Düzeltme: MS07-040'ta güncelleştirmeyi yükledikten sonra .NET Framework 2.0 uygulamasındaki özel veri türü seri hale getirilmeye çalıştığınızda hata iletisi: "Hata CS0200"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 941349 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft .NET Framework 2.0 üzerine kurulu bir uygulamada özel veri türü seri hale getirilmeye açmaya çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir özel durum hata iletisi alırsınız:
Geçici sınıf üretilemiyor (sonuç = 1).
<a1>hata</a1> CS0200: özellik veya Dizin Oluşturucu 'XmlSerializationIssueKB928365.SampleData.Name ListSpecified' atama yapılamaz--salt okunur
Hata yığını:
System.Xml.Serialization.Compiler.Compile (derleme üst dize ns, XmlS erializerCompilerParameters xmlParameters, kanıt kanıt)
System.Xml.Serialization.TempAssembly.GenerateAssembly (XmlMapping [] xmlMap ping, türü [] türleri, dize defaultNamespace, kanıt kanıt, XmlSerializerCompilerParameters parametreleri, derleme birleştirme, Hashtable derlemeler)
System.Xml.Serialization.TempAssemblyctor ([] xmlMappings XmlMapping, türü [] türleri, dize defaultNamespace, dize konumu, kanıt kanıt)
System.Xml.Serialization.XmlSerializer.GenerateTempAssembly(XmlMapping XML Mapping, Type Type, String defaultNamespace)
System.Xml.Serialization.XmlSerializerctor (türü, tür, dize defaultName alanı)
System.Xml.Serialization.XmlSerializerctor (tür türü)
C:\Documents and Settings\ User_name Documents\Microsoft Studio 2005\Projects\XmlSerializationIssueKB928365\Startup.vb:line 35 içinde XmlSerializationIssueKB928365.SampleData.GetXml()
C:\Documents and Settings XmlSerializationIssueKB928365.Startup.Main () at \ User_name Documents\Microsoft Studio 2005\Projects\XmlSerializationIssueKB928365\Startup.vb:line 58
Bu sorun, MS07-040'ta güncelleştirme yüklendikten sonra oluşur.

Neden

Bu sorun nedeniyle oluşur. * belirtilen özel türü tanımlar, salt okunur özelliği ayarlanmış * belirtilen seri hale getirilmiş bir özellik için özellik.

Not* Belirtilen özelliği, XML biçiminde bir özelliğin nasıl oluşturulacağını belirler XmlSerializer sınıfında bir özelliktir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft .NET Framework 2.0 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için .NET Framework 2.0 olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
System.xml.dll2.0.50727.9192,027,52013-2007-819: 35X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hakkında daha fazla bilgi için * belirtilen özelliği özelliği, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.xml.serialization.xmlignoreattribute.aspx
MS07-040 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
931212.NET Framework'teki güvenlik açıkları uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 941349 - Last Review: 21 Eylül 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbfix kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver KB941349 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:941349

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com