OEM'den alındı bir bilgisayarda Windows Vista veya Windows 7'yi etkinleştirmeye çalıştığınızda bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942962 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Vista veya Windows 7 oem alındı bir bilgisayarda etkinleştirmeye çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz.

Belirti 1

Aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:

Hata iletisi 1
Hata kodu: Geçersiz birim lisans anahtarı

Etkinleştirmek için geçerli bir çoklu etkinleştirme anahtarı (mak) veya Perakende anahtarına ürün anahtarını değiştirmeniz gerekir.

Uygun işletim sistemi lisans ve birim Windows lisans olmalıdırİşletim sistemi> Windows için lisans ya da tam bir lisans yükseltmeİşletim sistemi> oem ya da perakende kaynaktan.

BU YAZILIMIN HERHANGİ BİR BAŞKA KURULUMU SÖZLEŞMENİZİ VE İLGİLİ TELİF HAKKI YASASINI İÇİNDE İHLALİDİR.
Hata iletisi 2
Hata kodu: 0xC004F059

Açıklama: Yazılım lisans hizmeti, lisans bilgisayar BIOS'unda geçersiz olduğunu bildirdi.

Belirti 2

Aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hata kodu: 0xc004f035
Yazılım lisans hizmeti, bilgisayar bir toplu lisans ürün anahtarı ile etkinleştirilemedi bildirdi. Toplu Lisanslı sistemleri tam işletim sisteminden yükseltilmesi gerekir. Lütfen sistem yöneticinize başvurun veya farklı türde bir anahtar kullanabilirsiniz.
Bu davranış, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşur:
  • Etkinleştirme gerçekleştirmek için anahtar yönetimi hizmeti (kms) kullanıyorsunuz.
  • Bilgisayar bilgisayarın BIOS programında bir ACPI_SLIC tablosu kullanır.
Not Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) tarafından ACPI_SLIC tablo kullanılır-Yazılım Lisanslama açıklama bilgilerini depolamak için uyumlu BIOS programı.

Neden

kms sunucu bilgisayarın BIOS programını ACPI_SLIC tablosundaki geçerli bir Windows işaretçisi bulamazsa bu sorun oluşur. Bu sorun aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşur.

Neden 1

Uygun Windows işletim sistemi yüklü bir bilgisayarı satın. Ancak, Windows işaretçisi ACPI_SLIC tablosunda bozuk.

Neden 2

Uygun Windows işletim sistemi yüklü olmayan bir bilgisayar satın. Bu durumda, Windows işaretçisi ACPI_SLIC tablosunda yok.

Çözüm

Windows toplu lisans yükseltmeleri için yalnızca ' dir. Yükseltmeye çalışmadan önce bir temel hak kazandırıcı ve orijinal Windows lisansı satın almalısınız. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/piracy/knowthefacts/legalizationsolutions.aspx
Bu Web sitesinde bilgi yanlış Get Genuine anlaşması kullanarak lisans düzeltmek için kolay bir yöntem içerir. Daha sonra bir çoklu etkinleştirme anahtarı (mak) için ürün anahtarını değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesinde Microsoft toplu lisans hizmet merkezi başvurun:
https://www.microsoft.com/Licensing/servicecenter/

Daha fazla bilgi

Windows işaretçisi Yazılım Lisanslama tablosundan veya Windows işaretçisi bilgileri ancak bozuk olduğunda eksik olduğunda "Belirtiler" bölümünde açıklanan davranış ortaya çıkabilir. Volume Activation 2.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc303695.aspx
Bu sistem bir oem lisansı Microsoft işletim sistemi (Windows xp, Windows Vista veya Windows 7) içeriyorsa, bir OEM'den alındı ve sistem BIOS'unda ACPI_SLIC tablo olan bir bilgisayar ACPI_SLIC tablodaki geçerli bir Windows işaretçisi olması gerekir. Bir oem Microsoft işletim sistemi içermeyen oem sistemleri geçerli işaretçi dosyası içermeyen bir ACPI_SLIC tablo içerebilir. Bu Windows işaretçisi yeniden yansımasını oluşturun veya bir oem sistemine göre re-imaging hakları Toplu Lisans Sözleşmesi ' yükseltmek için Windows Vista veya Windows 7 Toplu Lisans medyası kullanmayı düşünen birim lisans müşterileri için önemlidir.

Geçerli bir Windows işaretçisi ACPI_SLIC table olmayan bir bilgisayar Windows Vista veya Windows 7'in bir birimi edition kullanırken kms etkinleştirmeye çalıştığınızda bir hata üretir. Böyle bir sistem kms kullanarak etkinleştiremezsiniz. Toplu Lisans Sözleşmesi uyarınca birim medya kullanımı için Uygunluk denetimi budur. Ancak, sistem bir çoklu etkinleştirme anahtarı (mak) kullanarak etkinleştirebilirsiniz. (Bir mak kullandığınızda, lisans senaryodan uyumlu olmayabilir. Şikayet olduğundan emin olmak için kendi lisans uzmanına başvurun.) Veya perakende anahtar kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, satın aldığınız bir oem sistemi, Windows Vista veya Windows 7 yüklü ve etkinleştirilmiş daha fazla yardım için oem başvurabilirsiniz. Veya bir Microsoft Windows işletim sistemi ve geçerli bir Windows işaretçisi olan bir ACPI_SLIC tablosuna sahip yeni bir bilgisayar satın alabilirsiniz.

MGADiag aracı

MGADiag aracı, yüklemenizi algılar ve BIOS bilgileri raporlar. Ancak, BIOS bilgi ACPI_SLIC tablo için grafik kullanıcı arabirimi çıktıda görünmez. BIOS bilgilerini görmek için tıklatınWindows sekmesinde Kopyalave çıkış Not Defteri veya başka bir metin düzenleyicisine yapıştırın. Aşağıdaki örnek çıktı benzer:
Will not be able to KMS Activate:

OEM Activation 2.0 Data-->
BIOS valid for OA 2.0: No, invalid SLIC table
Windows marker version: N/A
OEMID and OEMTableID Consistent: N/A

Windows Marker not present
OEM Activation 2.0 Data-->
BIOS valid for OA 2.0: Yes, but no Windows Marker
Windows marker version: N/A
OEMID and OEMTableID Consistent: Yes

Will be able to KMS Activate:

Windows Marker present
OEM Activation 2.0 Data-->
BIOS valid for OA 2.0: Yes
Windows marker version: 0x20001
OEMID and OEMTableID Consistent: Yes

SLIC table not present
OEM Activation 2.0 Data-->
BIOS valid for OA 2.0: Yes, but no SLIC table
Windows marker version: N/A
OEMID and OEMTableID Consistent: N/AMGADiag aracını edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId = 52012


Not: kms Uygunluk denetimi yalnızca Windows 7 için geçerlidir ve Windows Vista çalışan makineler, kms istemcileri olarak çalışan, kms istemci makineler çalışan Windows Server 2008 veya Windows Server 2008 R2 makineleri uygulanmaz.

Özellikler

Makale numarası: 942962 - Last Review: 29 Haziran 2011 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Business
  • Windows 7 Enterprise
  • Windows 7 Professional
Anahtar Kelimeler: 
kboem kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb kbmt KB942962 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:942962

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com