Windows XP tabanlı bir bilgisayarın kilidini açmak için akıllı kartı'nı kullandıktan sonra NTLM kimlik doğrulaması gerektiren kaynaklara erişirken kimlik doğrulaması için isteniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 939850 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Etki alanı kullanıcıları etki alanına oturum açmak için akıllı kart kullanmanız gerekir böylece Active Directory etki alanı yapılandırın.
  • Bu etki alanında, bazı kaynaklar, NTLM kimlik doğrulaması gerektirir. Ayrıca, bu kaynaklar, Kerberos kimlik doğrulamasını kabul etmez.
  • Windows XP tabanlı bir istemci bilgisayarda, kullanıcı bilgisayara oturum açmak için akıllı kart kullanır. Sonra kullanıcı, bilgisayar kilitler.
  • Etki alanı denetleyicisinde, Windows XP tabanlı istemci bilgisayar kilitli olduğunda akıllı kart kullanıcı hesabının parolasını değiştirin.
  • Kullanıcının, bilgisayarın kilidini açmak ve çevrimiçi çalışmak için akıllı kart kullanır.
Izinli NTLM kimlik doğrulaması gerektiren kaynaklara eriştiğinde, bu senaryoda, kullanıcı için kimlik doğrulaması istenir. Ayrıca, kullanıcı akıllı kart kullanıcı hesabı kimlik bilgileri eşitlemek için istenmez.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış başka düzeltmelerin yerini almaz.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu düzeltmeyi kullanmak için kayıt defterinde değişiklik yapmak sahip değilsiniz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP SP2'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Kerberos.dll5.1.2600.3192299,00808 Ağu 200715: 26X86SP2
Msv1_0.dll5.1.2600.3192132,60808 Ağu 200715: 26X86SP2

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Standart bir kullanıcı adı ve parola kullanarak bilgisayarın kilidini sonra bazı durumlarda, Windows XP tabanlı bir bilgisayar Kerberos biletleri istemek değil.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 939850 - Last Review: 29 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertisebeginner kbfix kbqfe kbhotfixserver KB939850 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:939850

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com