Windows Server 2008 tabanlı bir etki alanı denetleyicisi için varolan bir Windows Server 2008 etki eklediğinizde istemci bilgisayarlar düzgün çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 946405 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Varsayılan etki alanı ilkelerini kullanır, varolan Windows Server 2008 etki için Windows Server 2008 tabanlı bir etki alanı denetleyicisi eklerken, etki alanındaki istemci bilgisayarlarda doğru çalışmayabilir.

Neden

Bu sorun, ilke Windows Server 2008 tabanlı bir etki alanı denetleyicisinde ayarı, güvenlik şablonları dosyaları için öncesi Server 2008 tabanlı bir etki alanı denetleyicileri üzerinde ayarlama NoLMHash ilkesini eşleşmiyor NoLMHash Güvenlik şablonlarının dosyaları oluşabilir.

Gerçekleştirdiğiniz temiz bir Windows Server 2008 yükleyin ve Active Directory dizin hizmeti bu bilgisayar üzerinde kurun, güvenlik şablonları dosyaları NoLmHash ilkesini etkinleştirmek için değiştirilir.

Windows Server 2008 etki alanı denetleyicisi olarak varolan bir etki alanını varsayılan etki alanı ilkesi'ni kullanarak eklerseniz, varolan etki alanı denetleyicisinin NoLMHash ilkesini devre dışı bırakılır. Ayrıca, Windows Server 2008 <a1>NoLMHash</a1> ilkesi etkindir.

Çözüm

LMHash gerektiren bir istemci etki alanında yoksa, Windows Server 2008 NoLMHash ilkesini devre dışı bırakın.

Windows Server 2008'de Grup ilkesi kullanarak NoLMHash ilkesini devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ı tıklatın ve sonra Yerel güvenlik ilkesi ' ni tıklatın.
  2. Güvenlik ayarları ' nı, Yerel ilkesi ' ni ve sonra da Güvenlik seçenekleri ' ni tıklatın.
  3. Kullanılabilir ilkeler listesinde çift ağ güvenliği: sonraki parola değişikliği LAN karma değerini kaydetme.
  4. Devre dışı bırak ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
299656Windows'un parolanızın LAN Manager sağlama değerini Active Directory ve yerel SAM veritabanlarında depolaması nasıl engellenir
823659Güvenlik ayarları ve kullanıcı hakları atamalarını değiştirdiğinizde oluşabilecek istemci, hizmet ve program uyumsuzlukları (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 946405 - Last Review: 12 Şubat 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb KB946405 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:946405

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com