Windows Server 2003 Service Pack 2 tabanlı sanal makine System Center sanal makinesi Manager 2007'de bir şablon oluşturmak çalıştığınızda işi başarısız olur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942372 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) yeni bir şablon oluşturmak deneyin sanal makine yöneticisi Administrator konsolunda, Microsoft System Center sanal makine yöneticisi 2007-sanal makineye göre. Ancak, işi başarısız olur ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
<a1>Hata</a1> (608)
Sysprep, sanal makinedeki işlemi tamamlamak beklenirken zaman aşımı oluştu.
...
Önerilen eylem
Sanal makinenin Windows sürümü ile eşleşen ve işlemi yeniden deneyin sysprep ikili dosyalarını sürümünü kullanmakta olduğunuz emin olun.
Not Yalnızca Windows Server 2003 SP2 çalıştıran bir sanal makinede bir şablon oluşturduğunuzda, bu sorun oluşur.

Neden

Bu sorun, Sysprep.exe dosyasını ve Setupcl.exe dosyasını sürümleri hatalı olduğu için oluşur. Bu iki dosyaları aşağıdaki klasörde bulunur:
VMM_Install\Sysprep\5.2.3790.3959
NotVMM_Install System Center sanal makine yöneticisi 2007 yüklü olduğu klasördür.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Update Web sitesinden güncelleştirme 942372 edinin:
http://update.microsoft.com/microsoftupdate

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Sysprep.exe ve Setupcl.exe doğru olarak Windows Server 2003 Service Pack 2'için 86 tabanlı dosyaları kullanarak değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Sistem Hazırlama aracını Windows Server 2003 SP2 dağıtım için en son sürümünü karşıdan yükleyin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  926028Windows Server 2003 Service Pack 2 için'güncelleştirilmiş Sistem Hazırlama Aracı
 2. Deploy.cab güncelleştirme paketinden ayıklayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, komut istemini açın, sonra da çalışma dizini WindowsServer2003-KB926028-v2-x 86-trk.exe paketini kaydettiğiniz konuma geçin ve sonra aşağıdaki komutu yazın:
  WindowsServer2003-KB926028-v2-x 86-trk.exe /x
 3. Deploy.cab dosyası ayıkladığınız adım 2'de açın.
 4. Deploy.cab dosyasından, Sysprep.exe dosyasını ve Setupcl.exe dosyasını, varolan dosyaları değiştirmek için aşağıdaki klasöre kopyalayın:
  VMM_Install\Sysprep\5.2.3790.3959
  NotVMM_Install System Center sanal makine yöneticisi 2007 yüklü olduğu klasördür.
Not Sanal makine bir "Başarısız" durumunda ise, konuk işletim sisteminde düzgün çalışsa bile durumu "Çalıştırma için" değişmez. Ayrıca, durumu, sanal makine onarmak için Onar seçeneği kullandıktan sonra "Çalıştırma için" geri değişmez. Doğru durumunu görüntülemek için sanal makine üzerinde çalıştığı ana bilgisayar kaldırma sanal makine oluşturmak için <a0></a0>. Sonra ana bilgisayar için sanal makine yöneticisi yeniden. Sanal makine re-detected; durumunu doğru olarak görüntüler.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 942372 - Last Review: 18 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbexpertiseinter kbbug kbfix kbqfe KB942372 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:942372

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com