Bir P2V işlemini başlatmak için System Center sanal makinesi Manager 2007 ' fiziksel-için-Virtual (P2V) Sihirbazı kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "yeterli kullanılabilir bellek"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942983 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Fiziksel-için-Virtual (P2V) Sihirbazı, bir P2V işlemini başlatmak için Microsoft System Center sanal makine yöneticisi 2007 kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Yeterli bellek yok. En fazla bellek 1492 MB'dir. Geçmemiş rezervler için hesap, en fazla bellek 1236 MB'dir.
Not En fazla bellek değerlerini, hata iletisinde değişir.

Neden

Hedeflenen fiziksel sistem kapasiteyi, tahsis etmek için sanal sunucu varsa, daha fazla fiziksel rasgele erişim belleği (RAM) olduğundan, bu sorun oluşur. P2V sihirbaz için hedef sistemin fiziksel RAM'e eşit olması sanal makine için bellek yapılandırır. P2V Sihirbazı kullanarak sanal makine için bellek ayarları belirtemezsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, kullanan bir PowerShell Komut dosyası kullanarak P2V işlemi başlatmak -MemoryMB geçin. Bu anahtar sanal makine için bellek ayarı için bir değer sağlar.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Sanal sunucu için sanal makine için kullanılabilir fiziksel bellek ayırır. Sanal sunucu olan fiziksel RAM, sanal makine için yapılandırılmış en çok alan miktarını etkiler.

Ana bilgisayar özellikleri</a0> iletişim kutusunda <a2>donanım</a2> sekmesini tıklatarak, sanal sunucu için yapılandırılmış en büyük bellek görmek için sanal makine Yöneticisi Yönetim konsolunu kullanabilirsiniz. Bu bilgiler ayrıca sanal sunucu yönetimi Web sitesinde Fiziksel bilgisayar özellikleri ' ni tıklatarak da bulabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 942983 - Last Review: 9 Ekim 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb kberrmsg kbexpertiseinter KB942983 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:942983

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com