Windows Vista'nın 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda Word 2007 belge yazdırmak için paylaşılan bir yazıcıyı kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Word bir sorunla karşılaştı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 943668 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Vista'nın 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda paylaşılan bir yazıcı yükleyin. Microsoft Office Word 2007 belgesinde, paylaşılan bu yazıcının belgeyi yazdırmak için Yazdır iletişim kutusunda seçin. Sonra aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Microsoft Office Word
Word bir sorunla karşılaştı
Yardım göster
Bu nedenle, bu paylaşılan bir bilgisayar, belgeyi yazdırmak için kullanamazsınız.

Not Bu sorun, yalnızca paylaşılan bir yazıcı adı uzunluğu, belirli bir değer ise oluşur.

Neden

Bu sorun, bir mantık hatası nedeniyle oluşur. Yazıcı biriktiricisi hatalı ara bellek boyutu hesaplar. Bu nedenle, Yazıcı biriktirici, yazıcı bilgilerini isteyen uygulamalar için yanlış bir arabellek boyutu döndürebilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows Vista hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935791En son Windows Vista hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış başka düzeltmelerin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Vista ' nın 64-bit sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Spoolss.dll6.0.6000.20727244,73627 Kas 200705: 09X64
Amd64_9b6f0b132f1e2396cca112d8a5d61cea_31bf3856ad364e35_6.0.6000.20727_none_c2a74aeea66c4c3b.manifestUygulanamaz1,08227 Kas 200719: 32Uygulanamaz
Amd64_microsoft-windows-p...Çekirdek pooler spoolss_31bf3856ad364e35_6.0.6000.20727_none_b5eceeb662beaca8.manifestUygulanamaz25,02727 Kas 200719: 33Uygulanamaz
Update.mumUygulanamaz2,05427 Kas 200719: 32Uygulanamaz

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows Vista Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 943668 - Last Review: 15 Mayıs 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbvistasp1fix kbexpertisebeginner kbfix kbqfe kbhotfixserver KB943668 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:943668

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com