Düzeltme: SQL Server 2005'te oturum yansıtma veritabanı'nı başlattığınızda hata iletisi: "uzak sunucu örneği iletişim ' TCP: / / <computername>: <portnumber>' veritabanı yansıtma tam başlatılmasından önce başarısız oldu."

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947462 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hata: # 50002243 (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005'te, büyük bir işlem günlük dosyası olan bir veritabanı üzerinde veritabanı yansıtma yapılandırın. Veritabanı oturumu yansıtmayı yeniden başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hata: 1413, önem derecesi: 16, State: 1.
Uzak sunucu örneği için iletişim ' TCP: / / ComputerName:PortNumber ' veritabanı yansıtma tam başlatılmasından önce başarısız oldu. ALTER DATABASE komutu başarısız oldu. Uzak veritabanı yeniden başlatıldığında, komutu yeniden deneyin.
Ayrıca, aşağıdaki hata iletilerini, SQL Server 2005 hata günlük dosyasına kaydedilir:
Date Time SPID Hata: 1479, önem derecesi: 16, State: 1.
Date Time SPID Yansıtma bağlantı "TCP: / / ComputerName: PortNumber" veritabanı "DatabaseName" için bir yanıt olmadan 10 saniye sonra doldu. Hizmet ve ağ bağlantılarınızı denetleyin.
Date Time SPID Hata: 1413, önem derecesi: 16, State: 1.
Date Time SPID Uzak sunucu örneği için iletişim ' TCP: / / ComputerName: PortNumber ' veritabanı yansıtma tam başlatılmasından önce başarısız oldu. ALTER DATABASE komutu başarısız oldu. Uzak veritabanı yeniden başlatıldığında, komutu yeniden deneyin.

Neden

Veritabanı oturumu yansıtma başlattığınızda bir zaman aşımı hatası oluştuğundan, bu sorun oluşur. Asıl sunucu yansıtma sunucuya ilk kez bağlandığında, sunucu yansıtma birincil sunucunun isteğine yanıt önce yansıtma sunucuya işlem günlüğü tarar. Işlem günlüğü çok büyük sunucu yansıtma birden çok 10 işlem günlüğü taranacak saniye sürer ise, bir zaman aşımı hatası oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 6 önce yayımlanmıştır. SQL Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
946608SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketine 6
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir SQL Server hizmet paketlerini oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 2 düzeltme, SQL Server 2005 Service Pack 2 yüklemeye uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Asıl veritabanının işlem günlüğü dosyasını daraltın.
  2. Asıl veritabanının işlem günlüğü ve asıl veritabanını yedekleyin.
  3. Yansıtmayı veritabanında, adım 2'de oluşturulan yedek dosyaları geri yükleyin.
Not Asıl veritabanı hiç bir etkinlik olduğunda bunu yapmalısınız.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
946608SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketine 6

Referanslar

SQL Server Service Pack 2, sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server 2005 Service Pack 2'yi edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve SQL Server 2005 Service Pack 2'ndeki geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71711
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 947462 - Last Review: 1 Şubat 2008 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsql2005engine kbhotfixrollup kbfix kbpubtypekc kbqfe kbexpertiseadvanced KB947462 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947462

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com