Düzeltme: yüksek yükleri karşılaştığı bir Web sitesi için ASP.NET oturum durumu bilgilerini depolamak için SQL Server'ı kullandığınızda, engelleme sorunları oluşabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 939866 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Bir Web sitesi Microsoft ASP.NET oturum durumu bilgilerini depolamak için Microsoft SQL Server'ı kullanın. Web sitesi, yüksek yükleri karşılaşır. Bu senaryoda, engelleyici sorunlar oluşabilir. Bu sorun, özellikle birden fazla isteği aynı Sessionıd değeri birlikte gelen oluşur.

Neden

ASP.NET oturum durumu hizmeti (aspnet_state.exe) SQL Server çalıştıran bilgisayarla iletişim kurmaya çalıştığında sorun oluşur. ASPState veritabanındaki engelleyici sorunlar nedeniyle SQL Server çalıştıran bir bilgisayar tarafından bağlantı reddedilir. Ancak, yoklama mekanizması göre ASP.NET oturum durumu hizmeti kadar bağlantı kabul edilir SQL Server çalıştıran bilgisayarla iletişim kurmaya çalışır. Bu veritabanında aşırı, uzun vadeli bir engelleme zincirinin neden olabilir. Normal koşullarda, SQL Server çalıştıran bilgisayar, ilk işleme doğru engelleme. Ancak, geri aramaları yüksek sıklığını, bir snowball efekti neden olur ve tüm SQL iş parçacığı kapladığı. Bu nedenle, el ile müdahale, engelleme zincirinin temizlemek için gereklidir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft .NET Framework 2.0 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/? ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework 2.0 ve Microsoft Windows Server 2003 Service Pack bu düzeltmeyi uygulamak için 1 (SP1) yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltme bir düzeltme 941386 dahil edilir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
941386Düzeltme: MS07-040 güvenlik güncelleştirmesi yüklendikten sonra bir ASP.NET 2.0 Web uygulaması çalıştırdığınızda hata iletisi .NET Framework 2.0 üzerine kuruludur: "'System.Web.HttpHeaderCollection' türü seri hale getirilebilir olarak işaretlenmemiş"
Bu düzeltme, aşağıdaki kayıt defteri anahtarının tanıtır. Bu kayıt defteri anahtarı genellikle SQL Server'ı yoklamak nasıl güncelleştirmenize olanak tanır:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ASP.NET

Türü: REG_DWORD
Değer adı: SessionStateLockedItemPollInterval
Varsayılan: 500 (mili saniye)

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 939866 - Last Review: 14 Mart 2008 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 2.0
  • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver kbexpertiseadvanced kbfix KB939866 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:939866

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com