Z powodu ograniczenia sterty pulpitu w systemie Windows Vista lub Windows 7 może pojawić się komunikat o błędzie "Brak pamięci"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 947246 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Otworzyć wiele okien aplikacji w systemie Windows Vista lub Windows 7, nie można otworzyć żadnych dodatkowych okien. Czasami może otwarte okno. Jednakże nie będzie ona zawierać oczekiwanych elementów. Dodatkowo może pojawić się komunikat o błędzie podobny do następującego:
Za mało pamięci

Przyczyna

Ten problem występuje z powodu ograniczenia sterty pulpitu w systemie Windows Vista lub Windows 7. Jeśli Zamknij niektóre okna, a następnie próby otwarcia innych okien, okna te może zostać otwarty. Jednakże metoda ta nie wpływa na ograniczenie sterty pulpitu.

Rozwiązanie

Ważne Niniejszej sekcji, metodzie lub zadanie zawiera kroki, które informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Jednakże nieprawidłowa modyfikacja rejestru może spowodować poważne problemy. W związku z tym upewnij się, wykonaj następujące kroki ostrożnie. W celu dodatkowej ochrony kopii zapasowej rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Następnie można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr w systemie Windows
Aby automatycznie rozwiązać ten problem, przejdź do "Automatyczne rozwiązywanie problemu"sekcja. Jeśli użytkownik woli samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do "Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie"sekcja.

Automatyczne rozwiązywanie problemuAby automatycznie rozwiązać ten problem, kliknij przycisk To naprawićprzycisk lub łącze. Kliknij przycisk Uruchomw Pobieranie plików okno dialogowe pole, a następnie wykonaj kroki rozwiązywania problemu to kreator.

Rozwiąż ten problem
Microsoft Fix it 50496


Notatki
 • Ten kreator może być tylko w języku angielskim. Jednak poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli nie jesteś na komputerze, którego dotyczy problem, zapisz program Fix it na dysku flash lub dysku CD i uruchom go później na komputerze, którego dotyczy problem.
 • Możemy zwiększyć druga wartość wpisu rejestru SharedSection do 20480 i zwiększyć trzecia wartość wpisu rejestru SharedSection do 1024 w tę poprawkę automatyczną.

Następnie przejdź do "Czy to rozwiązało problem?"sekcja.Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie


Aby rozwiązać ten problem, Zmień rozmiar sterty pulpitu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, typ regedit w Rozpocznij wyszukiwanie a następnie kliknij przycisk Regedit.exe w Programy Lista.

  Uwaga Jeśli wyświetlony monit o has?o administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk W dalszym ciągu.
 2. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SubSystems
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy System Windows wpis, a następnie kliknij przycisk Modyfikowanie.
 4. W Dane wartości sekcji Edytowanie ciągu dialog box, Znajdź SharedSection wpis, a następnie zwiększ wartość druga i trzecia wartość dla tego wpisu.
Notatki
 • Druga wartość wpisu rejestru SharedSection jest rozmiar sterty pulpitu dla każdego komputera, który jest skojarzony z interakcyjnej stacji. Sterta jest wymagana dla każdego komputera, który jest tworzony w interakcyjnej stacji (WinSta0). Wartość jest w kilobajtach (KB).
 • Trzecia wartość SharedSection jest rozmiar sterty pulpitu dla każdego komputera, który jest skojarzony z "non-interactive" stacja. Wartość jest w kilobajtach (KB).
 • Nie zaleca się ustawienie wartości, która znajduje się nad 20480 KB dla drugiej wartości SharedSection.
Domyślnie wpis rejestru systemu Windows zawiera następujące dane w systemie Windows Vista w wersji dla opartych na architekturze x 86.
%SystemRoot%\system32\csrss.exe
ObjectDirectory=\Windows
SharedSection=1024,3072,512
Windows=On
SubSystemType=Windows
ServerDll=basesrv,1
ServerDll=winsrv:UserServerDllInitialization,3
ServerDll=winsrv:ConServerDllInitialization,2
ProfileControl=Off
MaxRequestThreads=16
Uwaga Domyślnie druga wartość dla wpisu SharedSection jest 3072 w procesory x 86 wersji systemu Windows Vista. Domyślnie ta druga wartość dla tego wpisu jest 20480 w wersji x 64 systemu Windows Vista.

W systemie Windows Vista i nowszych systemach operacyjnych alokacje pamięci są dynamiczne. Dlatego też nie ma ograniczeń dla alokacji pamięci. Jednakże jeżeli alokowany zbyt dużej ilości pamięci do sterty pulpitu, może wystąpić ujemny wynik działalności. To jest powód, dlaczego nie jest zalecane ustawienie wartości, która jest ponad 20480.

Uwaga Rozmiar sterty pulpitu nie jest zagrożony fizycznej pamięci RAM na komputerze. W związku z tym nie można zwiększyć wydajność przez dodanie pamięci fizycznej RAM.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących podobnych problemów kliknij następujące numery artykułów w celu wyświetlenia tych artykułów z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
126962"Za mało pamięci" pojawia się komunikat o błędzie, gdy masz dużą liczbę programów uruchomionych
318677 PRB: Nie można utworzyć więcej podrzędnych, windows i innych problemów po osiągnięciu maksymalnej liczby okien podrzędnych dopuszczalne w aplikacji MDI
Aby uzyskać więcej informacji o problemie pamięci sesji w środowisku usług terminalowych kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
840342Aplikacje mogą nie funkcjonować poprawnie w środowisku usług terminalowych

Aby uzyskać więcej informacji na temat sterty pulpitu odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://blogs.msdn.com/ntdebugging/Archive/2007/01/04/Desktop-Heap-overview.aspx

Czy to rozwiązało problem?

 • Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tej sekcji. Jeśli problem nie został rozwiązany, możesz kontakt z pomocą techniczną.
 • Będziemy wdzięczni za opinie. Aby przekazać swoją opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, zostaw komentarz na "Automatyczne rozwiązywanie problemu"blogu lub Wyślij do nas adres e-mail.

Właściwości

Numer ID artykułu: 947246 - Ostatnia weryfikacja: 3 grudnia 2012 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Starter
Słowa kluczowe: 
kbprb kbtshoot kbexpertiseadvanced kbfixme kbmsifixme kbmt KB947246 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 947246

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com