MS08-014: Excel 2003 güvenlik güncelleştirmesi: 11 Mart 2008'in açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 943985 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Microsoft, MS08-014 güvenlik bültenini yayımladı. Güvenlik bülteni, güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili tüm bilgileri içermektedir. Dosya bildirim bilgileri ve dağıtma seçenekleri de bu bilgilere dahildir. Güvenlik bülteninin tamamını görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden birini ziyaret edin: Bu güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili yardım ve destek alma Ev kullanıcıları, ABD'de ve Kanada'da 1-866-PCSAFETY numarasını arayarak veya yerel Microsoft temsilcisine başvurarak ücretsiz destek alabilir. Güvenlik güncelleştirmeleri sorunlarıyla ilgili olarak yerel Microsoft temsilcinize başvurma konusunda daha fazla bilgi için Uluslararası Destek Web sitesini ziyaret edin.
http://support.microsoft.com/common/international.aspx
Kurumsal müşteriler, normal destek ilgili kişilerinden güvenlik güncelleştirmeleriyle ilgili destek alabilir.

Bu güvenlik güncelleştirmesi ile ilgili bilinen sorun

 • Microsoft Office Excel 2003'ün yüklü olduğu bir bilgisayara güvenlik güncelleştirmesi 943985'i yüklersiniz. Güncelleştirmeyi yükledikten sonra, Gerçek Zamanlı Veri kaynağına başvuran bir Visual Basic for Applications (VBA) makrosunun bulunduğu diziyle girilmiş işlevler hatalı bir değer döndürür. Hatalı değer genelde 0'dır.

  Microsoft bu sorunla ilgili araştırmasını tamamlamış ve Microsoft Office Excel 2003 Service Pack 2 ve Microsoft Office Excel Service Pack 3 kullanıcıları için güvenlik güncelleştirmesi 943985'i yeniden yayımlamıştır.

  Güvenlik güncelleştirmesi 943985, kullanıcıların özgün sürümü uygulamış olup olmadıklarına bakılmaksızın, Otomatik Güncelleştirmeler tarafından bu kullanıcılara doğru şekilde sunulacaktır.

  Bu sorun ve güncelleştirmenin hangi sürümünün yüklü olduğunu belirleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  950340 Güvenlik güncelleştirmesi 943985 yüklendikten sonra kullanıcı tanımlı bir Visual Basic for Applications işlevinde Gerçek Zamanlı Veri kaynağı kullanıldığında Excel 2003 hesaplamaları yanlış sonuç döndürüyor
 • Microsoft Office Excel 2003'ün yüklü olduğu bir bilgisayara 943985 güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra aşağıdaki sorunlardan herhangi biriyle karşılaşabilirsiniz.
  • Excel 2003'te Metin Alma Sihirbazı'nı kullanarak bir metin dosyası alamazsınız.
  • Bir Excel çalışma sayfasındaki belirli bir hücreye metin verisi kopyalamak için Workbook_Open() (ÇalışmaKitabı_Aç) işlevinde veya Auto_Open() (Kendiliğinden_Aç) işlevinde Paste (Yapıştır) yöntemini kullanan VBA kodunu artık çalıştıramazsınız. VBA kodunu çalıştırmak üzere Excel çalışma kitabını çift tıklattığınızda, metin verisi yalnızca A1 hücresine kopyalanabilir. Metin verisi beklenen hücreye kopyalanamaz. Ek olarak, A1 hücresindeki metin verisinin ilk karakteri eksiktir.
  • ANSI kodlamasını kullanan ve sekmeyle ayrılmış (*.txt) biçimdeki bir dosyayı açtığınızda, dosyadaki Doğu Asya karakterleri görüntülenmeyebilir. Doğu Asya karakterleri örneğin Kore dili karakterleri veya Çince karakterler olabilir.
  • İçindeki bir hücre birden fazla satır içeren bir Excel çalışma sayfasını .txt dosyası olarak kaydettiniz. Ancak, Excel 2003'ü kullanarak .txt dosyasını açtığınızda, daha önce söz konusu hücrede bulunan birden fazla satır birden fazla hücrede ayrı ayrı görüntülenebilir.

   Not Excel'de bir hücreye satır eklemek istiyorsanız, hücreye metin yazarken ALT+ENTER tuşlarına basın.
  • Aşağıdaki dosyaları Excel 2003'te açtığınızda dosyaların içeriği yanlış görüntülenebilir:
   • ANSI kodlamasını kullanan sekmeyle ayrılmış (*.txt) dosyalar
   • UTF-8 kodlamasını kullanan virgülle ayrılmış (*.csv) dosyalar
  Bu sorunları gidermek için, 952208 düzeltmesini yükleyin. Düzeltme 952208 hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  952208 Excel 2003 düzeltme paketi: 10 Mayıs 2008'in açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Önkoşullar

Bu güvenlik güncelleştirmesini uygulamak için bilgisayarınızda Microsoft Office 2003 Service Pack 2 (SP2) veya Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3) yüklü olmalıdır.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924 En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Kaldırma bilgileri

Bu güvenlik güncelleştirmesini kaldırmak için, Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır özelliğini kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 943985 - Last Review: 23 Mayıs 2008 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2003
Anahtar Kelimeler: 
kboffice2003presp4fix kboffice2003sp3fix kbexpertisebeginner kbqfe kbsecurity kbsecbulletin kbsecvulnerability kbbug kbfix KB943985

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com