IIS 7.0 üzerinde barındırılan bir Web sitesini ziyaret ettiğinizde bir hata iletisi: "HTTP Hatası 404.11 – URL_DOUBLE_ESCAPED"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942076 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Internet Information Services (IIS) 7.0 üzerinde barındırılan bir Web siteniz var. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Sunucu hatası
--------------------------------------------------------------------------------
HTTP Hatası 404.11 – URL_DOUBLE_ESCAPED
HRESULT: 0
Açıklama HRESULT # işlemi başarıyla tamamlandı.

Neden

Web sunucusu HTTP isteği çift kaçış dizisi içerir. Ancak, böylece Web sunucusu çift çıkış sıralarını reddeder istek filtreleme özelliği yapılandırılır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

Not Bu adımları izledikten sonra IIS çalıştıran sunucu güvenlik düzeyi azaltılabilir. Bu nedenle, allowDoubleEscaping özelliğini Trueolarak ayarlamadan önce dahil olduğu risk göz önünde bulundurun.
 1. Başlat' ı türü Not DefteriAramaya Başla kutusuna Not DefteriProgramlar listesinde sağ tıklatın ve sonra yönetici olarak çalıştır' ı tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolanızı yazın veya devam' ı tıklatın.
 2. Dosya menüsünden ' ı türü %windir%\System32\inetsrv\config\applicationHost.configDosya adı kutusuna ve sonra da ' ı tıklatın.
 3. ApplicationHost.config dosyasındaki requestFiltering XML öğesini bulun.
 4. AllowDoubleEscaping özelliğinin değerini Trueolarak değiştirin. Bunu yapmak için aşağıdaki kod örneği benzer kodu kullanın.
  <requestFiltering allowDoubleEscaping="true">
  
 5. Dosya menüsünde Kaydet' i tıklatın.
 6. Not Defteri'nden çıkın.
Önemli • Kaç?r?lm?? çift sıraları etkinleştirdiğinizde, IIS çalıştıran sunucu güvenlik düzeyini azalabilir.

Önceki adımları doğrudan applicationHost.config dosyasını düzenleyin ve sunucu düzeyinde bu ayarı yapılandırın. Bu ilkeyi yapılandırmazsanız, Appcmd komutunu da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın ve sonra yazın cmd kutusuna.
 2. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  C:CD %windir%\system32\inetsrv
 3. Aşağıdaki komutlardan birini çalıştırın:
  • Appcmd set config "Default Web Site" /section:system.webServer/Security/requestFiltering -allowDoubleEscaping:True
   Not Bu ayar yalnızca "varsayılan Web sitesi için" Bu "varsayılan Web sitesi." kök klasöründe bulunan Web.config dosyalarının oluşturulması veya düzenlenmesi ile konfigüre edecek
  • appcmd set config "Default Web Site" /section:system.webServer/Security/requestFiltering -allowDoubleEscaping:True /commit:appHost
   Not Bu, applicationHost.config dosyasında bu ayar yalnızca "varsayılan Web sitesi için" konum etiketini kullanarak yapılandırır.

Özellikler

Makale numarası: 942076 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 7.0
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb kbmt KB942076 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 942076

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com