygulandığı her SKU için ayrı ayrı yüklendiğini görürsünüz.

Güncelleştirmeyi daha sonra tek bir SKU için kaldırmaya çalıştığınızda, güncelleştirme meta verileri ilgili SKU için kaldırılır ve dosyalar önceki sürümüne döndürülür. Dosyalar birden çok SKU için paylaşılsa da geri alınır. Bu davranış Windows Installer'daki bir hata nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu hata nedeniyle, Windows Installer tek bir paylaşılan dosyaya başvuran güncelleştirme sayısı için bir başvuru sayısı tutmaz. Söz konusu güncelleştirme bir güvenlik güncelleştirmesiyse, bu davranış bilgisayarı güvenlik açıklarına karşı savunmasız bırakabilir.

Birden çok SKU'nun hedeflendiği tüm Visual Studio güncelleştirmelerinde bu sorun görülür.

Pratik Çözüm

Bilgisayarın savunmasız durumda kalmadığından emin olmak için, Visual Studio'nun tüm uygulanabilir SKU'ları için güncelleştirmenin yüklü olduğundan ve güncelleştirmeyi tek bir SKU için kaldırmadığınızdan emin olmalısınız. Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır öğesini kullanarak bu durumun geçerli olup olmadığını doğrulayabilirsiniz.

Müşteriler ayrıca Microsoft Update sitesini kullanarak Microsoft Visual Studio 2005 güncelleştirmelerini edinebilir. Visual Studio güncelleştirmelerini Microsoft Update kullanarak almanız önerilir. Bunu yapmayı seçtiğinizde, Visual Studio 2005 güncelleştirmeleri her zaman sunulur. Visual Studio 2005'in birden çok sürümü veya SKU'su için bir güncelleştirme yükleyip daha sonra güncelleştirmeyi tek bir SKU için kaldırmış olsanız da bu güncelleştirmeler sunulur. Bu nedenle, Visual Studio 2005 için bir güvenlik güncelleştirmesi kaldırıldıktan sonra bilgisayarın güvenlik açıklarına karşı savunmasız kalması olasılığını azaltmanın en iyi yolu budur.

Not Visual Studio 2005 güncelleştirmeleri Microsoft Update sitesinden edinilebilir. Ancak Microsoft Visual Studio .NET 2003 ve Microsoft Visual Studio .NET 2002 güncelleştirmeleri Microsoft Update sitesinden edinilemez. Visual Studio'nun bu sürümleri için, söz konusu güncelleştirmeyi Microsoft Yükleme Merkezi'nden karşıdan yüklemeniz ve daha sonra el ile kurmanız gerekmektedir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Update Web sitesini ziyaret etmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın:
http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=tr-tr

Özellikler

Makale numarası: 939043 - Last Review: 31 Ekim 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Suite
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Architects
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Developers
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Testers
 • Microsoft Visual Studio 2005 Professional
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Developer
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbsecurity kbbug kbpubtypekc KB939043

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com