Může se zobrazit chybová zpráva "nedostatek paměti" z důvodu omezení hromady plochy v systému Windows Vista nebo Windows 7

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 947246 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po otevření mnoho aplikací systému windows v systému Windows Vista nebo Windows 7, může být schopen otevřít všechna další okna. V některých případech může otevřít okno. Nebude však obsahovat očekávané komponenty. Navíc může zobrazit chybová zpráva podobná následující:
Nedostatek paměti

Příčina

K tomuto problému dochází z důvodu omezení hromady plochy v systému Windows Vista nebo Windows 7. Zavřete některá okna a opakujte otevření dalších oken, může tato okna Otevřít. Tato metoda však nemá vliv omezení hromady plochy.

Řešení

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. Při nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Proto postupujte přesně podle následujících kroků. Pro zvýšení ochrany proveďte před úpravami zálohu registru. Pokud pak dojde k potížím, budete moci registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup zálohování a obnovení registru v systému Windows
Chcete-li vyřešit tento problém za vás, přejděte "Automatická oprava$$$$ Pokud ale Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte "Chtěl bych si to opravit sám$$$$

Automatická opravaChcete-li tento problém vyřešit automaticky, klepněte na tlačítko opravatlačítko nebo odkaz. Klepněte na tlačítko Spustitv dialogovém okně Stažení souboru a postupujte podle pokynů v opravě průvodci.

Opravit tento problém
Microsoft Fix it 50496


Poznámky
 • Tento průvodce může být jen v angličtině. Automatická oprava však také funguje pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má problém, uložte řešení opravy na jednotku flash nebo na disk CD a spusťte je v počítači, který má tyto potíže.
 • Jsme druhá hodnota položky registru SharedSection 20480 zvýšíte a třetí hodnota položky registru SharedSection 1024 v automatickou opravu.

Potom pokračujte "Byly potíže vyřešeny?$$$$Chtěl bych si to opravit sám


Chcete-li vyřešit tento problém, změňte velikost haldy plochy. Postupujte následujícím způsobem
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, typ regedit do pole Zahájit hledání a klepněte na tlačítko regedit.exe v seznamu programy .

  Poznámka: Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klepněte na tlačítko pokračovat.
 2. Vyhledejte a vyberte následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SubSystems
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši položku Windows a potom klepněte na příkaz změnit.
 4. V části Údaj hodnoty v dialogovém okně Upravit řetězec vyhledejte položku SharedSection a potom zvyšte hodnotu druhé a třetí hodnota pro tuto položku.
Poznámky
 • Druhá hodnota položky registru SharedSection je velikost haldy plochy pro jednotlivé plochy, která je spojena s interaktivní prostředí Window. Halda je vyžadován pro každou plochu vytvořenou v interaktivní objekt window station (WinSta0). Hodnotu v kilobajtech (KB).
 • Třetí hodnota SharedSection je velikost haldy plochy pro jednotlivé plochy, která souvisí s "non-interactive" okno stanice. Hodnotu v kilobajtech (KB).
 • Nedoporučujeme nastavit hodnotu, která je 20480 KB pro druhou hodnotu SharedSection.
Položka registru systému Windows ve výchozím nastavení obsahuje následující data v založené na procesoru x 86 verze systému Windows Vista.
%SystemRoot%\system32\csrss.exe
ObjectDirectory=\Windows
SharedSection=1024,3072,512
Windows=On
SubSystemType=Windows
ServerDll=basesrv,1
ServerDll=winsrv:UserServerDllInitialization,3
ServerDll=winsrv:ConServerDllInitialization,2
ProfileControl=Off
MaxRequestThreads=16
Poznámka: Ve výchozím nastavení je druhá hodnota položky SharedSection 3072 ve verzi platformy x 86 systému Windows Vista. Standardně je tato druhá hodnota pro tuto položku 20480 v 64bitové verzi systému Windows Vista.

V systému Windows Vista a novějších operačních systémech jsou dynamické přidělování paměti. Je tedy bez omezení pro přidělení paměti. Pokud přidělujete příliš mnoho paměti haldy plochy, může dojít negativní výkonu. To je důvod, proč není doporučeno nastavit hodnotu, která je starší než 20480.

Poznámka: Velikost haldy plochy není ovlivněn fyzické paměti RAM v počítači. Proto nelze zlepšit výkon přidáním fyzické paměti RAM.

Odkazy

Další informace o podobných problémech získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
126962 "Nedostatek paměti" chybová zpráva se zobrazí v případě, že máte velký počet spuštěných programů
318677 PRB: Nelze vytvořit další podřízené windows a jiné problémy při dosažení maximálního počtu povolených podřízených oken MDI aplikace
Další informace o problému paměti relace v prostředí služby Terminal Services klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
840342 Aplikace nemusí správně fungovat v prostředí služby Terminal Services

Další informace o hromady plochy naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://blogs.msdn.com/ntdebugging/archive/2007/01/04/Desktop-heap-Overview.aspx

Byly potíže vyřešeny?

 • Zkontrolujte, zda byl problém vyřešen. Pokud je problém vyřešen, jste hotoví s tímto oddílem. Pokud potíže přetrvávají, můžete Obraťte se na podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v "Automatická oprava"blogu nebo nám odešlete e-mailem.

Vlastnosti

ID článku: 947246 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2013 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Starter
Klíčová slova: 
kbprb kbtshoot kbexpertiseadvanced kbfixme kbmsifixme kbmt KB947246 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 947246

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com