Düzeltme: <biztalkhostname>Q_Suspended tablosundan bir BizTalk Server 2006 sunucuda yönlendirme hata raporlarını kaldırılmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 941690 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Microsoft BizTalk Server 2006 sunucuda, bir BizTalk uygulaması çalıştırıyorsunuz.
  • Durdurulan hizmet örneği sona erdirmek ve BIR abonelik hatası oluşur.
Bu senaryoda, yönlendirme hata raporlarını BizTalkHostName Q_Suspended tablosunda birikebilecek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu, BizTalkMsgboxDb veritabanı büyümesine neden olur.

NotBizTalkHostName yer tutucu, ana bilgisayar adı için yer tutucudur.

Neden

Bu sorun oluşur BizTalkHostName Q_Suspended ' kaldırılan yönlendirme hatası bildiriyor tablo. BizTalk Yönetim konsolunda örnekleri tablosunu sorgular için yönlendirme bu hata raporlarını BizTalk Yönetim konsolunda görülemez. Bir abonelik Hata oluştuktan sonra durdurulan hizmet örneği sonlandırdığınızda örnekleri yönlendirme hata raporlarını kaldırıldığını tablo. Ayrıca, bir hizmet örneği ile ilişkili olmaması nedeniyle yönlendirme hata raporlarını sonlandırın edemiyor.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Uyarı Bu düzeltmeyi BizTalk Server'dan geri alamazsınız ortamı. Bu nedenle, bir üretim ortamına bu düzeltmeyi uygulamadan önce tam olarak bu düzeltme bir sınama ortamında sınamanızı emin olun. Bu veritabanı değişiklikleri geri değil, BizTalk Server ortamında tutarsız bir durumda bırakır olduğundan, bu düzeltmeyi kaldırmak için Program Ekle veya Kaldır'ı kullanmak çalışmayın.Daha fazla bilgi için düzeltme paketinde bulunan Readme.txt dosyasına bakın.

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

BizTalk Server 2006'ın bu düzeltmeyi uygulamak için yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltme, BizTalkMsgBoxDB veritabanı güncelleştiriliyor. Hataları ve beklenmeyen kapatmalar, düzeltmenin yüklenmesi sırasında önlemek için <a0></a0>, BizTalk SQL Agent işleri çalıştırılan SQL Aracı hizmeti IIS hizmeti (yalıtılmış ana) ve bu BizTalk grubuna çalışmakta olan tüm BizTalk ana örneklerini kapatın. Düzeltme yüklendikten sonra BizTalk ana bilgisayar örnekleri SQL Aracı hizmeti ve IIS hizmetini yeniden başlatın.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Msgboxlogic.SQLUygulanamaz541,36420 Ağu 200712: 51Uygulanamaz

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 941690 - Last Review: 27 Ağustos 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BizTalk Server 2006 Developer Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2006 Enterprise Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2006 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbtsmessaging kbbiztalk2006presp1fix kbexpertiseinter kbhotfixserver kbqfe KB941690 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:941690

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com