Düzeltme: rapor SQL Server 2005 Reporting Services Report Builder ' kaydetmeye çalıştığınızda hata iletisi: "raporunuzu kaydedilirken bir hata oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 946035 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hata: # 50002101 (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

' De Microsoft SQL Server 2005 Reporting Services (SSRS) aşağıdaki senaryoyu düşünün. Rapor Oluşturucu, rapor modeli bir rapor oluşturmak için kullanın. Rapor, birkaç kez düzenleyin. Bir <a0>metin</a0> kutusuna öğe veya resim öğesi rapordan silinsin ve raporu kapatın. Ardından, raporu yeniden ve rapora bir <a0>metin</a0> kutusuna öğe veya resim öğesi ekleyin. Daha sonra raporu, Rapor Oluşturucu'kaydetmek deneyin. Bu senaryoda, Microsoft Report Builder</a1> iletişim kutusunda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Rapor kaydedilemiyor.
Raporunuzu kaydedilirken bir hata oluştu.
Not Sözcüğü "oluştu." Bu hata iletisinde, "oluştu" sözcüğü yanlış yazılmış aranır

Iletişim kutusundaki Ayrıntılar ' ı tıklatırsanız, aşağıdaki hata bilgileri görürsünüz:
System.Web.Services.Protocols.SoapException: Raporda birden fazla rapor madde adı olan ‘ ItemName ’. Rapora madde numaraları, rapor içinde benzersiz olmalıdır. --->
Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessingException: Raporda birden fazla rapor madde adı olan ‘ textbox8 ’. Rapora madde numaraları, rapor içinde benzersiz olmalıdır.
Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportPublishing.CreateIntermediateFormat (CatalogItemContext reportContext, byte [] tanımı, CreateReportChunk createChunkCallback, CheckSharedDataSource checkDataSourceCallback, PublishingErrorContext errorContext, AppDomain compilationTempAppDomain, Boolean generateExpressionHostWithRefusedPermissions, dize & açıklaması, dize & dil, ParameterInfoCollection & parametreleri, DataSourceInfoCollection & dataSources, UserLocationFlags & userReferenceLocation, ArrayList & dataSetsName, Boolean & hasExternalImages, Boolean & hasHyperlinks)
Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessing.CompileReport (CatalogItemContext reportContext, byte [] reportDefinition, CreateReportChunk createChunkCallback, CheckSharedDataSource checkDataSourceCallback, PublishingErrorContext errorContext, AppDomain compilationTempAppDomain, Boolean generateExpressionHostWithRefusedPermissions, dize & reportDescription, dize & reportLanguage, ParameterInfoCollection & parametreleri, DataSourceInfoCollection & dataSources, UserLocationFlags & userReferenceLocation, ArrayList & dataSetsName, Boolean & hasExternalImages, Boolean & hasHyperlinks)
Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessing.CreateIntermediateFormat (CatalogItemContext reportContext Byte [] reportDefinition, CreateReportChunk createChunkCallback, CheckSharedDataSource checkDataSourceCallback, AppDomain compilationTempAppDomain, Boolean generateExpressionHostWithRefusedPermissions)
Microsoft.ReportingServices.Library.CreateReportAction.ConvertToIntermediate (Byte [] tanımı, Boolean usePermanentSnapshot, ItemProperties özellikleri, CatalogItemContext reportContext, DateTime currentDate, Boolean checkAccessForSharedDatasources, ReportSnapshot & intermediateSnapshot, ParameterInfoCollection & parametreleri, uyarı [] & uyarılar, DataSourceInfoCollection & dataSources, PageProperties & pageProperties)
Microsoft.ReportingServices.Library.SetReportDefinitionAction.Update ' (CatalogItem öğesi)
Microsoft.ReportingServices.Library.CreateReportAction.UpdateExistingItem ' (CatalogItem öğesi)
Microsoft.ReportingServices.Library.CreateItemAction`1.CreateOverwrite ' (CatalogItem öğesi)
Microsoft.ReportingServices.Library.CreateItemAction`1.PerformActionNow()
Microsoft.ReportingServices.Library.RSSoapAction`1.Execute()
Microsoft.ReportingServices.WebServer.ReportingService2005Impl.CreateReport (dize rapor, dize üst, Boolean üzerine yaz, tanımı, byte [] [özellik] özellikleri, uyarı [] ve Uyarıları)
Ayrıca, aşağıdaki hata bilgileri, Reporting Services günlük dosyasında günlüğe kaydedilir:
W3wp! işleme! 1! Date-Time:: <a1>e</a1> Hata: gönderme Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessingException: özel durum türü 'Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessingException' oluşturuldu.,
Bilgi: Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessingException: özel durum türü 'Microsoft.ReportingServices.ReportProcessing.ReportProcessingException' oluşturuldu.

Neden

Report Builder yanlış yeni eklenen öğe için yinelenen bir ad oluşturduğundan bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 5 önce yayımlanmıştır. SQL Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
943656SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketine 5
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir SQL Server hizmet paketlerini oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 2 düzeltme, SQL Server 2005 Service Pack 2 yüklemeye uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Raporu bir rapor (.rdl) dosyası kaydedin.
  2. Yinelenen adlar içeren öğeleri yeniden adlandırmak için rapor dosyasını düzenleyin.
  3. Report Builder ' rapor dosyasını açın.
  4. Rapor sunucusunda bulunan raporu kaydedin ve raporu rapor sunucusunda bulunan değiştirir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
943656SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketine 5

Referanslar

SQL Server Service Pack 2, sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server 2005 Service Pack 2'yi edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve SQL Server 2005 Service Pack 2'ndeki geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71711
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 946035 - Last Review: 20 Aralık 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Reporting Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsql2005rs kbhotfixrollup kbfix kbpubtypekc kbqfe kbexpertiseadvanced KB946035 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:946035

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com