2007 Office Paketi Service Pack 1'i yükledikten sonra Outlook 2007 başlatmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Outlook.ost kullanımda ve erişilemiyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 943590 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

2007 Microsoft Office Paketi Service Pack 1'i (SP1) yüklersiniz. Office Outlook 2007'ı başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdakilerden birine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:

Windows XP'de
Microsoft Office Outlook Çevrimdışı klasörleri

C:\Documents and Settings\ user name \Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.ost dosya kullanımda ve erişilemiyor. Bu dosyayı kullanan uygulamaları kapatın ve yeniden deneyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
Windows Vista'daki
Microsoft Office Outlook Çevrimdışı klasörleri

Dosya C:\Users\ user name \Local\Microsoft\Outlook\Outlook.ost kullanımda ve erişilemiyor. Bu dosyayı kullanan uygulamaları kapatın ve yeniden deneyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
Hata iletisini kapatmak için Tamam ' ı tıklattığınızda hata iletisi yinelenir. Hata iletisini kapatmak için yeniden Tamam ' ı tıklattığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Microsoft Office Outlook

Varsayılan e-posta klasörleriniz açılamıyor.
Hata iletisini kapatmak için Tamam ' ı tıklattığınızda, Outlook 2007 beklenmedik şekilde çıkılıyor.

Neden

Bu sorun, 2007 Office Paketi SP1'i yüklediğinizde aşağıdaki programlardan birini çalıştırıyorsa ortaya çıkabilir:
 • Office Communicator 2005
 • Office Communicator 2007

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bilgisayarı yeniden başlatın ve Outlook 2007'ı başlatın.

Daha fazla bilgi

Communicator 2005 veya Communicator 2007 çalışıyorsa, aşağıdaki dosyalar, "kullanımda" tutulur:
 • Contab32.dll
 • Emsmdb32.dll
 • Mspst32.dll
 • Mso.dll
 • Olmapi32.dll
 • RichEd20.dll
Communicator 2007 çalışıyorsa, aşağıdaki dosya, ayrıca "kullanımda" tutulur:
 • Msores.dll
Sorun, "Belirtiler" bölümünde yükleme kullanıcı arabirimi düzeyini 2007 Office Paketi SP1'i bağlı olarak değişir, açıklanmıştır. Örneğin, tam kullanıcı arabirimi düzeyini kullanarak 2007 Office Paketi SP1'i uygulanırsa, bilgisayarı yeniden başlatmanız istenir. Bir başka kullanıcı arabirimi düzeyini kullanılır, ancak, bilgisayarı yeniden başlatmanız istenebilir değil.

2007 Office Paketi SP1'i yükleme, bilgisayarı yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soracak şekilde neden olabilecek programlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
9429952007 Office Paketi Service Pack 1'i yükledikten sonra Outlook 2007 başlatmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Outlook.ost kullanımda ve erişilemiyor"

Giriş MAINWWsp1.log yükleme günlük dosyası Communicator kullanın."," dosyaları tutan olduğunu gösterir. Örneğin, MAINWWsp1.log dosya aşağıdakine benzeyebilir:
MSI (s) (68:70) [14:12:39:463]: Ürün: Microsoft Office Enterprise 2007. Ad aşağıdaki işlem tarafından dosya C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\OFFICE12\RICHED20.DLL kullanımda tutulmaktadır: communicator, kimliği 1616.

Özellikler

Makale numarası: 943590 - Last Review: 6 Aralık 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • 2007 Microsoft Office Suite Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbupdateissue kbexpertisebeginner kbtshoot kbpubtypekc kbprb KB943590 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:943590

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com