ODBC Yöneticisi aracını Windows 64-bit sürümünde 32 bit ve 64-bit kullanıcı DSN'lerini görüntüler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942976 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows işletim sisteminin 64-bit sürümü Microsoft açık veritabanı bağlantısı (ODBC) veri kaynağı Yöneticisi Aracı'nı (Odbcad32.exe) aşağıdaki sürümleri içerir:
  • 32-bit sürümü Odbcad32.exe dosya %systemdrive%\Windows\SysWoW64 klasöründe bulunur.
  • 64-bit sürümü Odbcad32.exe dosya %systemdrive%\Windows\System32 klasöründe bulunur.
Aşağıdaki türde veri kaynağı adlarını (DSN'ler) Odbcad32.exe dosya görüntüler:
  • Sistem DSN'leri
  • Kullanıcı DSN

Belirti 1

ODBC Yöneticisi Aracı'nın 32-bit sürümü 32-bit Sistem DSN'leri, 32-bit Kullanıcı DSN ve 64-bit kullanıcı DSN'lerini görüntüler. ODBC Yöneticisi Aracı'nın 64-bit sürümü, 64-bit Sistem DSN'leri, 32-bit Kullanıcı DSN ve 64-bit kullanıcı DSN'lerini görüntüler.

Belirti 2

Kullanıcı DSN, uygulama mimarisi ne olursa olsun tüm sürümleri SQLDataSources işlevini verir. 32 bitlik bir uygulama içinde adlı SQLDataSources işlevini yalnızca Sistem DSN'leri için 32-bit sürücüler verir ancak kullanıcı DSN'leri hem 32-bit ve 64-bit sürücüleri için döndürür. Benzer şekilde, bir 64-bit uygulama adlı SQLDataSources işlevini yalnızca sistem DSN'lerini 64-bit sürücüler için verir ancak kullanıcı DSN'leri hem 32-bit ve 64-bit sürücüleri için döndürür. Bu nedenle, uygulama, bir kullanıcı SQLDataSources işlevinden döndürülen DSN kullanarak bağlantı yaparsa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Veri kaynağı adı bulunamadı ve varsayılan sürücü belirtilmemiş
Örneğin, aşağıdaki senaryoyu düşünün. 32-bit sürücü "Microsoft Access sürücüsü (*.mdb)." bir kullanıcı DSN'si oluştur Bu sürücü, karşılık gelen bir 64-bit sürümü yok. Bu 32-bit Kullanıcı DSN içinde 64 bitlik bir uygulama olarak adlandırılan SQLDataSources işlevi döndürür. Ancak, bu 32 bit Kullanıcı DSN üzerinden bağlantı yaparsanız, bu bölümde daha önce açıklanan hata iletisini alırsınız.

Neden

Kullanıcı DSN, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında depolanır:
HKEY_CURRENT_USER\Software\ODBC\ODBC.INI
Bu kayıt defteri alt anahtarı için kayıt defteri yeniden yönlendirme etkin değil. Bu nedenle, kullanıcı DSN'leri hem 32-bit ve 64-bit sürümlerinde ODBC Yöneticisi Aracı görülebilir.

Çözüm

Geriye dönük uyumluluk sağlamak için bu sorun için bir çözüm şu anda kullanılabilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için ODBC Yöneticisi Aracı uygun sürümünü kullanın. Yapı ve uygulamanın bir 64-bit işletim sistemine 32 bitlik bir uygulama çalıştırın % windir%\SysWOW64\odbcad32.exe ODBC Yöneticisi aracını kullanarak ODBC veri kaynağı oluşturmanız gerekir. DSN türünü belirtmek için 32-bit kullanıcı DSN'leri için "_32" ve "_64" 64-bit kullanıcı DSN'leri ekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

64-bit ODBC Yöneticisi Aracı, kullanıcı DSN'leri ve 64 bitlik işlemler tarafından kullanılan Sistem DSN'leri yönetmek için Denetim Masası'ndan çağrılabilir. 64-bit işletim sisteminde 32-bit ODBC Yöneticisi aracını Windows için Windows 64 (WOW64) üzerinde kullanılır. Ardından SysWoW64 klasörünü 32-bit ODBC Yöneticisi aracından doğrudan çağırmanız gerekir. Kullanıcı DSN ve WOW64 işlemler tarafından kullanılan sistem DSN'lerini yönetme için 32-bit ODBC Yöneticisi aracını kullanabilirsiniz.

Sistem DSN'leri aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında depolanır:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ODBC\ODBC.INI
Bu kayıt defteri alt anahtarı için kayıt defteri yeniden yönlendirmesi etkinleştirilir. Bu nedenle, sistem DSN'lerini 64-bit sürücüler ve 32-bit sürücüler için ayrılmış. 64-bit ODBC Yöneticisi aracı Sistem DSN'leri 32-bit ODBC Yöneticisi aracı tarafından oluşturulan görüntülemez. Benzer şekilde, 32-bit ODBC Yöneticisi aracı Sistem DSN'leri 64-bit ODBC Yöneticisi aracı tarafından oluşturulan görüntülemez. Ayrıca, 64-bit ODBC Yöneticisi Aracı sistem DSN'lerini 32-bit sürücüleri kullanan görüntülemez. Benzer şekilde, 32-bit ODBC Yöneticisi Aracı sistem DSN'lerini 64-bit sürücüleri kullanan görüntülemez.

Kullanıcı DSN aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında depolanır:
HKEY_CURRENT_USER\Software\ODBC\ODBC.INI
Bu kayıt defteri alt anahtarı için kayıt defteri yeniden yönlendirme etkin değil. Bu nedenle, her iki ODBC Yöneticisi Araçları tüm kullanıcı DSN'lerini görüntüler.

Kayıt defteri yeniden yönlendirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa384232.aspx

Özellikler

Makale numarası: 942976 - Last Review: 7 Mart 2014 Cuma - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Open Database Connectivity 4.21
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb kbmt KB942976 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 942976

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com