Microsoft Dynamics CRM E-posta Yönlendiricisi kullanılırken hata iletisi: "E-posta Yönlendiricisi hizmetinin "EmailUser" yapılandırma parametresi eksik"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947094 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Dynamics CRM E-posta Yönlendiricisi'ni kullanırken, aşağıdaki sorunlardan biri veya birden fazlasıyla karşılaşabilirsiniz.

Sorun 1

Bir bilgisayarda Microsoft Dynamics CRM E-posta Yönlendiricisi'ni kullanırken, Uygulama günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilir:

Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: MSCRMEmail
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 0
Tarih: Tarih
Saat: Saat
Kullanıcı: Uygulanamaz
Bilgisayar: Yönlendirici_bilgisayar
Açıklama:
#52311 - E-posta Yönlendiricisi hizmeti Microsoft.Crm.Tools.EmailProviders.dll derlemesini ve Microsoft.Crm.Tools.Email.Providers.Pop3PollingMailboxProvider sınıfını kullanarak hizmet sağlayıcısının bir örneğini oluşturamıyor. System.Configuration.ConfigurationErrorsException: E-posta Yönlendiricisi hizmetinin "EmailUser" yapılandırma parametresi eksik. Bu parametre gereklidir.
at Microsoft.Crm.Tools.Email.Providers.ConfigNodeReader.GetCheckedStringValue(String elementName, String defaultValue, Boolean throwIfMissing, Boolean hide)
at Microsoft.Crm.Tools.Email.Providers.Pop3PollingMailboxProvider.get_EmailUser()
at Microsoft.Crm.Tools.Email.Providers.Pop3PollingMailboxProvider.get_IdentityHash()
at Microsoft.Crm.Tools.Email.Providers.ProviderBuilder.BuildProvider(ProviderConfiguration providerConfiguration, ServiceLogger serviceLoggerToUse, ManualResetEvent shutdownEvent, SystemState systemState, Boolean throwOnError)

Sorun 2

Microsoft Dynamics CRM E-posta Yapılandırma Yöneticisi'nde Erişimi Sına işlevselliğini kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Gelen Trafik Durumu: Hata - E-posta Yönlendiricisi hizmetinin "EmailUser" yapılandırma parametresi eksik. Bu parametre gereklidir.

Neden

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM'nin e-posta iletisi gönderip almak üzere kimlik bilgilerinizi kullanacak biçimde yapılandırılmamış olması nedeniyle oluşur. Bu nedenle, Microsoft Dynamics CRM E-posta Yönlendiricisi'nin posta almak için kullanıcı adı ve parolası bulunmamaktadır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, Microsoft Dynamics CRM'nin sizin adınıza e-posta gönderip almasına izin verin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Microsoft Dynamics CRM Web istemcisini başlatın.
  2. Araçlar'ı ve sonra Seçenekler'i tıklatın.
  3. E-posta sekmesinde, E-posta Yönlendiricisi'nin benim adıma e-posta göndermek ve almak için kimlik bilgilerimi kullanmasına izin ver onay kutusunu tıklatıp seçin.
  4. Kullanıcı adını ve parolayı yazın.
  5. Tamam'ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 947094 - Last Review: 12 Eylül 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Dynamics CRM 2011
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
  • Microsoft Dynamics Live CRM Professional Edition
  • Microsoft Dynamics Live CRM Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfreshness2008 kbmbsemail kbmbscrmonline kberrmsg kbexpertisebeginner kbtshoot kbmbsmigrate kbprb kbexpertiseinter KB947094

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com