Bir RDP bağlantısı üzerinden Windows Vista tabanlı bir bilgisayardan Windows XP veya Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "bağlanmak istediğiniz uzak bilgisayarın kimlik bilgilerini tanıyamaz"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947224 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) bağlantısı üzerinden Windows XP veya Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda, Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda, RDP bağlantısı başarısız olur. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsanız:
Bilgisayarınızın güvenlik ilkesi Windows Güvenliği iletişim kutusundaki bir parola yazmanız için size gerektirir. Ancak, bağlanmak istediğiniz uzak bilgisayarı <a0>Windows Güvenliği</a0> iletişim kutusunu kullanarak sağlanan kimlik bilgilerini tanıyamaz. Yardım için sistem yöneticinize veya teknik desteğe başvurun.
Kimlik bilgisi girişi için güvenli bir yol iste grup ilke ayarı Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda etkinleştirildiğinde, bu sorun oluşur.

Neden

Gerekli kimlik bilgisi girişi için güvenli yol, Grup ilkesi ayarı, kimlik bilgilerini girdiğinizde, Güvenli Masaüstü özelliği gerektiren bir bilgisayarda etkinleştirilirse, kimlik bilgilerini bellekte şifrelenir. Yalnızca kimlik bilgisi güvenlik hizmeti sağlayıcısı (CredSSP) destekleyen bir bilgisayar kimlik bilgileri okuyabilirsiniz. Ancak, CredSSP yalnızca Windows Vista ve sonraki işletim sistemlerinde desteklenir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, kimlik bilgisi girişi için güvenli bir yol iste grup ilke ayarını devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, gpedit.msc yer <a1>Aramaya Başla</a1> kutusuna yazın ve ENTER tuşuna basın.

  Not Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onaylayın.
 2. Bilgisayar Yapılandırması ' nı genişletin ve sonra da Yönetim Şablonları ' nı genişletin.
 3. Windows bileşenleri ' ni genişletin ve Kimlik bilgileri kullanıcı arabirimi</a1>'ı tıklatın.
 4. Kimlik bilgisi girişi için güvenli bir yol iste ' yi çift tıklatın, Yapılandırılmadı seçin, Uygula ' yı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Çıkış Grup ilkesi Nesne Düzenleyicisi'ni.
 6. Gpupdate/Force</a0> komutu, bu ilke ayarı uygulamak için bir komut isteminde çalıştırın.
 7. RDP bağlantısı yeniden hedef bilgisayara bağlanın.

Özellikler

Makale numarası: 947224 - Last Review: 21 Ocak 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb KB947224 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947224

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com