Outlook 2003 kullanan kullanıcılar kendi serbest/meşgul verileri yayımlayamıyor, Exchange Server 2007 veya Exchange Server 2010'te

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 945602 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Exchange Server 2007 veya Exchange Server 2010'te, Microsoft Office Outlook 2003 kullanan kullanıcılar kendi serbest/meşgul verileri yayımlayamıyor. Bu kullanıcıların serbest/meşgul verilerini yalnızca bir karma işareti görüntülenir. Ayrıca, Uygulama günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilir:

Olay KIMLIĞI: 8207
Kategori: Genel
Kaynak: MSExchangeFBPublish
Tür: hata
Ileti: <exchange2007servername>sanal makinedeki serbest/meşgul bilgileri ortak klasör güncelleştirilirken hata oluştu. Hata 0x80004005 sayısıdır

Outlook çalıştırıldığında / cleanfreebusy komut, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Freebusy bilgileri temizlenemiyor.
Bu sorun genellikle yalnızca, yalnızca Exchange 2010 veya Exchange 2007 ortamında ortaya çıkar. Bu sorun, Exchange veya yeni bir Exchange Server 2007 ve Exchange Server 2010 kuruluş yüklediyseniz önceki bir sürümden geçirilmesi durumunda karşılaşabilir.

Neden

Bu sorun, Exchange Server 2010'i veya Exchange Server 2007 kuruluşu için en az bir serbest/meşgul klasöründe hiçbir çoğaltmalarının olduğundan oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin
 1. Exchange Yönetim Kabuğu'nda, aşağıdaki komutu çalıştırın:
  get publicfolder - kimlik "\NON_IPM_SUBTREE\SCHEDULE+ ücretsiz MEŞGUL" - recurse | fl adı, yinelemeler
  SCHEDUE + ücretsiz MEŞGUL klasörleri en az bir yineleme listelenen bir Exchange 2010'i veya Exchange 2007 sunucusuna eksik olduğunu fark. Örneğin, çıktı aşağıdaki gibi görünebilir:
  Adı: EX: / o = contoso/ou = Exchange Yönetim grubu (FYDIBOHF23SPDLT) = yinelemeler: {}
 2. Exchange Yönetim Kabuğu'nda, aşağıdaki komutu çalıştırın:
  kümesi publicfolder - kimlik "\NON_IPM_SUBTREE\SCHEDULE+ ücretsiz BUSY\ < Klasör Adı >" - yinelemeler "< Hedef PF Veritabanı >"
  Örneğin, şunu yazın:
  Kümesi publicfolder –identity "\NON_IPM_SUBTREE\SCHEDULE+ ücretsiz BUSY\EX: / o = contoso/ou = Exchange Yönetim grubu (FYDIBOHF23SPDLT) ” –Replicas “ Server\Storage Group\Public klasör veritabanı = ”
 3. Ortak klasör grubunu, 1. adımdaki komutunu kullanarak bir yineleme artık sahip olduğunu doğrulayın. Aşağıdaki örnekte, klasör şimdi bir yineleme nesnesi var.
  Adı: EX: / o = contoso/ou = Exchange Yönetim grubu (FYDIBOHF23SPDLT) = yinelemeler: {Genel klasör veritabanı}
Not Tüm kullanıcıların serbest/meşgul verisini değil doldurulur kabul veya serbest/meşgul verileri doldurmak için bir toplantı isteği reddedin.

Daha fazla bilgi

Bu posta kutusu oluşturulur ve oluşturma sırasında sunucu ait Yönetimsel grubu bağımlı bir posta kutusunun legacyExchangeDN özniteliği ayarlanır. Outlook 2003 istemcilerine sahip olduğunuz sürece, bu istemciler, serbest/meşgul bilgilerini erişebildiğinden emin olun kuruluşta çözümündeki tüm serbest/meşgul ortak klasör çoğaltmasını tutmalıdır. Outlook 2007 istemcileri Bu kısıtlamaya tabi olmayan ve serbest/meşgul bilgilerini almak için kullanılabilirlik hizmeti'ni kullanın.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727370(EXCHG.80).aspx

Özellikler

Makale numarası: 945602 - Last Review: 15 Ekim 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
 • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB945602 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:945602

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com