Bir ıntel Penryn işlemcisi olan Windows XP SP2 tabanlı bir bilgisayarda derin güç aşağı teknolojisini desteklemek bir güncelleştirme kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 940566 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyorsanız - tabanlı bir ıntel Penryn işlemcisi olan bir bilgisayar.

    Not Intel Penryn işlemci boşta kalma dönemlerde işlemci tarafından kullanılan güç'önemli ölçüde azaltan yeni bir güç yönetimi durum vardır.
  • Bilgisayar boşta olanak sağlar.
Bu senaryoda, işlemci verimli bir şekilde yeni bir güç yönetimi durum beklendiği gibi giremezsiniz.

Neden

Mobil Penryn işlemci aşağı derin güç teknolojisi bilinir, Güç Yönetimi işlevselliğini Gelişmiş. Derin güç aşağı teknolojisi güç boşta kalma dönemlerde işlemci tarafından kullanılan önemli ölçüde azalttığı taşınabilir bir bilgisayarın pil ömrünü de önemli ölçüde genişletilir. Ancak, bir Penryn işlemcinin bulunduğu bir Windows XP SP2 tabanlı bir bilgisayarda, sistem verimli bir şekilde bu yeni bir güç yönetimi işlevselliğini boşta dönemlerde etkinleştirmez.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır. En son Windows XP hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Intelppm.sys5.1.2600.319636.35216 Ağu 200710: 07X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) belirtimi, ACPI C durumu işlemci boşta kalma güç durumlarını açıklar. Bilgisayar boşta çalışma durumunda olduğunda, Windows XP SP2 için bir düşük güç boşta kalma durumu işlemcinin yönlendirerek ACPI C durumu tam olarak destekler. Teknolojisi güç aşağı derin işlemci boşta durumları, yeni bir ilerleme temsil eder. Bu teknoloji de platform tarafından ACPI C6 işlemci güç durumu tanınmanız. Bu yeni işlemci güç durumu özel olarak Windows XP SP2'de etkili bir çözüm için etkinleştirilmiş olması gerekir. Bu düzeltme, bu işlevleri gerçekleştirir.

Not Windows Vista kullanıyorsanız, güç tüketimi ve pil ömrü sorunları ile ilgili Yardım için aşağıdaki Microsoft Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
Fix problems in which power consumption is more than expected or the battery life is short
ıntel Penryn işlemci hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki ıntel Web sitesini ziyaret edin:
http://www.intel.com/technology/architecture-silicon/intel64/45nm-core2_whitepaper.pdf
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 940566 - Last Review: 27 Eylül 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver KB940566 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:940566

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com