IIS 6.0 ve IIS 7.0 HTTP günlük zaman alınır</a1> alanında açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 944884 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, ınternet ınformation Services (IIS) 6.0 ve IIS 7.0 HTTP günlük zaman alınmış alanı işlevselliğini.

Daha fazla bilgi

Varsayılan olarak, IIS, W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi'ni kullanarak HTTP site etkinliğini kaydeder. Günlük dosyasına eklenecek alanları seçmek için IIS Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz. Bu alanların zaman yapılan alan biridir.

Saatten dikkate alan, işlenmesi için gereken süre ölçer. HTTP.sys isteğin ilk baytı aldığında, istemci isteği zaman damgası başlatılır. HTTP.sys için IIS etkinliğini günlüğe kaydetme HTTP sorumlu olan bir çekirdek modu bileşenidir. HTTP.sys isteğin ayrıştırılması başlamadan önce istemci isteği zaman damgası başlatılır. Son IIS yanıt gönderme tamamlandığında ortaya çıktığında, istemci isteği zaman damgası durdurulur.

IIS 6. 0'da başlayan saatten dikkate alan genellikle ağ saati içerir. HTTP.sys, zaman alınmış alanı değeri günlükleri önce HTTP.sys işlemi genellikle son yanıt paketi bildirmek üzere istemci için bekleyeceği göndermek veya istemcinin temel alınan TCP Bağlantısını Sıfırlama için HTTP.sys bekler. Büyük bir yanıt veya geniş yanıtları istemciye bir yavaş ağ bağlantısı üzerinden gönderildiğinde, bu nedenle, zaman alınan alanının değeri birden fazla tahmin.

Not Aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda zaman alınmış alanda bulunan değer, ağ saati yoktur:
  • Yanıt boyutu 2 KB eşit veya bundan küçük olan ve bellekten yanıt boyutudur.
  • TCP arabellek kullanılır. HTTPAPI.dll kullanan uygulamalar, Windows Server 2003 Service Pack 1 ve sonraki sürümlerinde, TCP arabelleğe almayı etkinleştirmek için HTTP_SEND_RESPONSE_FLAG_BUFFER_DATA bayrağı ayarlayabilirsiniz. Bu sunucu, istemci çubuğundaki ilgili bildirimleri için beklemek zorunda kalmadan istemciye yanıt verilerin tümünü göndermek de sağlar.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324279Web sitesi, Windows Server 2003'te günlüğünü yapılandırma
W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/c9ae63eb-24da-4f19-80b9-2610b4e6dcab1033.mspx?mfr=true

Özellikler

Makale numarası: 944884 - Last Review: 18 Mart 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Services 6.0
  • Internet Information Services 7.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbinfo kbhowto KB944884 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:944884

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com