Düzeltme: tür kitaplığı bilgileri Visual Studio 2008'de Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll derleme kullanarak oluşturmaya çalıştığınızda, çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 946308 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Tür kitaplığı bilgileri Microsoft Visual Studio 2008 Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll derleme kullanarak oluşturmaya çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz.

Belirti 1

Oluşturmak ve bir tür kitaplığı kaydedilemedi regasm.exe yardımcı programını kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
RA000 RegAsm: hata: tür kitaplığı verme programı, "Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.SVsSolutionObject, Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop" işlerken bir hatayla karşılaştı. Hata: 'SVsSolutionObject' yazın ve 'SVsSolution' yazın her ikisi de aynı UUID vardır.

Belirti 2

Bir tür kitaplığı oluşturmak için TlbExp.exe yardımcı programı'nı kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
TX0000 TlbExp: hata: tür kitaplığı verme programı, 'Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.SVsSolutionObject, Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop' işlenirken bir hata ile karşılaştı. Hata: 'SVsSolutionObject' yazın ve 'SVsSolution' yazın her ikisi de aynı UUID vardır.

Belirti 3

Bir Visual Studio 2008 paketini EnvDTE.DTE.Properties özelliği tarafından gösterilen bir özellik koleksiyonu uygular. Koleksiyon Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll derlemesinden bir türünü kullanan bir nesnenin bir üyesiyse, ortak dil çalışma zamanı (CLR) gerekli bellek içi tür kitaplığı için derleme oluşturmak değil. Örneğin, aşağıdaki EnvDTE.DTE.Properties özelliğine başvuran Visual Studio'nun makro başarısız olur ve sonra bir hata iletisi alırsınız.
Dim proj As Project = DTE.Solution.Projects.Item(1)
   Dim props As Properties = proj.ConfigurationManager.ActiveConfiguration.Properties

Neden

Bu sorun, Visual Studio 2008 Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll derlemede ImportedFromTypelib özniteliği kaldırılır nedeniyle oluşur. Bu derlemenin bir ilişkili bir tür kitaplığı olmadığından ImportedFromTypelib özniteliği kaldırılır. Bu nedenle, CLR bir ilişkili bir tür kitaplığı bulmaya çalıştığında ImportedFromTypelib özniteliği hatalarına neden olur.

Visual Studio 2008'de ImportedFromTypelib özniteliğinin kaldırıldığından, CLR Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll derleme için gerekli olan bellek içi tür kitaplığı oluşturun edemiyor. Bu hata, yinelenen türü Guıd nedeniyle oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileriDesteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Bu düzeltmeyi MSDN Kod Galerisi'nden yüklemek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://code.msdn.microsoft.com/KB946308

Not MSDN kod galeride, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun neden, Kod Galerisi kaynak sayfasının bu dil için kullanılabilir olmamasıdır.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için Visual Studio 2008 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll7.10.6071.025915207 Oca 200815: 37X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yinelenen Guıd türü kitaplığı oluşturucusu yok sayacak biçimde ComVisible özelliğinin değeri false olarak ayarlayarak, bu düzeltmeyi tüm yinelenen Guıd işaretler.

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 946308 - Last Review: 13 Mart 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition
  • Microsoft Visual Studio 2008 Standard Edition
  • Microsoft Visual Studio 2008 Team Edition for Database Professionals
  • Microsoft Visual Studio 2008 Team Edition for Software Architects
  • Microsoft Visual Studio 2008 Team Edition for Software Developers
  • Microsoft Visual Studio 2008 Team Edition for Software Testers
  • Microsoft Visual Studio 2008 Team Suite
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbqfe KB946308 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:946308

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com