Çözümleme için kötü amaçlı yazılım dosyaları Microsoft'a gönderme nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 939288 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bir dosyayı veya programı kötü amaçlı olduğunu düşünüyorsanız, , çözümleme için Microsoft Research ve Response team için dosya gönderebilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Forefront Client Security kullanılıyorsa, bu program dosyanın kötü amaçlı olduğunu belirleme belirtebilirsiniz.

Bu makalede, dosya çözümlemesi için Microsoft'a göndermek için kullanabileceğiniz yöntemleri açıklar. Makalede dosyaları gönderme için hazırlıklı olma de

Giriş

Bu makalede, çözümleme için kötü amaçlı yazılım (kötü yazılım) dosyaları Microsoft'a göndermek için kullanabileceğiniz yöntemleri açıklar.

Daha fazla bilgi

Çözümleme için kötü amaçlı yazılım dosyaları Microsoft'a göndermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:
 • Web tabanlı gönderme
 • Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri tarafından gönderme
 • Prompted gönderme
Bir dosyayı veya programı kötü amaçlı olabileceğini düşünüyorsanız, bu iki yöntem kullanabilirsiniz. Çözümleme için dosyaları Microsoft'a gönderme konusunda daha fazla bilgi için "Web tabanlı gönderme" bölümüne bakın.

Web tabanlı gönderme

Web'de Ek Yardım düğmesini kullanarak analiz dosyaları Microsoft'a göndermek için aşağıdaki Microsoft kötü amaçlı yazılımlardan korunma Merkezi Web sitesini ziyaret edin:
https://www.microsoft.com/security/portal/Submission/Submit.aspx


Göndermek istediğiniz dosyaları içeren bir arşiv dosyası olarak hazırlamak için "örnek Gönder" bölümündeki adımları izleyin.

Yanıt iletisi

Microsoft, arşiv dosyasında dosyaların bir listesini içeren bir yanıt iletisi gönderir. Ilk yanıt iletisi gönderdiğiniz dosyaların çözümlenen Microsoft zaten, her dosya için yapılan belirlenmesi içerir. Microsoft, Microsoft, dosyaları çözümlemedi veya kötü amaçlı yazılım olarak dosyaların yanlışlıkla belirlenen gösterirse, dosyaları analiz eder.

Doğru yanıt iletisi anlamak için <a0></a0>, bir belirleme ve tarama sonuçlarını arasýndaki anlamalısınız.

Belirleme ve tarama sonuçlarını arasındaki farklar

 • Belirleme
  Bir belirleme, belirli bir dosya ile ilişkilidir. Microsoft, belirlenmesi incelendi ve, araştırma ve yanıt ekibin veritabanına girilmiş.
 • Tarama sonuçları
  Tarama sonuçlarını tek tek dosyalar üzerinde anti-malicious yazılım tanımları tarafından çalıştırılan taramaları sonuçlarıdır.
Sonra bir dosya, Microsoft'a gönderilir ve bir çözümleyici tarafından gözden geçirilir belirlenmesi ve tarama sonuçları yalnızca aynıdır.

Not Dosyanın virüs bulaşmış Microsoft tarama sonuçlarını göster bile belirlenmesi "yok belirleme" görünebilir. Algılama, kötü amaçlı yazılımların ailesi için geçerli bir genel algoritmasını kullanarak yapıldığında, bu durum ortaya çıkar. Bu durum oluşabilir .gen dosya adı uzantısını "TrojanDownloader:Win32/Emerleox.gen" dosya adı gibi kötü amaçlı yazılımın adı eklenir. Bu durumda olup olmadığını, Forefront Client Security kötü amaçlı yazılımların bir dosya olduğundan belirler belirlenmesi tam göstermiyor.

Çözümleme sonuçlarını

Çözümleme tamamlandıktan sonra başka bir iletinin, gelen e-posta adresleri için gönderilir. Bu ileti, son olarak belirlenmesini dosyaları içerir. Ileti, Microsoft anti-malicious yazılım tanımları, yanıt olarak, bu gönderme güncelleştirildi, ayrıca aşağıdaki bilgileri içerir:
 • Ad ve kötü amaçlı yazılımların kategorisi
 • Bir ınternet bir girişe bağlantı ile çevrimiçi Ansiklopedi bu kötü amaçlı yazılım tehdidi hakkında

  Not ınternet üzerinde görünmesini Ansiklopedi girişi için yanıt iletisi gönderildiğinde, kısa bir süre alabilir.
 • Bu tehdide hakkında bilgiler içeren bir tanım sürümü
 • Beta tanım dosyası içeren bir konum için bir ınternet bağlantısı

  Not Daha fazla bilgi için "Beta tanımları" bölümüne bakın.

Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri tarafından gönderme

Microsoft Research ve Response team için sizin adınıza dosyaları, Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne gönderebilirsiniz. Forefront Client Security adres yok Acil kötü amaçlı yazılımların bir durum varsa, Yardım için Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun öneririz. Bunu yapmak için <a0></a0>, Forefront Client Security satın aldığınızda, size sağlanan destek bilgilerini kullanın. Veya aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/protect/support/default.mspx

Prompted gönderme

Microsoft araştırma ve Response team, takımın daha fazla bilgi türetmek dosyaları gösterebilir. Microsoft SpyNet topluluğuna katılma ve Forefront Client Security bilgisayardaki henüz risk sınıflandırması yapılmamış yazılım algılarsa, yazılımın bir örnek için Microsoft SpyNet çözümlemesi için gönderme istenebilir. Istendiğinde, Forefront Client Security kötü amaçlı yazılımlar olup olmadığını belirlemek için analistler yardımcı olabilecek dosyaların listesini görüntüler. Listede bazı veya tüm dosyaları göndermeye karar verebilirsiniz.

Grup ilkesi ayarlarını kullanarak, Microsoft SpyNet topluluğuna birleştirilen olup olmadığını forefront Client Security yöneticilere denetim sağlar. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Forefront Client Security Yönetim Kılavuzu) bakın.

Dosya gönderme için hazırlıklı olma

Kötü amaçlı yazılım olarak sınıflandırılmış bir dosya tanıtıcı, dikkatli olun. Kötü amaçlı bir yazılım olduğundan şüphelenilen dosyalar için bir parola kullanan bir sıkıştırılmış bir arşiv dosyasına ekleyin. Bunu yaptığınızda, dosyaların geçiş veya dosyaları gönderdiğiniz zaman, diğer bilgisayarlara bulaşmasını kaçının. Dosyaları bir parola kullanan bir arşiv dosyasına eklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Not WinZip veya bir benzer bir sıkıştırma yardımcı programı yüklüyse, arşiv oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ancak, aynı dosya adına ve bu adımları içerdiği aynı parolayı kullanmalıdır.
 1. Windows Gezgini'nde, kuşkulu kötü amaçlı yazılım dosyaları içeren klasörü açın.
 2. Penceresinde boş bir alanı sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra da <a2>Sıkıştırılmış (zip'lenmiş) klasör</a2>'ı tıklatın.
 3. Yeni arşiv dosyasını adlandırıp ENTER tuşuna basın malware.zip yazın.
 4. Kötü amaçlı bir yazılım olduğundan şüphelenilen dosyalar arşiv dosyasına, normal bir Windows klasörü bırak gibi bırak.
 5. Arşiv dosyasını çift tıklatın.
 6. Dosya menüsünde, Parola Ekle ' yi tıklatın.
 7. Virüs bulaşmışparola kutusuna yazın.
 8. Parolayı Onayla iletişim kutusunda, virüs bulaşmış yeniden yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

Beta tanımları

Microsoft araştırma ve Response team, kötü amaçlı yazılım tanımları yeni tehdit bilgilerle güncelleştirir. Sonra takıma yeni tanımları bolca sınar. Bu sınama, bir Forefront Client Security kullanıcı olarak korur, ancak bunu yapmak için sınama gereken zamanı ortamındaki bir kötü amaçlı yazılımlar kriz sırasında kritik olabilir.

Bu nedenle, Microsoft yaptığı kullanılabilir önce tümüyle sınanmış bir yayım sürümünü karşıdan yükleyebileceğiniz bir kısmen sınanmış beta tanımı kullanılabilir hale gelir. Bu beta tanımı, hızlı virüs bulaşan bilgisayarlara dağıtabilirsiniz. Beta tanım hemen virüs bulaşma riski etkilenmemiş bilgisayarlar korunmasına da yardımcı. Beta tanımları geniş dağıtımı için tasarlanmıştır. Müşteriler için beta tanımları açıkça oluşturulan kötü amaçlı yazılım tehdidi karşılaşan sürece Forefront Client Security müşterilerin bunları dağıtmayın, öneririz.

Daha fazla bilgi için lütfen bu Microsoft Knowledge base makalesine bakın:
939757Forefront Client Security için en son beta kötü amaçlı yazılım tanım güncelleştirmenin nasıl karşıdan yükleneceğiBu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 939288 - Last Review: 29 Haziran 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Forefront Client Security
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB939288 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:939288

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com