Komunikat o błędzie podczas próby odinstalowania lub zwalnianie Sterownik wielofunkcyjnego urządzenia USB na komputerze z systemem Windows XP: "STOP: 0x000000D1 driver_irql_not_less_or_equal"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 945436 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz:
  • W przypadku korzystania z komputera z systemem Windows XP.
  • Zainstalowano wielofunkcyjne urządzenie USB.
  • Sterownik dla urządzenia implementuje selektywnego USB zawiesić funkcji w jednej z funkcji.
  • Spróbuj odinstalować lub zwalnianie sterownik urządzenia USB.
W tym scenariuszu może wystąpić następujący błąd zatrzymania:
STOP: 0X000000D1)parametr1, 0x00000002, 0x00000000, parametr4)
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Uwaga Wartość pierwszego parametru jest taka sama jak wartość czwarty parametr. Jednak wartość ta może być inna.

Przyczyna

Sterownik urządzenia jest odinstalowanie lub rozładowane, sterownik klasy kompozytowe USB (Usbccgp.sys) nie zostanie zakończona oczekujące We/Wy USB powiadomienia bezczynności pakiety żądań (IOCTL_INTERNAL_USB_SUBMIT_IDLE_NOTIFICATION), które uprzednio zostały przedłożone przez sterowniki urządzeń podrzędnych. Podczas tych pakietów żądań We/Wy (IRP) do czasu są anulowane później, sterowniki urządzeń podrzędnych może już zostały rozładowane. W związku z tym komputer może ulec awarii.

Rozwiązanie

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Jeśli nie ma w tej sekcji, należy przesłać żądanie z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Wymagania wstępne

Aby zastosować tę poprawkę, musi mieć zainstalowany dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP lub dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP.

Wymaganie dotyczące ponownego uruchomienia

Po zastosowaniu tej poprawki należy ponownie uruchomić komputer.

Informacje o zastępowaniu poprawek

Ta poprawka zastępuje poprawkę 901122 i poprawka 935892.

Informacje dotyczące rejestru

Aby użyć tej poprawki, nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w rejestrze.

Informacje o pliku

Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom zostały podane skoordynowanego czasu uniwersalnego (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w Data i godzina element w Panelu sterowania.
System Windows XP z dodatkiem SP2, x 86 wersje
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasPlatforma
Usbccgp.sys5.1.2600.335632,38422-Kwi-200809: 12x 86
System Windows XP z dodatkiem SP3 x 86 wersje
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasPlatforma
Usbccgp.sys5.1.2600.558532,38422-Kwi-200813: 09x 86

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy".

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat selektywnej USB zawiesić funkcji, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms793200.aspx
Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 945436 - Ostatnia weryfikacja: 25 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbexpertisebeginner kbfix kbqfe kbhotfixserver kbmt KB945436 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:945436

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com