Windows Live Fotoğraf Galerisi'ndeki fotoğraf atandığı meta veriler Windows XP'de Windows Explorer özellikleri iletişim kutusunda görünür değil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 945359 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Live Fotoğraf Galerisi'ndeki fotoğraf eklemek meta veriler Windows XP'de Windows Gezgini'nde <a1>Özellikler</a1> iletişim kutusunda görülebilir değildir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, karşıdan yükleyip Microsoft Photo Bilgisi aracı. Bu araç, Windows Gezgini, Windows Live Fotoğraf Galerisi için fotoğraf atanan meta verileri görüntülemek etkinleştirir. Aracı edinmek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/prophoto/downloads/tools.aspx

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows Live Fotoğraf Galerisi bilgi bölmesi etiketler ve Windows Live Fotoğraf Galerisi ile fotoğraf atanmış olan resim yazılarını görüntülemek için kullanın.

Daha fazla bilgi

Fotoğrafları Windows Explorer Özellikler iletişim kutusunda, aşağıdaki alanları içeren bir Özet sekmesini içerir:
  • Başlık
  • Konu
  • Yazar
  • Anahtar sözcükler
  • Açıklamaları
Bu alanlar, fotoğrafı Exchangeable resim dosyası biçimi (EXIF) verileri kullanarak fotoğraf bilgileri görüntüler. Windows Live Fotoğraf Galerisi, Windows görüntüleme bileşeni fotoğraf atandığı meta veri okumak için kullanır. Ancak, Windows Live Fotoğraf Galerisi'ndeki fotoğraf atandığı meta veri Explorer Özellikler iletişim kutusunda görünür değil. Bu durum Windows Live Fotoğraf Galerisi'ndeki fotoğrafı sağ tıklatın ve Properties'i seçin bile geçerlidir. Windows Live Fotoğraf Galerisi'ndeki fotoğraf için bir resim yazısını veya etiketleri atadıktan sonra Ayrıca, herhangi bir başlık veya Özellikler iletişim kutusunu kullanarak fotoğrafı önceden atanmış anahtar sözcüğü artık Özellikler iletişim kutusunda görülebilir.
Not Fotoğraf özelliklerini görüntülemek için <a0></a0>, fotoğrafı sağ tıklatın, sonra da Özellikler ' i tıklatın ve sonra da Özet sekmesini tıklatın.
Windows işletim sistemi tarafından kullanılan fotoğraf meta veri ilkesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb643802.aspx

Özellikler

Makale numarası: 945359 - Last Review: 28 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Live Photo Gallery
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbliveidportal kbtshoot kbwinliveportal kbprb KB945359 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:945359

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com