Microsoft System Center sanal makine yöneticisi 2007'de "Fiziksel için sanal" (P2V) Sihirbazı kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "No: 3224"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 942984 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft System Center sanal makine yöneticisi 2007'de "Fiziksel için sanal" (P2V) Sihirbazı kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Active Directory etki alanı Hizmetleri'nde kaynak bilgisayar server1.computers.contoso.com bulmaya SCVMM değiştiremiyor.
Sunucu adı ve etki alanı adının doğru olduğundan ve sonra işlemi yeniden deneyin, doğrulayın.
KİMLİĞİ: 3224
Bu sorun, yalnızca kaynak bilgisayarın Active Directory bilgisayar nesnesinin yerleşik kuruluş birimlerini biri olduğunda ortaya çıkar. Örneğin, kaynak bilgisayarın Active Directory bilgisayar nesnesi Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nda, bu sorun oluşur.

Neden

Program, kaynak bilgisayarın adını göründüğünden bu sorun oluşur. Sonuç tam olarak nitelenmiş etki alanı adını (FQDN) için bir etki alanı adı sistemi (DNS) FQDN geçerli bir bileşeni olan bir kuruluş birimi bileşen içerir. "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata iletisinde, kuruluş birimini Computers kuruluş birimindeki ' dir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, "Select kaynak" adım P2V sihirbazının bilgisayarın FQDN düzenleyin. Adı, kuruluş birimindeki bileşen adının bir parçası olmayacak biçimde düzenleyin. "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata iletisinde adı şu ad için değiştirilmesi:
Server1.contoso.com

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 942984 - Last Review: 10 Ekim 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter KB942984 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:942984

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com