Windows XP'de kendini imzalamış sertifika oluşturduğunuzda, bir sertifikanın "Seri numarası" özniteliği, negatif bir değer olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 945342 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP'DEKI kendinden imzalı bir sertifika oluşturmak için CertCreateSelfSignCertificate işlevini çağırın. Bunu yaptığınızda, oluşturulan sertifikanın seri numarasını özniteliği, negatif bir değer olabilir.

Bu davranış isteği Comments (RFC) 3280 belirtimlerine uymuyor. Ayrıca, bu uygulamaları, negatif bir seri numarası düşünmüyorsanız, bazı uygulamalar bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, RFC 2459 belirtimleri yerine, (RFC) 3280 belirtimleri CertCreateSelfSignCertificate işlevi aşağıdaki nedeniyle oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra RFC 3280 ile uyumlu olan kendi kendini imzalayan sertifikalara CertCreateSelfSignCertificate işlevi oluşturur.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 2 (SP2) olmalıdır.
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Crypt32.dll5.131.2600.3260598,52826 Kas 200716: 59X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Başka bir düzeltmenin Windows Server 2003'te aynı sorunu giderir.
Windows Server 2003 için düzeltme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
945344Sertifika, Windows Server 2003'te oluşturmak üzere CertCreateSelfSignCertificate işlevini çağırdığınızda negatif bir değer kendinden imzalı bir sertifika "Seri numarası" özniteliği vardır.

RFC) 3280 için seri numarası gereksinimleri

RFC) 3280 seri numarası özniteliği için aşağıdaki gereksinimleri uygular:
  • Seri numarası sertifika yetkilisi tarafından atanan bir pozitif tamsayı olmalıdır.
  • Seri numarası belirli bir sertifika yetkilisi tarafından verilen her sertifika için benzersiz olması gerekir.

RFC 2459 seri numarası gereksinimleri

RFC 2459, seri numarası özniteliği için aşağıdaki gereksinimleri uygular:
  • Seri numarası sertifika yetkilisi tarafından atanan bir tamsayı olmalıdır.
  • Seri numarası belirli bir sertifika yetkilisi tarafından verilen her sertifika için benzersiz olması gerekir.
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 945342 - Last Review: 10 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxppresp3fix kbexpertiseinter kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe KB945342 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:945342

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com