Düzeltme: bir sql Server 2008'in örneğine bağlanmak için sql Server 2005'te sql Server Management Studio'yu kullandığınızda sorunlarla karşılaşabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 946127 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hata: #50002151 (sql düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft sql Server 2005 düzeltmelerini karşıdan yüklenebilen bir dosya olarak dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2005 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft sql Server 2005'te bir Microsoft sql Server 2008'in örneğine bağlanmak için sql Server Management Studio'yu kullandığınızda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sorun 1

Açmak veya bir bakım planı silmek, aşağıdaki hata iletisini alıyorsunuz:
Bir çağırma hedefi tarafından özel durum oluşturuldu. (mscorlib)
EK BİLGİ:
Bir klasör sql ole db hata bulmaya çalışırken hata ile karşılaşıldı sırada 0x80040E14 ('msdb.dbo.sp_dts_getfolder' saklı yordam bulunamadı.) kodu.

Sorun 2

Bir veritabanı sql Server 2008'in bir örneğinden sql Server 2005 örneğine kopyaladığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
İleti: kullanıcı olarak çalıştırılır: Kullanıcı adı. ...0.0.1080.5 32-bit Telif Hakkı (c) Microsoft Corp için 1984-2005. Tüm hakları saklıdır. Başlatıldı: Saat İlerleme durumu: Tarih Saat Kaynak: sateesp-MAIN_SATEESP-MAIN_Transfer nesneleri görevi yalnızca yürütme. başladı: %0 tamamlandı son ilerleme hata: Tarih Saat Kodu: 0x00000000 kaynak: sateesp-MAIN_SATEESP-MAIN_Transfer nesneleri görev açıklaması: bir Transact-sql deyimini veya toplu iş yürütme sırasında bir özel durum oluştu. StackTrace: At Microsoft.Sq at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExecuteSql.GetDataProvider (StringCollection sorgu, nesne con, StatementBuilder sb, RetriveMode rm) at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.DataProvider.SetConnectionAndQuery (ExecuteSql execSql, sorgu dizesi) at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExecuteSql.GetDataReader (sorgu dizesi) at Microsoft.SqlServer.Management.Common.ServerConnection.ExecuteReader (String sqlCommand)... Paket yürütme SK... Adım başarısız oldu.

Sorun 3

Bir tablo veya Görünüm oluşturduğunuzda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Microsoft.SqlServer.Types (hata)
İletileri
Nesne veya özelliklerinden biri, hedef sunucu sürümünde desteklenmiyor. (Microsoft.SqlServer.Smo)
Yardım için tıklatın: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=9.00.3207.00&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExceptionTemplates.UnsupportedVersionException&LinkId=20476

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 5'te yayımlanmıştır. sql Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
943656 sql Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 5
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2005 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı önerir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137 sql Server 2005, sql Server 2005 Service Pack 2 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft sql Server 2005 düzeltmeleri belirli sql Server hizmet paketleri için oluşturulur. sql Server 2005 Service Pack 2 yüklemesi için bir sql Server 2005 Service Pack 2 Düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, bir sql Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme sonraki sql Server hizmet paketinde bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için sql Server 2008'de sql Server Management Studio'yu yükleyin.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
943656 sql Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 5

Referanslar

sql Server Service Pack 2 sonra kullanılabilir yapılar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137 sql Server 2005, sql Server 2005 Service Pack 2 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
sql Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897 sql Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler sunmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
sql Server 2005 Service Pack 2'yi edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089 En son sql Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve iyileştirmeleri sql Server 2005 Service Pack 2 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71711
sql Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499 Microsoft sql Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 946127 - Last Review: 29 Kasım 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbsql2005tool kbfix kbpubtypekc kbqfe kbexpertiseadvanced kbmt KB946127 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 946127

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com